تبلیغات
هواشناسی تخصصی استان البرز"alborz weather" - آرامش جوی در کشور طی روز های آینده / افزایش آلاینده های در البرز و تهران
با سلام خدمت همراهان گرامی 

خب بعد از روزهای بارشی خوبی که پشت سر گذاشتیم رو میزان بارش ها سال آبی جاری رو کمی به میانگین بلندمدت نزدیک کرد ، یک هفته ای میشه جوی آرام در سرتاسر کشور حاکم هست.

اما انتظار داریم همچنان طی یک هفته آینده بازهم پایداری جو رو در کشور داشته باشیم که با توجه به هوای نسبتا سرد استان های نیمه شمالی کشور ،باز هم افزایش آلاینده ها رو در کلان شهرها خواهیم داشت.

علت این پایداری ، بلوکینگ امگایی شکلی هست که اجازه نفوذ سیستم های بارشی رو به کشورمون نمیده به این صورت که هوای پرارتفاع وخشک بروی کشورمون حاکم هست و هوای کم ارتفاع در طرفین ایران ( ترکیه و افغانستان)قرار گرفته که با توجه به نفوذ ناوه قدرتمند اروپایی به غرب ترکیه و ماندگاری سیستم بارشی در ترکیه به جهت بلوکیگ ، هوای سرد و برفی طی روز های آتی دربیشتر مناطق ترکیه حکمفرما خواهد بود.

نقشه ارتفاع تراز میانی جو ( شکل گیر بلوکینگ بروی کشور)برای تهران و البرز حداقل تا یک هفته آینده شاهد جوی آرام همراه با افزایش آلاینده ها خواهیم بود..دمای هوای کرج برای روز های آینده در بیشنبه بین 9 الی 11 و در کمینه بین 1- الی 1 در نوسان خواهد بود..

اما با توجه به الگوهای فعلی انشالله از اواخر دی باید منتظر شروع بارش ها باشیم که بهمن ماه هم از لحاظ بارشی فعلا خوب به نظر میرسه..


  • paper | تنهای تنها | سندرم دیسترس تنفسی