تبلیغات
هواشناسی تخصصی استان البرز"alborz weather" - تداوم آلودگی هوا طی روز های آینده/پاییزی که قراره با پایان آبان زمستانی بشه....


با سلام خدمت همراهان گرامی

متاسفانه طی روز های گذشته به سبب حاکمیت پرفشار روی کشورمون شاهد جوی آرام و ساکن در بیشتر مناطق کشور بودیم که این موضوع عاملی شد برای افزایش آلاینده در کلان شهر ها مثل تهران ، البرز و...متاسفانه طی دو روز اخیر شاخص آلودگی هوا در پایتخت به مرز هشدار رسید و استان البرز هم از این موضوع مستثنا نبود...
انتظار داریم تا اواخر هفته هم این شرایط وارونگی هوا ادامه داشته باشه...

طی روز های آینده  تا پایان هفته آسمون استان البرز غالبا نیمه ابری تا ابریه دمای هوا هم در بیشینه بین 20 تا 23 و در کمینه بین 8 تا 10 درجه در نوسان خواهد بود.که البته این دما ها بیشتر  از نرمال  میانگین بلند مدت هست.

اما برسیم به موج اواخر هفته که قراره به شمال کشورمون چهره زمستانی ببخشه...

- طبق آخرین الگو ها هواشناسی ، از اواخر این هفته ناوه ای پرفشار و سرد قراره از شمال و شمال شرق به کشورمون نفوذ کنه ...موجی که یحتمل یک هفته ای مهمان کشور خواهد بود..
- نقشه ها در حال حاظر تغییرات زیادی دارن ولی چیزی که الان میشه به طور کلی گفت : هفته آینده 1/2 شمالی کشور کاملا حال و هوای زمستانی به خودش میگیره...
-موج فوق با نقشه های فعلی در استان های حاشیه سواحل خزر ، دامنه های البرز ، شمال شرق تاثیر گذار خواهد بود و موجب بارش برف و باران و کاهش شدید دما در این مناطق خواهد شد..
- اگر الگو ها تغییر نکند موجی هم که منشاء ش دریای سرخ هست هم از اواسط هفته آینده وارد کشور میشه و موجب بارش برف و باران در دامنه های زاگرس ، بخش های از جنوب و مرکز و غرب کشور خواهد شد.
- دمای هوا در بیشتر مناطق شمالی کشور به زیر صفر خواهد رفت به طوریکه دمای هوای کمینه استان البرز در هفته آینده به 6- هم میرسه با بروزرسانی امروز..همنچین هفته بعد با الگو های فعلی انشالله میتونیم اولین برف پاییزی استان البرز و تهران رو شاهد باشیم(هر چند ، هنوز تثبیت شده نیست).

موج فعلی هنوز سروشکل خوبی در نقشه ها نگرفته و تغییرات درش بسیار زیاده..بنابراین تا روز های پایانی هفته صبر میکنیم تا الگو ها تثبیت بشن تا بتونیم نظر قطعی در خصوص موج و بارش برفش در دامنه های جنوبی البرز بدیم..

الگو نفوذ ناوه سرو و پرفشار به شمال کشور 


نقشه آنالومی دما در روز سه شنبه هفته آینده(کاهش شدید دما)(بر حسب سانتی گراد)


الگو بارش برف تجمعی طی ده روز آینده ( بر حسب اینچ)مخاطبان عزیز البرز ودر ، با توجه به نیاز وب و تسهیل در اطلاع رسانی در خصوص هوای استان البرز و البته تهران کانال تلگرام البرز ودر رو ایجاد کردیم...از شما عزیزانم درخواست داریم که کانال رو به دوستان خود معرفی کنید...با تشکر برای عوضت در کانال بروی تصویر بالا کیک کنید.  • paper | تنهای تنها | سندرم دیسترس تنفسی