تبلیغات
هواشناسی تخصصی استان البرز"alborz weather" - خودنمایی سرما در پاییز / بارش برف و باران در راه شمال کشور
تاریخ : شنبه 1 آبان 1395 | 02:42 ب.ظ | نویسنده : milad
با عرض سلام و ارادت خدمت همراهان گرامی

متاسفانه وب طی چندین ماه گذشته بنابه دلایلی بروز نشد و جا داره از شما عزیزان پوزش بطلبم.انشالله در ادامه پاییز و زمستان سعی میکنیم وب بروز باشه و شما خوبان از آخرین وضعیت هوای کشور و به خصوص استان البرز با خبر باشید.

امیدوارم پاییز و زمستان خوبی از لحاظ بارشی در انتظارمون باشه.

خب از ابتدای سال آبی 96-95 وضعیت بارشی در تمام نقاط کشور به جز سواحل حزر اصلا امیدوار کننده نبوده.در استان البرز هم متاسفانه بارشی نداشتیم . هفته پیش هم موجی پرفشار و سرد سواحل خزر رو تحت تاثیر قرار داد و بارش های خوبی رو برای استان های گیلان ، مازندران،گلستان و اردبیل به همراه داشت که البته اولین برف پاییزی هم در مناطق سردسیر این استان ها بارید و همچنان هم در برخی از ایت مناطق فعال هست و دمای هم به جهت نفوذ هوای سرد از عرض های بالاتر حسابی افت داشت به طوریکه دمای استان البرز هم یک هفته ای میشه که در کمینه تک رقمیه و به حدود 4 درجه هم رسید.

اما با توجه به آخرین خروجی مدل ها ، از دوشنبه شب موجی دیگر از شمال و شمال وارد کشور میشه و تا اواخر هفته در مناطق شمال غرب ، سواحل خزر ، دامنه های مرکزی و غربی البرز , و بخش هایی از غرب  شمال شرق فعالیت خواهد کرد.

بنابراین از دوشنبه شب تا بامداد چهارشنبه موج مذکور سبب بارش در شمال غرب و سواحل خزر خواهد شد که با توجه به نفوذ هوای سرد از بامداد سه شنبه به شمال کشور بارش ها در استان اردبیل و بخش های سردسیر استان های شمال غربی و شمال کشور به برف تبدیل خواهد شد .

طی روز چهارشنبه موج بارشی به سمت شرق حرکت میکنه و سبب بارش در دامنه های غربی و مرکزی البرز خواهد شد که بارش در ارتفاعات به شکل برف هست.
و در نهایت موج بارشی از چهارشنبه شب از کشور کاسته خواهد شد ولی همچنان بارش های در سواحل خزر ادامه دار خواهد بود.

برای استان البرز هم طی دو سه روز آینده شاهد جوی آرام خواهیم بود همراه با هوای نسبتا سرد که دمای هوای بین 4 الی 20 در طول شبانه روز در نوسان هست.
از روز چهارشنبه با توجه به گذر موج از دامنه های البرز ، شاهد بارش هایی در سطح شهر کرج خواهیم بود . که بارش در ارتفاعات البرز به شکل برف خواهد بود.
از روز پنجشنبه هم دوباره جوی آرام بر استان حاکم خواهد شد که سبب افزایش نسبی دما میشه.
  • paper | تنهای تنها | سندرم دیسترس تنفسی