تبلیغات
هواشناسی تخصصی استان البرز"alborz weather" - سامانه ای فعال روی سواحل کاسپین / البرز شرقی و مرکزی در انتظار بارش برف و باران
عرض سلام و ادب
سامانه ای از دیروز با نفوذ جریانات سرد و شمالی بروی سواحل کاسپین فعال شد و بارش های برف و باران همراه با کاهش دما رو در این مناطق داشتیم ...از دیشب با کاهش دما بارش ها در سواحل دریای خزر شدیدتر شد و به بخش هایی از شمال شرق کشیده شد. و از امروز کاهش دما رو برای سواحل ، شمال شرق و دامنه های البرز هم داشتیم  و از امشب موج به شرق و بخش هایی از البرز مرکزی و ارتفاعات البرز غربی  نیز نفوذ خواهد کرد و در مناطق فوق هم بارش ها رو حواهیم داشت..

انتظار داریم این موج طی فردا در این مناطق همچنان ادامه داشته باشه و کم کم از اواخر وقت موج در کشور کاسته بشه...

بارش تجمعی تا یکشنبه شب


*همانطور که مشاهد میکنید وضعیت بارش برای دامنه های غربی البرز محیا نیست  و تنها در ارتفاعات استان های قزوین و زنجان بارش خواهیم داشت..

*بارش برای شرق ، شمال و بخش هایی از مرکز تهران دور از انتظار نیست...که اگه بارشی رخ بده از اواخر وقت به بعد به شکل برف یا برف آبه است و در آبعلی و فیروزکوه  و دماند نیز شاهد بارش برف هستیم..و تا عصر قردا شرایط بارشی برای این مناطق محیاست..

*استان های رشت و مازندان ، گلستان  ، بجنورد و بخش هایی از اردبیل و مشهد و سمنان تا فردا بارش خواهند داشت و مشهدی ها و بجنوردی ها فردا استانشون برفیه...

اما برای استان البرز هم شانس بارشی قائل نیستیم مگر اینکه گستردگی سامانه کمی بیشتر بشه  و چون استان البرز یه جورایی هم جز البرز مرکزی و هم البرز غربی حساب میاد  امکان داره در بخش هایی از شرق استان در بازه بامداد تا فردا بارش های پراکنده ای رخ بده.....امیدواریم که پر این سامنه به استان بگیره و بارش هایی رخ بده..
 
*فردا هوای کرج نیمه ابری تا ابری و با احتمال بارش های پراکنده خصوصا ارتفاعات و شرق استان و دمای بین  4- و 7 درجه در نوسان خواهد بود....کاهش دما از امشب در کرج آغاز خواهد شد..

و در آخر تهرانی های عزیز ( خصوصا مرکز و شرق شهر) فردا صبح میتونند استانشون رو برفی ببیند ....

توکل بر خدا  • paper | تنهای تنها | سندرم دیسترس تنفسی