تبلیغات
هواشناسی تخصصی استان البرز"alborz weather" - نفوذ سامانه بارشی نو به نیمه شمالی کشور / برف و باران در راه البرز.....
******************بروزرسانی بعدی : 94/11/21 
آخرین بروزرسانی : 94/11/18 یکشنبه ساعت:22:30
*******************************
با سلام خدمت همراهان شما همیشگی

طی امروز نیز به جهت فرارفت جریانات گرم بروی کشورمون در اغلب مناطق شاهد هوا نسبتا گرم نسبت به این موقع از سال هستیم.به طوری هوای دما کرج برای ساعات ظهر امروز میتونه تا 17 درجه هم پیشروی کند.

انتظار از امشبو بامداد فردا سامانه بارشی از شمال غرب و غرب وارد کشور بشه و تا سه شنبه شب در بیشتر مناطق 1/2 شمالی کشور من جمله نوار غربی ، دامنه های زاگرس ، سواحل خزر ، دامنه های البرز ، مرکز و شمال شرق تاثیر گذار خواهد بود.

به جهت حاکمیت هوا نسبتا گرم در ابتدا فعالیت موج اغلب بارش ها به شکل باران خواهد بود که البته بارش در مناطق سردسیر به شکل برف هست.

از بامداد دوشنبه با توجه به شمالی شدن جریانات انتظار میره بارش برف در برخی مناطق دامنه های البرز و مرکز و غرب آغاز بشود.

>نقشه بارش برف تجمعی از امروز تا روز چهارشنبه 21 بهمن<


پیش بینی وضع هوای استان البرز 

طی امروز شاهد هوایی پایدار همراه با افزایش دما خواهیم بود که دمای بین 17 الی 10 درجه در نوسان هست..برای اواخر وقت نیز بهجهت عبور ترکش هایی از موج جدید احتمال بارش باران برای کرج هست.

برای فردا یکشنبه به طور موقت تا ساعات عصر هوا غالبا نیمه ابری هست و بارشی نداریم از اما عصر فردا کم کم شاهد افزایش ابر در آسمان البرز خواهیم بود که از اوایل شب بارش باران آغاز میشه و تا عصر دوشنبه شاهد بارش در سطح استان هستیم.هر چه به ساعات شب یکشنبه نزدیک تر میشویم بارش ها سروشکل بهتری میگیرند.دمای هوای فردا بین 6 الی 15 درجه در نوسان هست.

انتظار داریم از بامداد و سحر دوشنبه با نفوذ هوای سرد به استان شاهد وزش باد و کاهش دما باشیم که موجب میشه بارش ها انشالله به شکل برف خودنمایی کند.بارش ها متناوبا تا عصر میتونه ادامه دار باشد و تنها مشکلی که وجود داره افزایش دمای جزیی هست که در ساعات ظهر اتفاق می افته و دمای هوا رو برای برف مشکل ساز میکنه و ممکنه بارش به شکل برفابه یا باران بباره هر چند که امیدواریم در آپدیت های بعد شرایط محیاتر بشه...دمای هوای دوشنبه بین 4- الی 3 درجه در نوسان هست.

بنابراین در خصوص اینکه بارش برف میتونه البرز رو سفیدپوش کنه یا خیر هیچ نظری نمیشه داد چون این موضوع برمیگرده به روز بارش و از الان نمیشه پیش بینی کرد..

امیدواریم که بارش برف رو داشته باشیم انشالله..
**********************************************
بروزرسانی : 94/11/18 یکشنبه ساعت:22:30
با سلام مجدد خدمت همراهان گرامی 

سامانه بارشی امروز موج بارش برف و باران در بیشتر مناطق غربی شده و هم اکنون هم با شدت ادامه دارد از ساعاتی قبل بارش ها با تاخیر دامنه های غربی البرز هم فراگرفت و هم اکنون شاهد بارش برف در استان زنجان هستیم.انتظار داریم بارش ها تا اواخر وقت و بامداد به دامنه های مرکز (قزوین و البرز ) هم برسه .بارش برف در استان های زنجان و قزوین برای فردا تا اوایل شب با شدت ادامه دارد.کرج هم کم کم از بامداد انتظار داریم بارش باران آغاز بشه  و از سحر به بعد کاهش دما رو داشته باشیم.اگر شرایط یاری کند انشالله میتونیم شاهد بارش برف از همان ابتدا صبح باشیم اما به نظر میرسه بارش ها غالبا به شکل برفابه باشد و از بعداز ظهر فردا دما هوا برای برف کاملا محیا بشه و ساعات پایانی سامانه یتونیم  شاهد بارش برف خالص در البرز باشیم.

شرایط بارشی برای تهران به مراتب نا مناسب تر از کرج هست بارش ها از ظهر تا شب هست و در ساعات پایانی سامانه احتمال رخداد برف یا برفابه که البته  شرایط مناطق شمالیش متفاوت هست.امیدوارم آپ امشب شرایط رو بهتر بکند.

برای فردا دمای طبقه 850 هکتوپاسکال یه مقداری مشکل ساز هست و اگر انشالله شرایط محیا بشه بارش برف خالص هم برای ساعات صبح و ظهر دور از دسترس نیست.

بارش ها متناوب هست و ممکنه در بعضی ساعات بارش رو نداشته باشیم هرچند که از بعدازظهر شرایط بارشی هم بهبود پیدا میکنه.در هرحال شرایط خیلی جالب نیست و میزان دما و احتمال بارش برای البرز به شکل برف میگرده به احتمالات و باید منتظر ورود سامانه به استانمون بشیم.انشالله که شرایط بهبود پیدا کنه.

در پایان باید این نکته رو عرض کنم که الگوها خیلی ثبات ندارند و امکان داره با آخرین آپ بارش ها رو خیلی ضعیف یا شدید بکنه و حتی شرایط دمایی رو هم تغییر به بنابراین هر گونه تغییر در ااگو ها رو از بخش نظرات به شما عزیزان خواهیم گفت.
  • paper | تنهای تنها | سندرم دیسترس تنفسی