تبلیغات
هواشناسی تخصصی استان البرز"alborz weather" - نفوذ سامانه بارشی قدرتمند از نوار غربی /آخر هفته ی بارانی در البرز

با سلام خدمت همراهان همیشگی 

با خروج موج قبلی چند روزی هست که شاهد فرارفت هوای گرم و حاره ای به عرض های بالاتر هستیم و همین امر سبب شده که دمای هوا در کشور با شیب تندی افزایش پیدا کنه و میشه گفت به شرایط نسبتا نرمال این موقع از سال رسیدیم...

متاسفانه از ابتدا سال آبی 96-95 که همان ابتدای مهر ماه 95 میشه تا به امروز 95/9/9 در تمام مناطق کشور ناهنجناری منفی بارشی رو داریم که این کم بارشی در مناطق غربی بسیار ملموس تر هست ..استان البرز هم از ابتدای مهر تا الان حدود 15 میلی متر بارش ثبت کرده که نسبت به پارسال که تا الان 104 میلی متر بارش داشتیم رقم ناچیزی هست و امیدواریم در ادامه پاییز و زمستان بارش های مناسبی رو دریافت کنیم.
اما از این ها که بگذریم ، خداروشکر موجی قدرتمند در راه نیمه غربی کشور خواهد بود....

طبق آخرین برونداد الگوها ، هم اکنون ناوه ای کم فشار و قدرتمند در شرق میدیترانه قرار دارد که با حرکت شرق سوی خود از روز پنجنشنبه نوار غربی کشورمون رو تحت تاثیر خودش قرار خواهد داد..به سبب همراهی هوای مرطوب از ناحیه دریای سرخ در این سامانه ، بارش ها شدیدتر از حد انتظار خواهد بارید..
قرارگیری ناوه کم فشار در شرق میدیترانه و حرکت شرق سوی آن به سمت کشور

بنابراین برای روز پنجنشبه در تمامی مناطق نوار غربی و جنوب غربی کشور شمال استان های ایلام ، اهواز ، کرمانشاه ، سنندج ، خرم آباد ، همدان ، ارومیه و شمال غرب کشور : استان های تبریز و اردبیل و همچنین دامنه های زاگرس و به تدریج دامنه های البرز و سواحل خزر و طی روز جمعه علاوه بر مناطق مذکور در نواحی مرکزی و شمال شرق کشور شاهد بارش باران و در ارتفاعات بارش برف خواهیم بود.

پیک بارش برای دامنه های زاگرس ( شهرکرد ، یاسوج  شمال شرق اهواز) پیش بینی میشه...
بارش تجمعی تا روز شنبه 13 آذر ( بر حسب اینچ)

هشدار :
  •  به جهت بارش های شدیدی که در نیمه غربی کشور خواهیم داشت بنابراین آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن رودخانه ها کاملا محتمل خواهد بود..
  • یارش برف در ارتفاعات البرر و زاگرس مناطق کوهستانی استان های غربی  و شمال غرب از شدت بالایی بر خوردار خواهد بود و میتونه موجب اختلال در آمد و شد جاده بای شه پس اگر قصد سفر ازاین مناطق رو دارید حتما با تجحیزات زمستانی به سفر بروید.
پیش بینی وضع هوای استان البرز و ( تهران )

طبق الگوها برای استان های البرز و تهران از ظهر و بعد از ظهر پنجشنبه کم کم بارش باران آغاز خواهد شد..هر چه به ساعات پایان پنجشنبه نزدیک تر بشیم بر میزان بارش ها افزوده خواهد شد و بارش ها شدید تر میشه...انتظار میره به طور متناوب بارش ها تا جمعه شب ادامه داشت داشته باشه که البته پیک بارش برای البرز و تهران روز جمعه خواهد بود.. 

در خصوص پیش بینی میزان بارش انتظار داریم بین 20 تا 25 میلی متر انشالله بارش داشته باشم که البته امیدواریم طی روز های آینده الگو ها بارش هارو بیشتر کنند.

دمای هوا طی برای فردا در البرز بین  0 تا 14 درجه ئ در تهران 6 تا 13 در نوسان خواهد بود..
برای روز های پایانی هفته هم دمای هوا بین 5 الی 14 درجه در نوسان خواهد بود..
طی اواخر هفته جاری ، انتظار میره برفی خوبی در ارتفاعات البرز داشته باشم.

پیش آگهی : با نقشه های فعلی ، طی دو هفته آینده به تناوب شاهدنفوذ امواج بارشی به کشورمون هستیم که احتمال این وجود داره برای بازه زمانی اواخر دهه دوم آذر الی دهه سوم آذر ، رخنه سرما رو به کشورمون داشته باشیم که طبیعاتا به دنبال آن بارش برف رو خواهیم داشت..این پیش آگهی امکان تغییرش بسیار بالاست بنابراین باید صبر کنیم تا ببینیم الگو ها چطور پیش میرن؟؟

با ما در کانال تلگرام  alborz wether همراه باشید...
  • paper | تنهای تنها | سندرم دیسترس تنفسی