تبلیغات
هواشناسی تخصصی استان البرز"alborz weather" - آرامش جوی و افزایش دما طی هفته جاری در البرز /پیش آگهی در خصوص نیمه دوم اسفند
با سلام خدمت همراهان گرامی

خب طی نیمه اول اسفند که غالبا هوا بهاری بود و دمای هوای البرز در بیشینه در مرز یا بیش از 20 درجه نوسان میکرد و در اکثر مناطق کشور هم حال و هوای زمستان رو نمیشد حس کرد..هرچند که یکی دو تا سامانه بارشی خوب رو استان البرز تاثیر گذاشت و بارش های خوبی رو به ارمغان اورد..

با توجه به الگو ها انتظار داریم از فردا دو موج نه چندان قوی یکی از شمال غرب و دیگری از جنوب کشور وارد کشور بشوند که برای یکشنبه تا سه شنبه برای برخی مناطق جنوب ، نوار شرق ، شمال غرب و سواحل خزر بارش باران رو داریم که بارش ها در مناطق سردسیر به شکل خودنمایی میکنند...این موج به صورت وزش باد و کاهش نسبی دما روی استان البرز عمل میکنه که موجب میشه روز دوشنبه هوای خنک تری داشته باشیم..هرچند که در ارتفاع احتمال بارش برف هست.

با خروج سامانه بارشی تا پایان هفته با قرارگیری پرفشار رو کشورمون شاهد جوی آرام همراه با افزایش دما هستیم..

اما از اواخر هفته با نفوذ سامانه بارشی قدرتمند به کشورمون تا اواسط هفته آینده شاهد بارش های خوبی در اغلب مناطق کشور خواهیم بود که کرج هم از این موضوع مستثنی نیست..باید صبر کنیم و ببینیم تا اواخر هفته سامانه بارشی چه تغییراتی میکنه اما به نظر میرسه بارش ها به جز مناطق سردسیر در بقیه مناظق به شکل باران خودنمایی کنه .

* به جهت نزدیک بودن به بهار درصد خطا در پیش بینی ها بسیار بالاست بنابراین پیش بینی دقیق هر موج در روز های نزدیک به ورود موج صورت میگرد.

اما در نهایت موجی در الگو ها برای اواخر اسفند و اوایل فروردین دیده میشه که پرفشار سرد هم میتونه همراهیش کنه و در کشور بازهم چهره زمستان رو ببینیم.... البته  این فقط یک پیش آگهی هست و اصلا قطعی نیست ..بنابراین باید صبر کنیم....
  • paper | تنهای تنها | سندرم دیسترس تنفسی