تبلیغات
هواشناسی تخصصی استان البرز"alborz weather" - سیزده بدر برفی و بارانی در البرز / بارش برف و باران و کاهش دما در نیمه شمالی کشور
سلام عرض میکنم خدمت همراهان گرامی.

خب همونطور که در پست قبل گفتیم ، موجی و سرد و قدرتمند امروز از شمال غرب وارد کشور شده و هم اکنون در بیشتر مناطق شمال غرب گزارش بارش برف و باران و کاهش ملموس دما رو داشتیم.

از امشب سامانه بارشی با حرکت شرق سوی خودش کم کم از نوار غربی فاصله میگیره و سواحل خزر و غرب سواحل خزر (اردبیل)،دامنه های البرز ، بخش هایی از مرکز و شمال شرق رو در برمیگیرد.انتظار داریم از بامداد جمعه هوای سرد به سمت دامنه های البرز رخنه کنه و دمای هوا رو به شکل قابل توجهی کاهش بدهد.که موجب تبدیل بارش باران به برف در مناطق مستعد نیمه شمالی کشور میشه.

پیک بارشی برای سواحل خزر و ارتفاعات البرز هست.و بارش ها تا فردا عصر در مناطق فوق تاثیر گذار خواهد بود.همچنین از فردا موجی از جنوب کشور فردا وارد کشور میشه که با حرکت خودش به سمت شرق کشور میتونه موجب تلفیق با موج میدیترانه ای بشه و بارش های گسترده ای رو برای جمعه و شنبه برای شرق و شمال شرق به همراه داشته باشه.

پیش بینی هوای استان البرز
انتظار داریم از امشب کم کم ابر های بارشی آسمون استانمون رو در بربگیرند و انشالله از اواخر وقت شاهد بارش باران در البرز باشیم.

از بامداد جمعه کم کم باید منتظر ورود هوای سرد زمستانی به استان البرز باشیم که موجب کاهش شدید دمای هوا میشه و احتمالا از صبح زود فردا بارش ها به برف یا برفآبه تبدیل میشه و البرز حال و هوای زمستانی به خودش میگیره.انتظار میره بارش ها تا ساعات ظهر به شکل برف یا برفآبه باشه و از ظهر با افزایش نسبی دما به باران تبدیل بشه و تا ساعات بعدازظهر ادامه داشته باشد.دمای هوا هم فردا بین 5 و 0 درجه در نوسان خواهد بود.

همچنین بارش برف برای استان زنجان و ارتفاعات تهران و قزوین هم پیش بینی میشه که از طرفی بارش سنگین برف در ارتفاعات البرز موجب اختلال در آمد و شد جاده ای در گذرگاه های کوهستانی از جمله جاده چالوس ، هراز و فیروزکوه خواهد شد پس اگر قصد سفر از این مسیرها رو دارید حتما با تجحیزات زمستانی به سفر بروید.

در صورت تغییرات در الگوها در همین پست بروزرسانی صورت میگرد.  • paper | تنهای تنها | سندرم دیسترس تنفسی