تبلیغات
هواشناسی تخصصی استان البرز"alborz weather" - پیش بینی روز های باقی مانده تا عید / موج جدید برف و سرما در شمال غرب
با سلام خدمت همرهان عزیز..

خب طی روز های قبل پدید قالب در استان البرز پایداری جو و وزش باد که دمای هوا رو کمی تعدیل بخشید.

اما با توجه به الگو های هواشناسی انتظار داریم از امروز بعد از ظهر موجی کم فشار و نسبتا قوی از نوار غربی و شمال غرب وارد کشور بشه.که در همون ابتدا کار موج بارشی در نوار غربی کار خودشو آغاز میکنه و شاهد بارش باران و وزش باد و در ارتفاعات بارش برف خواهیم بود.اما به تدریج از بامداد سه شنبه سامانه بارشی گسترده تر خواهد شد و با حرکت شرق سوی خودش به تدریج دامنه های البرز ، سواحل خزر ، مرکز ، شمال شرق ، شرق و بخش هایی از جنوب رو تحت تاثیر قرار میده و در این مناطق شاهد بارش خواهیم بود.

همزمان با خروج این موج از نوار شرقی طی بامداد چهارشنبه موج دیگر این بار از شمال غرب با هسته سرد وارد کشور میشه و همزمان با اون هوای پرفشار سرد شمال غرب کشور رو احاطه میکنه .انتظار داریم این موج طی روز چهارشنبه عمده فعالیتش برای سواحل خزر ، شمال غرب ، برخی مناطق غربی و ارتفاعات البرز باشه که به علت وجود هوای سرد ، غالب بارش های برای شمال غرب به شکل برف خواهد بود و بار دیگر زمستان در روز های پایانی سال 94 در مناطق شمالی خودنمایی میکنه و قطعا خطر جدی میتونه برای باغداران و کشاورزان شمال غرب باشه.

طی روز پنجشنبه موج کم کم با حرکت شرق سوی خودش ، بطور ضعیف تر در دامنه های البرز ، مرکز و شمال شرق موجب بارش برف باران خواهد شد.بارش ها در مناطق مرتفع و سردسیر دامنه های البرز به شکل برف خواهد بود.همچنین طی روز پنجشنبه هوای پرفشار و سرد به دامنه های البرز و شمال شرق هم نفوذ میکنه و دمای هوا رو زمستانی  میکنه.

طی روز های جمعه و شنبه با لگو های فعلی انتظار داریم هوا در بیشتر مناطق به جز ارتفاعات البرز و شمال شرق ، پایدار باشه و هوا سرد هم تداوم داشته باشه و کمینه استان های 1/2 شمالی رو به حدود صفر یا حتی به زیر صفر برسونه.
بارش برف تجمعی از امروز تا روز جمعه

پیش بینی وضع هوای استان البرز 

برای امروز 12/24(دوشنبه) شاهد جوی آرام هستیم انتظار داریم از امشب با نفوذ سامانه بارشی ، بارش باران در استان البرز آغاز بشه.دمای هوای امروز بین 10 الی 19 درجه خواهد بود.

سه شنبه 12/25 شاهد هوایی غالبا ابری هستیم  در بعضی ساعات همراه با بارش باران که از عصر کم کم موج استان رو ترک میکنه.دمای هوا بین 7 الی 17 درجه خواهد بود.

طی روز های چهارشنبه و پنجشنبه هوا غالبا نیمه ابری تا ابری هست که در بعضی ساعات خصوصا از عصر چهارشنبه تا پنجشنبه ظهر شاهد بارش باران خواهیم بود..دمای هوای چهارشنبه 3 الی 13 خواهد بود..از بامداد پنجشنبه با نفوذ هوای سرد دمای هوا بین 4 تا 6 درجه سردتر خواهد شد و پنجبشنه صبح دمای هوا نزدیک به صفر خواهد بود که اگر بارشی باشه میشه امیدوار به بارش برف مقطعی برای مناطق نزدیک به دامنه بود....دمای هوا پنجشنبه بین 1 الی 9 در نوسان هست..
روز هایی جمعه و شنبه هوا غالبا نیمه ابری هست و دمای هوا بین 1- الی 12 درجه نوسان میکنه که روز های نسبتا سردی رو خواهیم داشت.

مجموع بارش احتمالی استان البرز تا پایان هفته 8 تا 10 م م پیش بینی میشه.

در صورت تغییر گسترده در نقشه حتما به اطلاع شما عزیزان میرسونیم.

انشالله پست بعدی اوایل هفته آینده....  • paper | تنهای تنها | سندرم دیسترس تنفسی