تبلیغات
هواشناسی تخصصی استان البرز"alborz weather" - تدام بارش برف و باران در نیمه شمالی کشور طی روز های آتی / البرز در انتظار بارش برف
آخرین بروزرسانی : 94/11/7 ساعت 14:00(پایین پست)*
----------------------------------------
با سلام خدمت شما همراهان عزیز 

سامانه ی بارشی که از چند روز قبل وارد کشور شده و در مناطق غربی و شمالی موجب بارش شدید برف و باران شده هم اکنون بروی اغلب مناطق نوار غربی ، سواحل خزر ، شمال شرق قرار داره و انتظار داریم از ساعاتی دیگر دامنه های زاگرس و به تدریج دامنه های البرز هم تحت تاثیر قرار بدهد.

به جهت نفوذ سرما از نوار شمالی کشور بارش ها از امشب و فردا در سواحل به شکل بارش شدید برف نمایان میشه و علاوه بر سواحل بارش برف در استان های اردبیل و بخش هایی از شمال غرب ، شمال شرق تا روز پنجشنبه ادامه دار خواهد بود.

بارش برف میتونه موجب اختلال در گذرگاه های کوهستانی بشود پس اگر قصد سفر از ارتفاعات و مناطق سردسیر شمال کشور دارید حتما با تجحیزات کامل سفر کنید.

انتظار داریم از امشب نیز سامانه بارشی گذری بر فراز دامنه های البرز داشته باشه و شاهد بارش در دامنه های البرز تا اوایل روز چهارشنبه باشیم.

از امشب و بامداد چهارشنبه هوای سرد و پرفشار وارد کشور میشه که موجب میشه کانتر های 528 تا مرز تهران هم پیشروی کنه.

ورود هوای سرد و پرفشار از بامداد چهارشنبه به کشور

مجموع بارش برف از امروز 11/6 الی شنبه 11/10
مجموع برف

*پیش بینی هوای استان البرز*

خب طی روز های گذشته بارش های خوبی برای استان البرز ثبت شد خصوصا برای مناطق شمالی مثل طالقان که بالای 50م م بارش رو ثبت کرد.خود مرکز استان بارش ها خیلی چشمگیر نبود و از شنبه تا به الان حدود 5 م م بارش داشته است.

هم اکنون هم ساعت 13 ظهر شاهد هوای نیمه ابری در استان هستیم انتظار داریم همین وضعیت رو برای ساعات آینده داشته باشیم اما از اوایل شب ابر های بارش زا آسمون استان البرز رو فردا میگیرند و انشالله اگر شرایط همین طور خوب باقی بماند از اواخر وقت بارش زیبای برف کم کم در سطح استان آغاز میشه.هرچه که از بامداد چهارشنبه به  ساعات سحر نزدیک میشیم بارش برف سراسری تر و با سر و شکل بهتری خواهد بارید انشالله.بارش ها تا صبح یا اوایل ظهر چهارشنبه ادامه دارد به‌طور متناوب و از ظهر کم کم شاهد کاسته شدن ابر و پدیده خواهیم بود.

میزان بارش از این موج حدود 2 الی 4 میلی متر هست که میتونه بین 2 الی 5 سانت برف رو برای مناطق مختلف کرج به همراه داشته باشد.

زمان ورود موج به استان البرز


امیدوارم شرایط خوب پیش بره وبارش زیبای برف را هر چند ضعیف در کرج داشته باشیم.دمای هوا برای امروز بین 1- تا 4 درجه و فردا بین 7- تا 0 درجه که روز بسیار سردی رو خواهیم داشت.
---------------------------------------------------------------------

 بروزرسانی : 94/11/7 ساعت 00:15
با سلام مجدد خدمت همراهان عزیز

خب بر اساس آخرین آپدیت الگو بارش ها ضعیف شده و بارش هارو به حدود 1م م رسونده اما همچنان بر این عقیده هستیم که از ساعاتی دیگر تا صبح میتونیم شاهد بارش برف در سطح استان البرز باشیم.استان تهران هم که احتمال بارشش کم شده و ودر ساعات صبح بارش برف محتمله..


به امید بارش برف
--------------------------------------------------------------------
بروزرسانی : 94/11/7 ساعت 14:00
(البرز سفیدپوش شد)
سلام مجدد خدمت همراهان گرامی

خب خداروشکر همون طور پیش بینی میشد بارش برف در البرز از ساعات بامداد کم کم آغاز شد و تا صبح کم و بیش ادامه داشت و کرج هم سفیدپوش شد.بارش ها در مجموع کمتر از 1 م م بود و به صورت برف هم در حدود 1 تا 3 سانتی متر تاثیر گذار بود.

انتظار داریم برای ساعات ظهر تا عصر همچنان شانس بارش های خفیف خصوصا برای مناطق شمالی کرج وجود داشته باشه.دمای هوا هم هم اکنون 1 درجه میباشید و امشب دما تا حدود 8- میرسه و فردا و جمعه هم دمای هوا در کمینه حدود 9- و در بیشینه حدود 0 الی 1 درجه است که به جرات سردترین شب زمستان 94 تا به الان خواهد بود.

با خروج سامانه از روز جمعه مجددا موج دیگری از یکشنبه از سمت شمال کشور سواحل خزر و استان اردبیل رو تحت پوشش قرار میدهد و در این مناطق بارش برف و باران رو خواهیم داشت.

برای استان البرز هم انتظار داریم تا حداقل پایان هفته آینده شاهد جوی پایدار باشیم که از هفته آینده با افزایش نسبی دما همراها خواهد شد و در این مدت افزایش آلاینده ها رو داریم.

پیش آگهی:با توجه به نقشه های پیش یابی موجی برای اواخر دهه دوم بهمن دیده میشه که سرما هم همراهیش میکنه و میتونه موجب برف و باران در کشور بشود که انشالله در صورت وقوع اواخر هفته آینده مورد بررسی قرار میدهیم.
  • paper | تنهای تنها | سندرم دیسترس تنفسی