تبلیغات
هواشناسی تخصصی استان البرز"alborz weather" - نفوذ موج پرفشار و سرد از روز سه شنبه از شمال غرب/بارش های پراکنده در البرز
با سلام خدمت همراهان همیشگی البرز ودر

خب متاسفانه موج قبلی ، مطابق پیش بینی ها در کرج و تهران عمل نکرد و بارش ها کم تر از حد انتظار بارید ...اما خداروشکر موج در غرب و جنوب غرب کشور خیلی خوب عمل کرد و اعداد و ارقام درشتی به ثبت رسید...

انتظار داریم طی دو روز آینده شاهد جوی آرام در سراسر کشور باشیم.اما طبق آخرین داده های هواشناسی ، موجی پرفشار و سرد از اواخر وقت دوشنبه و بامداد سه شنبه از شمال غرب و غرب سواحل خزر وارد کشور خواهد شد که البته به تدریج با امواج ضعیفی که از سمت دریای سرخ به سمت کشور ما ارسال میشه ادقام خواهد شد.بنابراین از بامداد و صبح سه شنبه به جهت شارش جریانات سرد از اروپا و کاهش 10 تا 15 درجه ای دما انتظارداریم بارش ها غالبا به شکل برف در استان های ارومیه،تبریز،اردبیل آغاز شود.

همچنین با نفوذ امواج ضعیف از جنوب غرب کشور  طی روز سه شنبه احتمال بارش های ضعیف در بخش هایی از غرب و جنوب غرب و مرکز کشور وجود دارد که البته چشم گیر نیست.

سامانه بارشی فوق علاوه بر مناطق ذکر شده به تدریج سواحل خزر و دامنه های البرز رو تحت تاثیر خودش قرار خواهد داد که سبب بارش برف و باران در این مناطق خواهد شد که بارش ها فقط در ارتفاعات به شکل برف خودنمایی خواهد کرد.از عصر روز سه شنبه به تدریج موج نوار غربی کشور رو ترک میکنه و بروی بخش هایی از شمال شرق متمرکز میشه که موجب بارش در بخش هایی از خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی خواهد شد و در نهایت از بامداد چهارشنبه کشورمون رو ترک میکنه و جانشین آن هوای سرد زمستانی در شمال و شمال غرب کشور خواهد شد که موجب ثبت دماهای زیر صفر در این مناطق خواهد شد.

 
بارش برف تجمعی تا بامداد چهارشنبه(برای بزرگنمایی بروی نقشه کلیک کنید)

ll پیش بینی هوای کرج و تهران ll


برای کرج و تهران طی امروز تا روز دوشنبه شاهد جوی آرام خواهیم بود که از امشب کاهش نسبی دما را خواهیم داشت و موجب میشه دمای فردا کرج به 0 درجه برسد.

دمای هوای بیشنبه تا روز دوشنبه بین 13 الی 15 درجه در کرج و تهران در نوسان خواهد بود.

اما از اواخر وقت دوشنبه تا اوایل شب روز سه شنبه شاهد آسمانی نیمه ابری تا ابری که در بعضی از ساعات خصوصا ساعات صبح تا ظهر احتمال بارش باران وجود خواهد داشت.بارش های چشمگیر نخواهد بود.اما در ارتفاعات دامنه های البرز همون طور که در نقشه برف تجمعی دیدید برف قابل توجهی خواهد بارید و موجب اختلال در مسیر های کوهستانی خواهد شد.

از بامداد چهارشنبه با توجه به نفوذ سرما کاهش ملموس دمارو خصوصا در کمینه خواهیم داشت بین 6 تا 8 درجه در کرج که دما رو تا 2 الی 4 درجه زیر صفر خواهد برد دمای تهران رو هم تا یک دو درجه بالای صفر خواهد رساند.


پیش آگهی در خصوص موج آخر هفته 

طبق اخرین الگو های هواشناسی که احتمال تغییرات طی روز های آتی بسیار بالاست از روز پنجشنبه بازهم ناوه ای پرفشار دیگر به کرانه های خزر رخنه خواهد کرد که طی روز پنجشنبه تاثیر گذاری آن روی سواحل خواهد بود..

اما بنظر میرسه موج مذکور طی روز جمعه گذری بر دامنه های البرز داشته باشه که با توجه به حضور کنتور 534 در دامنه های البرز بارش هایی به صورت برف در دامنه های البرز خواهد داشت..
بنابراین صبر میکنیم تا موج روز سه شنبه از کشور خارج بشه ت بتونیم بروی موج آخر هفته تمرکز کنیم ..چون الان هم الگو ها خیلی تاکید ندارند به برف دامنه های البرز که امیدواریم طی روز های آینده تقویت شود.

بارش برف تجمعی 10 روز آینده ( برای بزرگنمایی کلیک کنید)کانال تلگرام alborz weather را دنیال کنید...  • paper | تنهای تنها | سندرم دیسترس تنفسی