تبلیغات
هواشناسی تخصصی استان البرز"alborz weather" - ورود سامانه بارشی به شمال کشور/بارش در ارتفاعات البرز
تاریخ : جمعه 14 آذر 1393 | 07:03 ب.ظ | نویسنده : milad
با سلام خدمت شما همراهان 

خب طی دیروز و امروز دما های کمینه به زیر صفر رفت و شاهد هوای زمستانی در استان بودیم ..

طبق آخرین خروجی مدل های هواشناسی از امشب موجی از شمال غرب نفوذ خواهد کرد که موجی قوی ای هم به نظر نمیرسه و کم کم با حرکت خودش از از بامداد و طی روز فردا موج به سواحل دریای کاسپین و ارتفاعات البرز خواهد رسید.بارش ها در سواحل از شدت بیشتری برخوردار هستش ..بارش ها در شمال غرب ضعیف خواهد بود و در آذربایجان ها بارش ها پراکنده خواهد بود...طی فردا اردبیلی ها باز هم شهرشون رو برفی میبینند.بارش ها طی روز یکشنبه در سواحل و شمال شرق محدود خواهد شد و روز دوشنبه موج تقریبا از کشور خارج میشه.

متاسافانه این سامانه هم متمرکز به شمال کشور هستش و به شهر کرج و تهران نخواهد رسید ولی ارتفاعات و شهرهای شمالی البرز برفی خواهد شد ..

طی فردا هوای استان نیمه ابری خواهد بود که در ارتفاعات بارش خواهیم داشت..دمای هوا طی سه روز آینده در کمینه بین 1- تا 2 درجه در نوسان خواهد بود و در بیشینه بین 9 تا 11 درجه.بارش برف رو طی فردا در طالقان و جاده های کوهستانی شاهد خواهیم بود.
متاسفانه از اواسط هفته آتی افزایش دما کم کم با شیب ملایم در کشور آغاز خواهد شد و دمای هوا در بیشینه به بیش از نرمال خواهد رفت به طوری که  10 روزه آینده دما حتی تا مرز 14 15 درجه هم پیش خواهد رفت.طی چند روز آینده افزایش آلاینده ها را به شکل خفیف شاهد خواهیم بود.

انشالله برای دهه سوم آذر این وضعیت جبران خواهد شد با نقشه های فعلی ..

موفق باشید
__________________________________________________________

با سلام.هم اکنون ساعت 7:00 و 93/9/19
خب امروزاز ظهر با عبور امواج ضعیف از سطح استان شاهد افزایش ابر و احتمالا بارش پراکنده در استان خواهیم بود...چون بارش ها عمده اش برای ارتفاعات به همین جهت شانس بارش در سطح استان کمتره که امیدورایم اتفاق بی افته.


  • paper | تنهای تنها | سندرم دیسترس تنفسی