تبلیغات
هواشناسی تخصصی استان البرز"alborz weather" - نفود پرفشار سرد از اواخر وقت امشب به دامنه های البرز/البرز و تهران در انتظار بارش برف و باران


با سلام مجدد خدمت همراهان عزیز..

خب همانطور که طی روز های قبل مطلع بودین ، پرفشار سیبری از دیشب کم کم به کشورمون رخنه کرده و از شب گذشته شاهد ناپایداری در سواحل خزر هستیم که البته بارش ها در ارتفاعات به شکل برف بود.

از امروز تا اواخر هفته با توجه به نزدیک شدن تدریجی مرکز پرفشار به شمال و شمال شرق کشورمون ، روز به روز برودت هوا در کشور شدید خواهد شد و از این پرفشار سرمای شدید هوا در کل کشور به خصوص شمال شرق و دامنه های البرز کاملا به چشم خواهد اومد به طوریکه میتونه یکی از سردترین هفته های امسال رو رقم بزنه به طوریکه برای اواخر هفته آینده دمای  کمینه استان البرز تا مرز 10-و در تهران تا 6- هم پیش میره و در بیشنیه استان البرز دما ها به صفر و زیر صفر هم میتونه برسه.

مرکز پرفشار سیبری بروی شمال شرق کشور در روز چهارشنبه

اما از بروردت هوا که بگذریم ، پرفشار سیبری برف و بارون رو هم همراه خودش به شمال کشور میاره که موجب بارش برف و باران در سواحل خزر ، اردبیل ،  دامنه های جنوبی البرز، بخش هایی از مرکز و شمال شرق میشه که پیک بارش ها در سواحل خزر خواهد بود که با وجود کاهش دمای شدید از سه شنبه ، سواحل خزر هم میتونه به خودش برف ببینه انشالله.


  • با توجه به الگو های فعلی انشالله از اواخر وقت امشب کم کم باید شاهد نفوذ موج به آسمان استان های البرز و تهران باشیم که همراه با اون کاهش دما و وزش باد رو هم خواهیم داشت.. بارش ها کم کم به صورت باران در تهران و احتمالا به شکل برفآبه در البرز از بامداد آغاز خواهد شد.با توجه به کاهش دما ،انشالله بارش ها از ساعات اولیه صبح یکشنبه در استان البرز و مناطق شمالی استان تهران به برف تبدیل خواهد شد. و انشالله اولین برف پاییزی رو میتونیم برای ساعاتی در کرج شاهد باشیم اگر الگو های دچار تغییرات نشند.بارش برف تا ساعات ظهر میتونه ادامه پیدا کنه اما با توجه به افزایش دما احتمالا بارش ها از ظهر به شکل برفآبه و باران تا اوایل شب در استان البرز به طور متناوب ادامه داشته باشه..اما برای استان تهران بارش ها میتونه تا بامداد دوشنبه در برخی مناطق ادامه پیدا کنه که اگر این اتفاق بی افته احتمالا بارش ها در بامداد دوشنبه به شکل برف خصوصا در مناطق شمالی تر تهران خودنمایی کنه.(این نکته رو هم عرض کنم که بارش ها متناوبه و خیلی نمیتونه چشمگیر باشه)

با توجه به نقشه های فعلی که احتمالا تغییر درش همچنان هم وجود داره ، برای روز دوشنبه بارشی رو برای استان البرز نخواهیم داشت اما برای استان تهران از اواخر دوشنبه تا بعد از ظهر سه شنبه به طور متناوب بارش رو خواهیم داشته که با توجه به رخنه هوای سرد به دامنه های البرز احتمالا بیشتر بارش ها به شکل برف باشه..پس تهرانی های عزیز روز سه شنبه به احتمال زیاد میتونن اولین برف پاییزیشون رو ببینند...
متاسفانه موج فوق خیلی دامنه های غربی البرزو که شامل کرج و قزوین و زنجان هست رو با نقشه های فعلی تحت نفوذ قرار نمیده بنابراین برای استان های قزوین و زنجان چیزی جز بارش چراکنده رو پیش بینی نمیکنیم..
استان البرز هم فعلا با الگو های فعلی روز سه شنبه شانس کمی برای بارش داره مگر اینکه الگو تو این یکی دوروزه تغییراتی داشته باشند..
موج فوق از روز چهارشنبه دامنه های البرز رو ترک میکنه و جانشین اون برودت هوا خواهد بود. 

  • بارش برف طی این مدت در ارتفاعات البرز شدید خواهد بود بنابراین موجب اختلال در عبور و مرور جاده خواهد شد...

موجی دیگری قرار بود از روز چهارشنبه به کشور نفوذ کنه که فعلا دچار دگرگونی شده که انشالله در روز های آینده اگر تثبیت شد حتما خدمتتون عرض میکنیم. 

دمای هوا استان البرز برای فردا بین 5 الی 1- /دوشنبه بین 5 الی 4-/سه شنبه بین 2 الی 6- و در روز های چهارشنبه و پنجشنبه در کمینه تا مرز 10- و بیشنبه هم صفر و زیر صفر در نوسان خواهد بود که روز های سردی رو د پیش داریم...

با توجه به تغییرات الگو ها بروز رسانی های موقت در پایین پست و البته به طور اختصار در کانال تلگرام انجام میگیره..  • paper | تنهای تنها | سندرم دیسترس تنفسی