تبلیغات
هواشناسی تخصصی استان البرز"alborz weather" - آرامش جو طی روز های آینده /نفوذ سامانه بارشی جدید از اواخر هفته به کشور
با سلام خدمت خدمت همراهان عزیز البرز ودر

خب خداروشکر هفته ی قبل رو گذروندیم یکی از بهترین هفته های بارشی برای سرتاسر کشور بود ....از برف سنگین شمال کشور گرفته تا بارش های برف بی سابقه در جنوب کشور که شاهدش بودیم..استان البرز هم خداروشکر طی هفته قبل دو سه روزی برفی بود و خلاصه اینطور بگم هر قدر که دی ماه مارو از لحاظ بی بارشی عذاب داد در عوض بهمن ما برامون خوش یمن بود و انتظار داریم در ادامه هم برامون خوب رقم بخوره بازهم البرز و تهران رو برفی ببینیم...

از این ها که بگذریم ، از اواخر هفته قبل کاهش شدید دما رو در اکثر نواجی کشور داشتیم که دمای هوای بسیاری از مناطق شمال غرب رو تا 15- الی 25- برد و دمای دیگر مناطق شمالی کشور هم بین 5- تا 10- رسید و این سرمای شدید هوا هم به این هفته هم کشیده شد به طوریکه دمای هوای دیشب کرج تا 6- رسید و انتظار داریم همچنان کمینه های دمای البرز زیر صفر بمونه هرچند که بیشینه دما کم کم از زیر صفر خارج شده و امروز بیشنبه کرج به حدود 3 درجه بالای صفر رسید..

اما طبق خروجی مدل های هواشناسی انتظار داریم طی هفته جاری به سبب قرار گیری هوای پرارتفاع در تریکه و ایران بارش خاصی رو برای کشور نداشته باشیم هرچند که امواج ضعیفی طی روز سه شنبه بخش هایی از شمال غرب وارتفاعات لابرز رو تحت تاثیر قرار خواهد داد..
نقشه آنومی افزایش ارتقاع ترازمیانی جو ی روز های آتی

دمای هوا طی روز های آتی با شیب ملایمی در اکثر نواح کشور افزایش پیدا خواهد کرد و کم کم در اواخر هفته  بعد از 10 روزی به نرمال این موقع از سال میرسیم...

اما براساس الگوها فعلی از اواخر هفته با قرار گیری هوا کم ارتقاع روز کشور ، بستر برای نفوذ سامانه بارشی میدیترانه با همراهی رطوبت دریای سرخ بروی کشور محیا خواهد شد و از اواخر این هفته تا اواسط هفته آینده باید منتظر نفوذ امواج بارشی به نیمه غربی و شمالی کشور باشیم و فعلا سرما هم این امواج رو همراهمی میکنه و میتونیم امیدوار به بارش برف مجدد در این نواحی باشیم.

بارش برف تجمعی طی 10 روز آینده

پیش بینی وضع هوا البرز و تهران طی روز های آتی

پیش بینی میشه طی روز های آینده جوی آرام بر پایتخت و البرز حاکم باشه و به دنبال آن با توجه به سرمای هوا افزایش آلاینده رو خواهیم دشت وبازهم هوای این استان ها ناسالم خواهد شد.دمای هوا هم طی روز های آینده افزایش نسبی خواهد داشت و کم کم کمینه تهران از زیر صفر خارج میشه و دمای کمینه کرج تا اواخر هفته بین 3- الی 5- در نوسان خواهد بود..

بر اساس نقش های فعلی که صددرصد تغییرات خواهند داشت از اواخر هفته جاری موج دیگه استان البرز و تهران رو فرا خواهد گرفت و تا اواسط هفته آینده موجب بارش برف و باران خواهد شد..به جهت سرد بودن امواج مذکور میتونیم امیدوار به بارش برف دوباره در کرج و شاید تهران باشیم..در صورت تثبیت نقشه ها حتما خدمت شما عزیزان اطلاع رسانی خواهد شد.

با کانال تلگرام البرز ودر همراه باشید...
  • paper | تنهای تنها | سندرم دیسترس تنفسی