تبلیغات
هواشناسی تخصصی استان البرز"alborz weather" - نفوذ سامانه قدرتمند به شمال کشور / بارش باران ، کاهش دما در انتظار البرز
باسلام خدمت شما همراهان

انشالله از امشب و صبح یکشنبه موجی پرفشار و سرد و قدرتمند از شمال غرب وارد کشور خواهد شد.طی روز یکشنبه استان های شمال غرب ، بخش هایی از غرب ، سواحل دریای خزر و دامنه های غربی البرز را تحت تاثیر خود قرار خواهد داد.و در این مناطق شاهد بارش باران و در ارتفاعات بارش برف رو خواهیم داشت.
اما از شب یکشنبه با توجه به نفوذ هوای سرد از شمال و شمال غرب شاهد کاهش محسوس دما و تشدید بارش ها و بارش برف در مناطق مستعد شمال غرب خواهیم بود.کاهش دما در این مناطق بین 7 تا 12 در جه خواهد بود و همچنین در بامداد و صبح دوشنبه در استان اردبیل و شهر های مستعد تبریز و ارومیه میتونیم شاهد بارش برف باشیم.لذا از همین رو میشه این هشدار رو داد که روز دوشنبه و سه شنبه بارش برف در جاده های برف گیر و گردنه های شمال غرب و دامنه های البرز کاملا محتمل خواهد بود.

طی روز دوشنبه موج نیز گسترده تر خواهد شد و تمام استان های غربی ، جنوب غرب ، مرکز ، بخش هایی از دامنه های زاگرس ، دامنه های غربی البرز را فرا خواهد گرفت و بارش باران و در ارتفاعات بارش برف و کاهش دما را دراین مناطق خواهیم داشت .

روز سه شنبه موج کم کم از شمال غرب و غرب کشور کاسته خواهد شد و سپس استان های مرکزی ، دامنه های البرز ، دامنه ای زاگرس و شمال و جنوب غرب را تحت پوشش قرار خواهد داد.و از شب این موج به استان های شمال شرق و شرق خواهد رسید که بارش هایی رو در این مناطق خواهیم داشت .و در نهایت روز چهارشنبه این موج به طور کامل از کشور خارج خواهد شد.در ضمن پیک بارش برای استان اردبیل و غرب دریای خزر خواهد بود.

اما برای استان البرز خودمون انتظار میره فردا هوا خوب باشه و از بعد از ظهر شاهد رشد ابر باشیم.اما دوشنبه هوای استان غالبا ایری خواهد بود که احتمال میره بین دمه ظهر تا بعد از ظهر شاهد بارش پراکنده باشیم.
اما روز سه شنبه این موج به طور کامل به البرز خواهد رسید و بارش باران و کاهش دما در استان آغاز بشه.بارشها در ارتفاعات به صورت برف خواهد بود  و کاهش دما بین 4 تا 6 در جه خواهد بود که از سه شنبه آغاز خواهد شد. و در اوج کاهش دما چهارشنبه صبح خواهد بود.انتظار میره  بارش باران در استان البرز و تهران نسبتا خوب باشه.
طی امروز تا چهارشنبه دمای کمینه بین 6 تا 10 درجه خواهید بود . و دمای بیشینه بین 16 تا 20 درجه.
بعد این موج چهار پنج روزی هوای استان آرومه  و بارشی نخواهیم داشت. در ضمن هرگونه بروز رسانی از این موج در همین پست صورت خواهد گرفت.

._________________________________________

هم اکنون 93/7/28 دوشنبه 22:30

خب عرض سلام دارم خدمت شما عزیزان..
امروز حسابی پاییز خودنمایی کرد و با بارش برف در شمال غرب تا باران شدید در شمال کشور موجب خوشحالی هم وطنان عزیز شد.
استان البرز هم از این قایده مستثنا نبود و در ساعات صبح نیز شاهد بارش های خوبی البته کوتاه بودیم..
امروز عصر با شارش هوای سرد به دامنه های البرز شاهد کاهش محسوس دما در استان البرز و تهران بودیم.استان البرز در همین ساعت نسبت به دیروز شش درجه سردتر شده و همین روند رو برای فردا هم خواهیم داشت.در واقع فردا به طور رسمی موج کارشو در. دامنه های البرز استارت میزنه که انتظار میره فردا هوای استان ابری  باشه همراه با بارش باران و کاهش دما ..بارش ها فردا از شدت قابل توجهی برخورداره پس بنابراین آبگرفتگی معابر عمومی و بآرش برف در جاده ها کوهستانی استان دور از دسترس نیست.

با البرز ودر همراه باشید تا از آخرین وضعیت هوا با خبر باشید.  • paper | تنهای تنها | سندرم دیسترس تنفسی