تبلیغات
هواشناسی تخصصی استان البرز"alborz weather" - فرارسیدن روزهای خوب برای کشورمون/بارش برف و باران در بیشتر نقاط کشور/البرز یه هفته ای بارانی می شود
با سلام خدمت شما عزیزان

طی روز های اخیر به جهت پایداری جو شاهد افزایش دما بودیم که موجب شد در برخی مناطق شمال غرب رکورد بیشینه دما رو طی آبان ماه داشته باشیم.

طبق آخرین برونداد مدل های هواشناسی از دیشب  موجی پرقدرت و ماندگار از غرب و شمال غرب به کشورمون نفوذ کرد..که طی دیشب در  نوار غربی شاهد بارش باران و وزش باد بودیم.این موج طی امروز گسترده تر شد و به تدریج در سواحل شاهد بارش باران بودیم وانتظار داریم از بعدازظهر شاهد بارش در دامنه های البرز باشیم..

طی امشب با نفوذ جریانات شمالی به شمال کشور ضمن کاهش دما نسبی ، بارش در مناطق فوق تشدید پیدا میکنه و گستره ی آن مرکز و جنوب غرب رو هم فرا خواهد گرفت.پیک بارش امروز در بخش هایی از غرب و غرب سواحل خواهد بود.

انتظار داریم طی روزهای چهارشنبه پنجشنبه و جمعه به علت حرکت کند سامانه همچنان همین شرایط برای مناطق فوق داشته باشیم و در بیشتر ساعات در این مناطق رخداد بارش رو داریم..بارش در ارتفاعات به شکل برف خواهد بود.پیک بارش هم طی این دو روز در جنوب غرب و سواحل خزر می باشد.**(سامانه مذکور منشاءش میدیترانه و با یاری دریای سیاه که به علت شکل گیری الگو امگا در منطقه اروپا که به مرکزیت پرفشار قرار داره شاهد بلاکینگ در این منطقه و ایجاد نواحی کم فشار در شرق و غرب منظقه اروپا هستیم.طی یه هفته آتی از امروز تا اواسط هفته آینده به علت قرار گیری کم ارتفاع بروی میدیترانه شاهد فعال شدن و سیکلون سازی میدیترانه خواهیم بود که پی در پی موج به سمت کشورمون ارسال و با همراهی جریانات سرد از عرض های بالاتر طی هفته آینده شاهد بارش برف در برخی مناطق شمال غرب کشورمون و کاهش ملموس دما خواهیم بود.که میتونه روز های خاطر انگیزی رو برامون رقم بزنه).

انشالله طی روز های آینده با آخرین تغییرات نقشه ها شما عزیزان رو از موج با خبر میسازیم.


بارش تجمعی طی امروز الی جمعه 8 مهر
  پیش بینی استان البرز

خب طی امروز شاهد افزایش ابر در استانمون بودیم انتظار داریم از بعدازظهر انشالله بارش باران در استانمون آغاز بشه و تا روز جمعه شاهد هوای ابری به طور متناوب بارش باران رو داشته باشیم.پیک بارش برای البرز طی روز جمعه خواهد بود که بین 15-20 میلی متر  خواهد بود.

دمای هوا طی امروز بین 17 الی 24 و  چهارشنبه بین 15 الی 20 و روز پنجشنبه بین 13 الی 17و روز جمعه بین 7 الی 15 در نوسان خواهد بود...

انشالله طی روز های آتی از نحوه تاثیر گذاری سامانه مذکور طی هفته آینده بروی کشورمون صحبت خواهیم کرد.  • paper | تنهای تنها | سندرم دیسترس تنفسی