تبلیغات
هواشناسی تخصصی استان البرز"alborz weather" - بهاری دیگر......../ رخ زمستان در بهار در روز های پایانی هفته جاری
تاریخ : دوشنبه 9 فروردین 1395 | 12:13 ب.ظ | نویسنده : milad
با عرض سلام به همراهان عزیز.

سال نو رو به همه تبریک میگم امیدوارم سالی سرشار از موفقیت و سلامتی و سربلندی پیش روتون باشه.با عرض پوزش که نتونستم این نه روز ابتدا فروردین رو به خاطر عدم دسترسی به اینترنت پیش بینیشو ارایه بدم.
سال 94 هم با تموم خوبی ها و بدی هاش به پایان رسید هر چند که وضعیت بارشی نسبت به سال 93 بهتر بود خداروشکر..ما هم سعی کردیم تا جایی که امکان داشت پیش بینی های درستی در اختیار شما عزیزان قرار بدیم.امیدوارم سال 95 از لحاظ بارشی به بهترین شکل برای کشورمون سپری بشه..

خوشبختانه تا به اینجا یکی از بهترین بهار های چند سال اخیر رو تجربه کردیم و در اغلب مناطق کشور شاهد بارش های خوبی بودیم که البته در برخی مناطق هم بارش به شکل برف خودنمایی کرد و موجب مشکلاتی برای مسافران نوروزی شد .

استان البرز هم خداروشکر در روز های اخیر اغلب آسمانی بارانی داشته و بارش های خوبی به ثبت رسید.البته بارش در ارتفاعات البرز به شکل برف بود.

اما با توجه به آخرین الگوهای هواشناسی ، از ساعاتی دیگر موجب نسبتا قدرتمند از نوار غربی وارد کشور خواهد شد.موج مذکور تا فردا ظهر در کشور فعال خواهد بود و طی این مدت  نوار غربی ، سواحل خزر ، دامنه های البرز ، شمال شرق و شرق تحت تاثیر قرار میده و موجب بارش برف و باران در این مناطق میشه.به جهت عبور سریع سامانه بارش ها رگباری و شدید خواهد بود بنابراین بارش برف در ارتفاعات میتونه موجب اختلال در رفت و آمد جاده ای یا حتی موجب بسته شدنشون بشه بنابراین اگر قصد سفر از جاده های کوهستانی رو دارید با تجحیزات زمستانی سفر کنید.

روز چهارشنبه نیز انتظار داریم امواج ضعیفی از نوار شمالی کشور و نوار جنوبی کشور عبور کنه و موجب بارش هایی در این مناطق بشه.

اما از روز پنجشنبه موجی با هسته سرد از شمال غرب وارد کشور خواهد شد و تا روز شنبه در 1/2 شمالی کشور فعال خواهد بود و با نفوذ هوای پرفشار سرد از پنجشنبه و حضور کانتر های 540 تا دامنه های البرز ، به نظر میرسه رخ زمستان رو در اواخر هفته جاری ببینیم..به جهت اینکه فصل فصل بهاره و تغییرات نقشه ها زیاده ، پیش بینی روز های پایانی هفته رو طی روز های بعد ارایه مدیم.

بارش تجمعی از امروز تا شنبه 14 فروردین

بارش برف تجمعی تا شنبه 14 فروردین


  • paper | تنهای تنها | سندرم دیسترس تنفسی