تبلیغات
هواشناسی تخصصی استان البرز"alborz weather" - ورود موج سرد و برفی به شمال کشور / برف و سرما در راه البرز و تهران
با سلام خدمت همراهان همیشگی البرز ودر

طبق آخرین خروجی مدل های هواشناسی طی دو روز آینده ، نیمه شمالی کشور تحت تاثیر امواج کم ارتفاعی خواهد بود که منشاءش ناوه عمیق قطبی هست و طی روز پنجشنبه موجب بارش برف و باران در سواحل خزر خواهد شد همچنین با نفوذ هوای سرد از عرض های بالاتر شاهد کاهش دما در نیمه شمالی کشور خواهیم بود.
نفوذ ناوه کم ارتفاع به کشور


آنالومی دمای صبح جمعه ( کاهش ملموس دما در نیمه شمالی کشور)

موج مذکور به تدریج از پنجشنبه شب علاوه بر سواحل خزر ، دامنه های البرز ، شمال شرق ، دامنه های زاگرس و بخش هایی از مرکز رو هم در بر خواهد گرفت که با توجه به وجود جریانات سرد غالبت بارش ها در این مناطق به شکل برف خواهد بود.

بارش ها طی روزجمعه همچنان در دامنه های مرکزی البرز و شمال شرق تداوم خواهد داشت و از ظهر در این مناطق سامانه بارشی کاسته خواهد شد.
بارش برف تجمعی موج پیشرو در دامنه های البرز

پیش بینی هوای البرز و تهران طی موج پیشرو

طبق آخرین الگو های هواشناسی که همچنان طی امشب و فردا احتمال تغییرات درش هست ، از فردا  ظهر پنجشنبه شاهد ظهور ابرهای بارشی در آسمان استان های البرز و تهران خواهیم بود ، که به تدریج با افت دما از شب و اواخر وقت فردا کم کم باید منتظر بارش زیبای برف پاییزی در پایتخت و کرج باشیم که انتظار میره بارش ها حداکثر تا ظهر جمعه همچنان با شدت و ضعف ادامه داشته باشه و از ساعات ظهر به بعد سامانه بارشی کاسته خواهد شد...

1) میزان شدت بارش ها همچنان دستخوش تغییرات الگو هاست و طی آخرین بروزرسانی از شدت بارش ها کمی کاسته شده که امیدواریم طی بروز رسانی های آتی شدت بارش ها برگرده..هرچند که البرز و تهران سفیدپوش خواهند شد.
2)کاهش دما در صبح جمعه در البرز مملموس خواهد بود به طوریکه دمای کمینه جمعه میتونه تا 6- برسد و همچنین در استان تهران که دمای هوا تا 2- کاهش پیدا خواهد کرد.
3)بارش ها در ارتفاعات البرز شدید خواهد بود بنابراین با تجحیزات زمستانی از مسیر های کوهستانی البرز تردد کنید.

توجه :طبق پیش بینی های انجام شده انتظار داریم در ادامه آذر ماه همچنان شاهد هوای سرد و نفوذ امواج برفی به کشورمون باشیم که بازهم بتونیم دهه سوم آذر ماه البرز و تهران رو برفی ببینیم..

با آخرین تغییرات الگوها  در انتها این پست با ما همراه باشید...
  • paper | تنهای تنها | سندرم دیسترس تنفسی