تبلیغات
هواشناسی تخصصی استان البرز"alborz weather" - زمستان در پاییز..../ورود امواج پی در پی طی روز های آینده /پیش بینی تاسوعا و عاشورا
باسلام و عرض تسلیت ایام محرم خدمت شما عزیزان.

خب همانطور که پیش بینی میشد تا به امروز بارشی در استان نداشتیم و شاهد کاهش دما بودیم.طی امشب به جهت عبور امواج کم دامنه از کشور شاهد بارش باران در دامنه های  زاگرس ، جنوب غرب ، بخش هایی از جنوب و استان های اردبیل و گیلان خواهیم بود.اما از فردا موجی از جنوب غرب و غرب کشور وارد کشور خواهد شد که از روز جمعه  این موج گسترده تر میشه  بنابراین از فردا  این موج جنوب غرب ، غرب ، دامنه های زاگرس ، مرکز و دامنه های البرز را تحت پوشش قرار خواهد داد و شاهد بارش باران در این مناطق خواهیم بود.اما از روز جمعه با گسترده شدنش علاوه بر مناطق فوق در مناطق شمال غرب ، شمال کشور ، جنوب کشور و بخش هایی از شمال شرق شاهد بارش رعد و برق و کاهش نسبی دما خواهیم بود.

از روز شنبه این موج کم کم به حرکت شرق سوی خودش ادامه میده  و انتظار میره از بعد از ظهر شنبه کم کم این موج از غرب کشور کاسته بشه اما همچنان در دامنه های البرز ، دامنه های زاگرس ، شمال غرب  و در شمال شرق و شرق کشور به کار خود ادامه میده. تا اینکه بالاخره از بامداد یکشنبه 11 آبان از کشور خارج میشه اما هم زمان با خروج این موج ، موجی جون دار کم کم از شمال غرب  و غرب کشور وارد کشور خواهد شد و انتظار میره بارش برف و باران از همین روز در استان های شمال غربی و غرب کشور آغار بشه. روز دوشنبه این موج شمال غرب ، غرب ، مرکز ، دامنه های البرز ، دامنه های زاگرس ، سواحل دریای کاسپین را تحت پوشش قرار خواهد داد و از روز دوشنبه با ورود هوای سرد از اروپا به شمال کشور علاوه بر شدت گرفتن بارش ها خصوصا در سواحل ، شاهد بارش برف در استان های اردبیل،مناطق مستعد استان های تبریز ، ارومیه خواهیم بود.
پس بنابراین مردم استان اردبیل روز دوشنبه شاهد دومین برف پاییزی امسال هستند که البته اگر کاهش دما بیش از انتظار باشه بارش برف در استان های تبریز ، ارو.میه و زنجان و کردستان دور از انتظار نخواهد بود.
روز سه شنبه این بارش ها همچنان ادامه خواهد داشت اما از ظهر به بعد کم کم از شدت آن در غرب ، شمال غرب و به تدریج در دامنه های زاگرس و البرز ، مرکز کاسته خواهد شد و موج به سمت شرق و شمال شرق حرکت خواهد کرد و روز چهارشنبه موج در سواحل متمرکز خواهد شد و از دیگر مناطق کشور کاسته خواهد شد ،با کاسته شدن موج از کشور شاهد کاهش محسوس دما خواهیم به طوریک دما در ایستگاه های نیمه شمالی کشور دما های صفر و زیر صفر ثبت خواهند کرد .

بنابراین :

طی روز دوشنبه که تاسوعای حسینی میباشد در استان های اردبیل ، تبریز ، ارومیه ، کردستان ،کرمانشاه ، ایلام ، همدان ،اراک ، زنجان ، قزوین ، البرز ، تهران ،قم ، رشت ، مازندران ، بخش هایی از گلستان و سمنان شاهد بارش باران کاهش دما و در مناطق سردسیر بارش برف خواهیم بود.

طی روز سه شنبه علاوه بر مناطق فوق در استان های ایلام ، مشهد ، بجنورد بارش خواهیم داشت.

......
اما پیش بینی استان البرز 

انتظار میره از فردا شب تا شنبه شب در استان البرز شاهد هوای ابری باشیم و گاهش بارش باران خواهیم داشت که بارش در ارتفاعات به شکل برف خواهد بود .
طی روز یکشنبه شاهد هوای نیمه ابری تا ابری خواهیم بود که احتمال بارش در مناطق کوهپایه ای وجود داره.

همچنین از دوشنبه بامداد تا سه شنبه ظهر شاهد بارش باران خوبی خواهیم بود که مصادف با تاسوعا و عاشورا حسینی خواهد شد ..دما در این مدت کاهش نسبی خواهد داشت اما از روز سه شنبه کاهش محسوس دما آغاز میشه که انتظار میره تا پایان هفته آینده دما در کمینه  در صفر درجه و در بیشینه زیر 10 درجه در نوسان باشه.
از امروز هم تا دوشنبه دما در بیشنیه بین 13 تا 14 درجه ودر کمینه بین 3 تا5 در جه در نوسان باشه.

در ضمن الگو ها هروز در حال تغییر اند بنابراین هرگونه تغییر نیز در این پست انجام میگیره...
.............................................................


هم اکنون 14:20 روز پینجشنبه 93/08/08

نقشه ها و الگو های هواشناسی به صورت غیر معمولی در حال تغییرند بنابراین پست بعدی را انشالله امشب یا فردا خواهم گذاشت که انشالله با نقشه ها و الگو پیش بینی کاملی خواهیم داشت ...اینطور که بنظر میرسه آبان 1390 در حال تکراره که هنوز تایید نشده.
موفق باشید


  • paper | تنهای تنها | سندرم دیسترس تنفسی