تبلیغات
هواشناسی تخصصی استان البرز"alborz weather" - گذر امواج کم ارتفاع ضعیف از نیمه شمالی طی امشب/ورود موج بارشی قدرتمند و سرد از اواخر هفته جاری
با عرض سلام خدمت همراهان گرامی

خب خداروشکر همانطور که انتظار داشتیم از بامداد جمعه تا صبح جمعه شاهد بارش برف در استان البرز بودیم و صبح جمعه شهر چهره زمستانی و برفی به خودش گرفت..از صبح دیروز سامانه بارشی از سطح استان کاسته شد و هوایی آرام و سرد بر البرز حاکم شده است..

اما با توجه به آخرین خروجی الگو های بارشی ، از اواخر امشب موجی کم ارتفاع و سریع از شمال غرب وارد کشور خواهد شد و طی بامداد فردا تا بعد از ظهر در شمال غرب ، غرب سواحل و به شکل پراکنده در دامنه های البرز شاهد بارش های نسبتا ضعیف برف و باران خواهیم بود و به تدریج از عصر موج از کشور خارج خواهد شد..
طی روز های دوشنبه و سه شنبه شاهد جوی آرام  و افزایش نسبی دما در سطح کشور خواهیم بود.

نحوه عملکرد موج برای بامداد تا صبح فردا خوشبختانه ورتکس قطبی که مدتی هست آب و هوای کشورمون خصوصا شمال کشور رو دگرگون کرده بار دیگر از اواخر هفته جاری به کشورمون رخنه میکنه که موجب مشه ناوه ای کم فشار با چرخش سیکلونی و جذب رطوبت از دریای سیاه از روز چهارشنبه به کشورمون نفوذ کند.

نفوذ موج کم فشار از شمال غرب و غرب طی روز چهارشنبه

سامانه بارشی پیشرو نسبتا قوی خواهد بود از روز چهارشنبه 24 آذر الی جمعه 26 آذر موجب بارش برف و باران در شمال غرب ، غرب ، سواحل خزر ، دامنه های البرز ، دامنه های زاگرس و شمال شرق خواهد شد ..از روز پنجشنبه به جهت نفوذ هوای سرد به شمال غرب کشور ، ضمن کاهش ملموس دما دما در نیمه شمالی و غربی کشور بارش ها رو در اغلب مناطق شمال غرب و غرب کشور به برف تبدیل خواهد کرد.

به جهت تغییرات گسترده در الگو ها ، پیش بینی این موج طی روز های آینده در وب قرار خواهد گرفت..


پیش بینی آب و هوای البرز و تهران طی روز های آیندهطبق الگو های فعلی ، از بامداد شاهد افزایش ابر در تهران و البرز خواهیم بود و عمده فعالیت موج برای ارتفاعات البرز خواهد بود اما برای ساعات بامداد تا صبح فردا احتمال بارش های پراکنده برف برای کرج و برف و باران در تهران وجود خواهد داشت..از فردا ظهر تا روز سه شنبه جوی آرام پیشروی دامنه های جنوبی البرز خواهد بود..

با توجه به آخرین خروجی مدل های هواشناسی از اواخر چهارشنبه و طی روز پنجشنبه شاهد بارش برف و باران در پایتخت و کرج خواهیم بود که با تثبیت شدن میزان و نوع بارش طی روز های آتی پیش بینی موج در وب قرار خواهد گرفت..

دمای هوای کرج طی دو سه آینده در بیشنبه بین 8 الی 10 و در کمینه بین 2- و 0 در نوسان خواهد بود.
دمای هوای تهران طی دو سه روز آینده در بیشنبه بین 9 الی 11 و در کمینه بیت 1 الی 3 درجه خواهد بود.


پیش آگهی مهم :

اما از موج آخر هفته بگذریم ، هفته ی آینده بستر برای نفوذ امواج پی در پی و رخنه ی هوای سرد به کشور باز خواهد بود..

با الگو های فعلی روز های بسیاز خوب بارشی طی دهه سوم آذر و دی ماه در انتظار کشورمون خواهد بود که البته با توجه به دماهای زیر نرمال در اکثر مناطق ، غالب بارش ها به شکل برف خواهد بود و تهران و به خصوص البرز هم در انتظار بارش های برف خوب هستند با الگو های فعلی.

بارش تجمعی تا روز شنبه 27 آذر ( بر حسب اینچ)
به کانال تلگرام البرز ودر بپیوندید...


  • paper | تنهای تنها | سندرم دیسترس تنفسی