تبلیغات
هواشناسی تخصصی استان البرز"alborz weather" - نفوذ موج بارشی نو به کشور / بارش باران و برف در استان البرز طی دو روز آینده
با سلام خدمت همراهان همیشگی و عزیز

خب هم اکنون ساعت 14:30 شاهد بارش باران در سطح استان هستیم خداروشکر.از ابتدای دی تا به الان متاسفانه بارش های خوبی رو دریافت نکرده بودیم هر چند که در برخی مناطق کشور خصوصا در شمال غرب روز های خوبی رو گذراندیم از لحاظ بارشی به طوری که در برخی مناطق شمال غرب بارش برف به بیش از 2 متر هم رسید.

اما از امروز صبح نیز موجی بارش از نوار غربی کشور وارد شده انتظار داریم امروز در کل نواحی غربی ، دامنه های زاگرس ، بخش هایی از مرکز و سواحل شاهد بارش باران و در ارتفاعات بارش برف باشیم.

* به جهت فرارفت هوای گرم طی روز های اخیر بارش ها غالبا به جز ارتفاعات به شکل باران خودنمایی میکنه..انتظار داریم اوج بارش های امروز برای دامنه های زاگرس باشد.

برای فردا نیز سامانه مذکور گسترده خواهد شد و به تدریج تمامی کشور به جز شرق و جنوب شرق رو تحت تاثیر خودش قرار خواهد داد و از عصر شنبه به جهت نفوذ سرما از شمال کشور بارش ها بر شدتش افزوده تر خواهد شد و در مناطق مستعد تر بارش ها به شکل برف در میاد.

طی روز یکشنبه به تدریج سامانه فوق از نوار غربی کاسته خواهد شد و با حرکت شرق سوی خود به دامنه های مرکزی و شرقی البرز ،  سواحل و شمال شرق و شرق متمرکز خواهد شد و از صبح دوشنبه از نوار شرقی کشورمون رو ترک میکند.


**پیش بینی استان البرز**

برای استان البرز امروز شاهد باران متناوب باران خواهیم بود که از شب کمی از میزان بارش کاسته میشه اما مجددا از صبح  یا ظهر شنبه بارش ها آغاز میشه و تا صبح یکشنبه بروی استان تاثیر گذار خواهد بود.بارش ها از عصر شنبه وضعیت بهتری پیدا میکنه و این احتمال می رود که انشالله اگر بارش ها تا بامداد و صبح یکشنبه ادامه دار باشه برای ساعات پایانی موج شاهد بارش برف خالص یا برفآبه باشیم هرچند که خیلی گسترده و چشمگیر نیست..

*اوج بارش برای ساعات شب شنبه تا بامداد یکشنبه خواهد بود.

دمای هوا برای امروز جمعه : 5  الی 11  /  شنبه :  4  الی 10 / یکشنبه:8  الی 1-

** در صورت تغییر نقشه ها حتما در همین پست بروز رسانی صورت میگیره.....


  • paper | تنهای تنها | سندرم دیسترس تنفسی