تبلیغات
هواشناسی تخصصی استان البرز"alborz weather" - موج جدید بارش های در راه کشور / بارش برف و باران در استان البرز

آخرین بروز رسانی 93/09/30 ساعت : 17:00
-------------------------------------------------------
با سلام شما مخاطبان همیشگی البرز ودر

خب دیگه کم کم باید با پاییز 93 خداحافظی کنیم با تمام خوبی هاش و با تمام بدی هاش ، با وجود روزهای خشک و بی بارش ، با وجود 15 آبان برفی.....

(طی پاییز 93 سهم استان البرز از بارش ها 71/3 میلی متر بود در حالی که با میانگین بلند مدت فاصله داره و یه جورایی بارش های پاییز امسال کمی پایینتر از نرمال بود و عامل اصلیش آذر خشکی بود که از فردا پرونده ش بسته خواهد شد.)

از آمار که  فاصله بگیریم  طبق آخرین خروجی مدل های هواشناسی ، از امروز موجی نسبتا سرد از نوار غربی و شمال غرب به کشور نفوذ کرد که هم اکنون در نوار غربی  و مرکزی و دامنه های البرز فعال هستش و از عصر  با شمالی شدن جریانات و نفوذ شاخه اصلی موج به کشور ، بارش برف و باران در غرب کشور ، جنوب غرب ، مرکز ، دامنه های زاگرس ، دامنه های البرز ، شمال کشور تشدید خواهد شد خواهد شد...بارش های در مناطق سردسیر و مرتفع قاعدتا به شکل برف خواهد بود..پیک بارش ها انتظار داریم در دامنه های زاگرس واقع بشه..سامانه مذکور طی فردا عمده فعالیتش در غرب و دامنه های زاگرس و مرکز خواهد بود که با حرکت شرق سوی خودش ، طی فردا شب  سری به شرق و شمال شرق هم خواهد زد.
بنابراین شب یلدا امسال انشالله در مناطق سردسیر مرکز ، شرق ، بخش هایی از دامنه های زاگرس برفی خواهد شد..

بعد از خروج این سامانه  دمای کشور کاهش محسوسی خواهد شد  و حداقل تا 7 روز خبری از ورود موجی نخواهد یود بنابراین افزایش آلاینده ها را طی هفته ی اتی بعد از خروج سامانه بارشی خواهیم داشت.

اما پیش بینی استان البرز
 
همانطور که مستظهر  هستید طی ساعات گذشته شاهد بارش های پراکنده ای بود که انتظار همین روند ادامه پیدا کنه و انشالله از بعد از ظهر و ساعات آینده بارش ها تشدید خواهد شد و کما کان تا ظهر فردا مهمان البرز های خواهد بود...انشالله با نقشه های فعلی از اواخر وقت امشب  یا بامداد یکشبه کم کم روند کاهش دما تشدید خواهد شد و  دما به نزدیک صفر درجه سوق پیدا خواهد کرد و  با وجود بارش میتونیم شاهد بارش زیبای برف باشیم  که امیدوارم نقشه های یاری کنند  و این مهم اتفاق بی افته  و  سال 86 تکرار بشه  و  آخرین روز پاییز استانمون رو سفید پوش ببینیم....دمای هوا طی امروز بین 5 تا 2 درجه در نوسان خواهد بود..

طی فردا تا ظهر کماکان احتمال بارش وجود خواهد داشت و شب یلدا شاهد آسمانی صاف تا کمی ابری و هوایی سرد خواهیم بود..

در این پست و قسمت نظرات باما همراه باشید تا از آخرین تغییرات نقشه ها آگاه باشید..... 

-------------------------------------------------------------------------------------------

ساعت : 17:30 و  93/9/29
هم اکنون در استان زنجان شاهد بارش برف هستیم با دمای 1 درجه...
دمای فعلی هوا در استان های قزوین و البرز حدود 2 الی 3 درجه هستش و هرچه به ساعات شب نزدیک تر میشیم دما فروکش خواهد کرد بنابراین اگر دمای هوا در این ایستگاه ها به 1 درجه  برسه قطعا بارش های قزوین و کرج به شکل برف خواهد بود  و با توجه به  آخرین تصاویر ماهواره ای بارش ها در ساعات آینده ادامه خواهد داشت..
-----------------------------------------------------------------------------

 بروز رسانی 93/09/30 ساعت : 17:00
عرض سلام مجدد خدمت همراهان گرامی وب

اول از همه شب یلدا رو خدمت تمام شما عزیزان تبریک میگم انشالله که زمستان خوبی پیشرو ما باشه..
خب طی روز گذشته تا ظهر امروز تقریبا بی وقفه شاهد بارش باران بودیم که در گاهی ساعات شدت بارش ها زیاد بود ..متسفانه شانس با کرج یار نبود و دما تا حد انتظار پایین نرفت و نتونستیم شاهد بارش برف باشیم اما در برخی نواحی استان طی بامداد امروز شاهد برفآبه بودیم..
دیروز میزان بارش ها خیلی فراتر از انتظار واقع شد و در عرض یک روز تقریبا بارش های استانمون طی آذر به نرمال خودش رسید خداروشکر...
بارش در مرکز استان کرج :15 میلی متر / در طالقان:3/7 / هشتگرد:5/2...اینطوری که آمار نشون میده شب رویایی رو در البرز شاهد بودیم..بارش های تهران هم به 16 میلی متر رسید..

انتظار داریم از فردا تا 6 دی شاهد هوایی نسبتا پایدار باشیم و به سبب اینکه از امشب با خروج سامانه از استان ، شاهد افت دما خواهیم بود بنابراین دمای کمینه طی روز های آینده صفر و زیر صفر خواهد بود که افزایش آلاینده ها در هوا امری طبیعی خواهد بود. 
با نقشه های فعلی موجی قدرتمند و با هسته سرد از 7 دی وارد استان خواهد شد که طی روز های آینده بیشتر در موردش صحبت خواهیم کرد.
دمای کمینه طی 3 روز آینده بین 0 و 2- و دمای بیشینه بین 6 تا 9 درجه در نوسان خواهد بود..پس هفته سردی پیشرو استان خواهد بود..
شب یلدا به همگی خوش بگذره   • paper | تنهای تنها | سندرم دیسترس تنفسی