تبلیغات
هواشناسی تخصصی استان البرز"alborz weather" - ورود سامانه بارشی نو از شمال غرب / البرز بارانی میشود
تاریخ : شنبه 22 آذر 1393 | 07:44 ب.ظ | نویسنده : milad
آخرین  بروز رسانی : 93/09/25  ** ساعت :16:30

----------------------------------------------------------------------------
با سلام خدمت همراهان البرز ودر 

خب طی روز های قبل در اکثر نواحی کشور شاهد پایداری جو بودیم که علتش هم پرفشار جنب حاره ای بود که گاهی به کشورمون چیره میشه...اما از امروز موجی میدیترانه ای به شمال غرب و غرب کشور نفوذ کرد که انتظار موج مذکور دو سه روزی مهمون کشورمون باشه .طی فردا موج علاوه بر شمال غرب و غرب سواحل غربی دریای خزر رو هم تحت پوشش قرار خواهد داد..غالبیت بارش های به صورت باران خواهد به جهت افزایش دما طی روز های گذشته که شاهدش بودیم..اما این سامانه کم کم از روز دوشنبه به سمت شرق روانه خواهد شد و طی روز دوشنبه و سه شنبه وعلاوه بر  مناطق فوق انتظار داریم داریم این سامانه به شکل ضعیف تر دامنه های البرز ، جنوب غرب ، بخش هایی از دامنه های زاگرس و مرکز در گستره خودش قرار میده و در این مناطق هم بارش باران ، کاهش دما و در ارتفاعات بارش برف خواهیم داشت.طی روز سه شنبه با نفوذ هوای سرد کاهش نسبی دما رو در مناطق شمالی کشور خواهیم داشت..طی چهارشنبه هم با حرکت به سمت شمال شرق احتمال بارش در خراسان ها وجود خواهد داشت.

نقشه بارش روز سه شنبه 1393/9/25


اما پیش بینی استان البرز

طی امشب تا روز دوشنبه آسمان استان غالبا صاف تا کمی ابری خواهد بود که انشالله از دوشنبه شب کم کم هوای استان ابری خواهد شد و از اواخر وقت دوشنبه شاهد بارش های پراکنده خواهیم بود..طی روز سه شنبه شاهد هوای ابری همراه با بارش باران خواهیم بود که بارش طی روز سه شنبه سر وشکل بهتری پیدا خواهد کرد و این موج کم کم از سه شنبه شب استانمون رو ترک میکنه و جایگزین آن کاهش نسبی دما خواهد بود.

طی روز های پایانی هفته هم شاهد سکونت هوا در اغلب نواحی کشور خواهیم بود .

از لحاظ دمایی طی روز های آینده ، دمای بیشنبه بین 10 تا 15 و دمای کمینه بین 0 تا 5 درجه در نوسان خواهد بود که این دمای 0 مربوط به روز های پایانی هفته است به جهت کاهش نسبی دما...

با ما همراه باشید......

-------------------------------------------------------------------
  بروز رسانی : 93/09/25  ** ساعت :16:30

با سلام خدمت شما مخاطبان عزیز

سامانه ای که طی روز های قبل به کشور نفوذ کرده بود عملکر قابل قبولی در شمال غرب و غرب کشور داشت که در این مناطق شاهد بارش باران و برف خوبی  بودیم. 

خداروشکر امروز از صبح تا به الان شاهد بارش های نسبتا خوبی در استان البرز  بعد از مدت ها  بودیم که موجب کاهش دما شده و هوایی کاملا پاییزی شاهد هستیم..
 بارش ها کماکان تا اواخر وقت به شکل پراکنده ادامه خواهد داشت و کم کم از بامداد استانمون ترک خواهد کرد و جایگزین اون هوای سرد و صفر درجه طی صبح فردا خواهد بود.
طی فردا تا آخر هفته شاهد هوایی نسبتا پایدار و سرد خواهیم و با نقشه های فعلی موجی ضعیف از روز شنبه به کشور نفوذ میکنه و موجب بارش های پراکنده ای در استانمون خواهد شد.
دمای کمینه استان طی سه روز آینده بین 2- الی 3 درجه و دمای بیشینه بین 8 تا 12 در نوسان خواهد بود
  • paper | تنهای تنها | سندرم دیسترس تنفسی