تبلیغات
هواشناسی تخصصی استان البرز"alborz weather" - تداوم باران در البرز / احتمال بارش برف در البرز
تاریخ : یکشنبه 4 بهمن 1394 | 07:05 ب.ظ | نویسنده : milad
با سلام خدمت مخاطبان گرامی و عزیزم

در ابتدا پوزش میطلبم که نتونستم در خصوص موج پیشرو به جهت عدم دسترسی به اینترنت ، پستی منتشر کنم.

خب خداروشکر از روز شنبه موجی پر قدرت نوار غربی و به تدریج سواحل کاسپین، دامنه های البرز و مرکز و دامنه های زاگرس رو تحت پوشش قرار داد.وطی دیروز و امروز شاهد بارش برف و باران در این مناطق بودیم که بارش در مناطق سردسیر غربی به شکل برف هست.به جهت فرارفت جریانات جنوبی اغلب بارش ها به شکل باران میباشد.انتظار داریم موج پیشرو طی امشب گسترده تر شده و به با حرکت شرق سوی خود طی فردا نوار شرقی رو تحت پوشش قرار بده.از عصر فردا دوشنبه با شمالی شدن جریانات و رخنه هوای سرد بروی سواحل شاهد کاهش دما ابتدا در شمال غرب و سپس در 1/2 شمالی کشور و تشدید بارش ها خواهیم بود.برای روز های سه شنبه تا روز جمعه شاهد چیره شدن هوای سرد بروی کشور خواهیم بود و میشه گفت زمستان واقعی نمایان خواهد شد.

برای روز های سه شنبه و چهارشنبه سامانه بارشی فوق بروی سواحل و شمال غرب متمرکز خواهد شد و با توجه به حاکمیت هوای سرد بارش شدید برف رو برای برخی از مناطق شمال غرب و مناطق مستعد سواجل خواهیم داشت هر چند خود سواحل هم با توجه به نزدیک شدن دما به صفر میتونه برای ساعاتی بارش برفابه  رو برای روز پنجشنبه داشته باشه.

در ادامه احتمال نفوذ این موج برای روز چهارشنبه به دامنه های البرز کاملا محتمل خواهد بود.

همچنین روز چهارشنبه هم با عبور موجی از جنوب کشور شاهد بارش برای مناطق جنوبی خواهیم بود.در نهایت از روز پنجشنبه با حرکت موج به سمت شرق بارش ها به نوار شرقی منتهی خواهد شد و از اواخر هفته موج بارش از کشورمون کاسته خواهد شد.

- پیش بینی هوای استان البرز -

خب خوشبختانه طی دو روز گذشته شاهد بارش های خوبی در سطج استان بودیم که مجموع بارش تا 9 صبح امروز 3.2 میلی متر ثبت شده است و امروز هم متناوبا شاهد بارش باران بودیم .
برای امشب تا فردا ظهر یا بعد از ظهر شاهد هوایی ابری و گاهش بارش باران خواهیم بود.از عصر فردا دوشنبه با شمالی شدن جریانات شاهد کاهش دما در سطج استان همراه با وزش باد خواهیم  بود که دمای هوا رو مرز صفر درجه برای فرداشب پیش میبرد.

به این دلیل که موج کمی پراکنده و نا معلوم پیش میرود و الگو ها نسبت به یک دیگر متغیر هستند ، دو احتمال میشه در خصوص بارش به شکل برف برای استان البرز داد:

1) از دوشنبه شب الی سه شنبه بامداد شرایط میتونه برای بارش محیا بشه که اگر رخ بده یقینا به شکل برف خواهد شد.

2) روز سه شنبه هوا غالبا پایدار هست اما از اواخر وقت سه شنبه تا صبح چهارشنبه احتمال بارش برف وجود دارد.

هر چند که احتمال رخداد این احتمال ها مطمئن نیست اما بر حال نیاز دونستم که بگم که در صورت تحقق حتما فردا خدمت حضور شما عزیزان خواهم گفت.

دمای هوا برای دوشنبه : بین 0 الی 9 / سه شنبه 3- الی 5 / چهارشنبه 6- الی 1 / پنجشنبه و جمعه در بیشنبه بین 1 الی 3 و در کمینه بین 6- الی 8- که روز های فوق العاده سردی در انتظار البرزنشینان خواهد بود.

در صورت تغییر الگو ها به سمع و نظر شما عزیزان خواهم رساند.  • paper | تنهای تنها | سندرم دیسترس تنفسی