تبلیغات
هواشناسی تخصصی استان البرز"alborz weather" - خروج سامانه بارشی و کاهش دما در البرز / جوی آرام طی هفته جاری
با سلام به همراهان عزیز

خب طی موجی که در حال حاضر درحال خروج از منطقه البرز هست خوشبختانه بارش های فوق العاده برای دامنه های البرز ثبت شد.طی روز قبل سامانه بارش از ظهر بارش هاشو آغاز کرد و متناوبا تا امروز صبح در استان تاثیر گذار بود.دیشب در ساعات پایانی کمی سرما زودتر رسید و چون ابر های ملقب به cb برا فراز دامنه های البرز بود بارش ها به یکباره با نزدیک شدن دما به مرز صفر تبدیل به یخ و تگرگ شد و موجب سفیدپوش شدن عمده مناطق دامنه های البرز از جمله کرج در مناطق شمالی تر شد . بارش ها به شکل باران و برف تا صبح امروز ادامه داشت و کم کم از سطح استان کاسته شد.میزان بارش به ثبت رسیده برای کرج  حدودا 13 میلی متر بود که کمی از میزان پیش بینی شده کمتر بارشید اما بازهم خداروشکر...بارش برف در ارتفاعات البرز از شدت بالایی بر خوردار بود که همین منجر به اختلال در تردد جاده ها شد .

انتظار داریم با توجه به حاکمبت هوای سر و پرفشار در شمال کشور امشب و فردا کمینه های زیر صفر رو داشته باشیم به طوری دمای بامداد دوشنبه به 4- میرسد.برای روز های آتی تا روز های پایانی هفاه جوی آرام داریم و به تدریج از اواسط هفته افزایش نسبی دما رو خواهیم داشت.

مدل های بارشی از ورود موجی برای اواخر دی خبر میدهند و انشالله با نزدیک شدن و تثبیت شدن موج در خصوص این موج به بررسی میپردازیم..


  • paper | تنهای تنها | سندرم دیسترس تنفسی