تبلیغات
هواشناسی تخصصی استان البرز"alborz weather" - هفته ای بارانی در انتظار شمال کشور / کاهش شدید دما در شمال کشور
با سلام خدمت شما عزیزان.

خب سه روزی میشه که وارد ماه آبان شدیم.ماهی که  رخ پاییز رو نشون میده درکل انشالله ماه خوبی برای ایران عزیزمان باشه از نظر بارشی.
در ابتدا میخواهیم نگاهی داشته باشیم به بارش های مهر ماه 1393 در استان البرز:  

خب اینطوری که آمار و ارقام نشون میده مهر فوق العاده ای داشتیم و دما ها هم نرمال بود و در بعضی روز ها خصوصا نیمه ی اول بالای نرمال و در ادامه دما های زیر نرمالی هم داشتیمو مهر خوبی داشتیم.

اما پیش بینی وضع هوای طی روز های آینده:

 طی امروز بعد از ظهر موجی سرد و پرفشار استان اردبیل و گیلان را تحت پوشش قرار داد و بارش ها نیز در بیشتر این مناطق آغاز شده و گستره بارش در این مناطق افزایش پیدا کند.از امشب هم گام با این موج شاهد شارش های هوای سرد از شمال کشور هستیم که انتظار میره دما بین 10 تا 15 درجه در استان اردبیل و سواحل کاسپین و خراسان های شمالی و رضوی طی سه روز آینده کاهش داشته باشه که البته در دیگر مناطق هم شاهد کاهش نسبی هستیم که دامنه های البرز هم بین5 تا 8 درجه کاهش دما خواهد داشت.
بنابراین از امروز تا آخر هفته شاهد بارش باران متناوب در استان های اردبیل و گیلان خواهیم بودیم ..که طی فردا نیز موج مازندران ، گلستان ، خراسان شمالی و بخش های شمالی مشهد هم تحت پوشش قرار خواهد و شاهد بارش  در این مناطق خواهیم بود .بنابراین امکان بارش برف در مناطق مستعد استان اردبیل دور از دسترس نخواهد بود.وشدت بارش ها برای استان گیلان خواهد بود.


استان البرز هم طی امروز تا روز چهارشنبه بارشی نخواهیم داشت و شاهد کاهش شدید دما طی این مدت هستیم به طوری که از فردا تا اواخر هفته  دما ها در کمینه بین 4 تا 6 درجه ودر بیشینه بین 15 تا 17 خواهد بود ..انتظار میره موجی میدیترانه ای از آخر هفته به کشور نفوذ کنه و چند روزی مهمان کشور و خصوصا دامنه های البرز باشه.  • paper | تنهای تنها | سندرم دیسترس تنفسی