تبلیغات
هواشناسی تخصصی استان البرز"alborz weather" - پایان جو آرام کشور / بارش برف و باران درراه بیشتر مناطق کشور / البرز برفی و بارانی میشود
با عرض سلام و درود خدمت همراهان عزیز

خب بالاخره بعد از روز های آرام و آلوده ای که طی روز ها و هفته های قبل شاهدش بودیم ، با شروع بهمن باید منتظر وقوع بارش های برف و باران گسترده و کاهش دما در بیشتر مناطق کشور باشیم...

طی امروز ، با گذر امواج بارشی از بخش هایی از شمال کشور و دامنه های زاگرس و بخش هایی از جنوب شرق شاهد بارش در این مناطق بودیم.طبق آخرین خروجی الگو های هواشناسی ، طی امروز تا روز دوشنبه با عبور امواج بارشی از شمال کشور متناوبا شاهد بارش برف و باران در سواحل خزر ، شمال غرب ، دامنه های البرز ، بخش هایی از غرب و مرکز و شمال شرق خواهیم بود بطوریکه حداقل برای یکبار هم شده در هر یک از استان های این مناطق شاهد بارش باشیم.هرچند که بارش های کرانه های خزر و ارتفاعات البرز از شدت بالایی برخوردار خواهد بود.

همچنین طی این مدت با فعالیت سامانه بارش در مناطق جنوبی و مناطق شرقی کشور در این مناطق هم شاهد بارش باران و برف خواهیم بود..

طی روز های آینده شاهد کاهش دما در شمال غرب و سواحل خزر ، شمال شرق و دامنه های البرز خواهیم بود و از اواسط هفته هم کاهش شدید دمارو رو برای جنوب شرق و شرق کشور پیش بینی میکنیم.

نقشه تجمع بارشی از امروز تا بامداد سه شنبه
پیش بینی هوای البرز و تهران طی موج پیشرو

از اواخر امشب باید کم کم شاهد ظهور ابرهای بارشی در آسمان استان البرز و تهران باشیم. اما برای فردا به طور متناوب از صبح الی اوایل شب شاهد بارش برف و باران خواهیم بود. 

برای 1/2 شمالی استان البرز شامل نظرآباد و طالقان و ارتفاعات کرج و همچنین 1/3 شمالی تهران غالب بارش ها به شکل برف خودنمایی  خواهد کرد.(بارش ها در این مناطق شدید تر خواهد بود).

برای تهران هم بارش ها غالبا به شکل باران خواهد مگر اینکه بارش ها از ساعات اولیه صبح شروع بشه که به شکل برف وباران مخلوط باشه ولی در هر صورت بارش ها به شکل باران ادامه پیدا میکنند.

برای کرج هم از صبح فردا کم کم بارش ها آغاز خواهد شد که بارش ها در ابتدا به شکل برف خالص یا برف و باران مخلوط آغاز خواهد شد و با نزدیک شدن به ساعات ظهر بارش ها تبدیل به باران خواهد شد و احتمالا اگر بارش ها تا عصر فردا هم ادامه دار باشد ، بارش ها در ساعات پایانی به شکل برف خواهد بود.

الگو های بارشی طی روز یکشنبه هم بارش ها پراکنده ای رو نشان میدهند که با توجه به تغییرات گسترده الگو ، پیش بینی آن فردا در کانال تلگرام البرز ودر خدمت شما قرار خواهد گرفت.

دمای فردا کرج بین 2- الی 5 درجه و تهران بین 1 الی 8 درجه در نوسان خواهد بود.

مخاطبان گرامی ، هر گونه بروز رسانی های موقت در خصوص نغییرات نقشه ها و ... در کانال تلگرام صورت خواهد گرقت..

کانال تلگرام البرز ودر ( کلیک کنید)

  • paper | تنهای تنها | سندرم دیسترس تنفسی