تبلیغات
هواشناسی تخصصی استان البرز"alborz weather" - روزهای رویایی بهمن تمامی ندارد.../ بارش فراگیر برف و باران در راه کشور
با سلامت خدمت همراه خوب البرز ودر

حدودا یک هفته ای میشه که از خروج سامانه بارشی برفی از استان البرز و تهران میگذره که طی این مدت با توجه به قرارگیری هوای پر ارتفاع بروی کشور شاهد آرامش جو در کشور بودیم و سرمای هوا هم کمک  کرد که طی روز های اخیر در پایتخت و کرج شاهد هوایی ناسام باشیم..طی روز های اخر افزایش محسوس دمارو داشتیم که دمای بیشنیه البرز و تهران رو دورقمی کرد.

اما میپردازیم به بررسی امواج بارشی که یک به یک در صف ورود به کشور هستند که قراره روز های خوب بارشی بازهم در اکثر مناطق کشور تکرار بشه....

طبق خروجی آخرین مدل های بارشی ، با کنار رفتن هوای پرارتفاع از روی کشور از اوایل صبح فردا موجی میدیترانه از غرب و شمال غرب وارد کشور خواهد شد که طی روز پنجشنبه 21 بهمن در غرب ، به شکل ضعیف در شمال غرب ، مرکز به تدریج در دامنه های زاگرس ، دامنه های البرز و از اواخر وقت سواحل خزر شاهد بارش برف و باران خواهیم بود. به تدریج از روز جمعه موج بارش به سمت شرق حرکت خواهد کرد و کم کم از میزان بارش در نیمه غربی کشور کاسته خواهد شد و بارش ها در شمال شرق و شرق آغاز خواهد شد که از اواخر وقت جمعه موج بارشی از نوار شرقی کشورمون رو ترک خواهد کرد.

به جهت فرارفت هوای گرم طی روز های اخیر نباید انتظار داشت غالبیت بارش هارو به شکل برف داشته باشیم هر چند که دمای هوا برخی استان های نیمه غربی و شمال کشور برای برف مناسب خواهد بود.دمای هوا طی یکی دوروز آینده تغییرات گسترده ای نخواهد داشت.
بارش تجمعی از امروز تا اواخر وقت جمعه 22 بهمن


طی روز شنبه با گذر امواج بارشی از شمال کشور بارش های پراکنده ای رو در سواحل خزر و دامنه های البرز خواهیم داشت.اما از موج روز پنجشنبه بگذریم طبق نقشه های فعلی از روز یکنشبه با نفوذ موج فعال و قدرتمند سودانی به جنوب غرب کشور و از طرف دیگر نفوذ موج نسبتا قوی میدیترانه ای از سمت غرب و شمال غرب وارد کشور خواهند شد تا روز سه شنبه موجب بارش های فراگیر در سرتاسر کشور خواهد شد.بارش ها در جنوب کشور و بخش هایی از دامنه های جنوبی زاگرس و ارتفاعات دامنه های البرز بسیار شدید خواهد بود که ما از الان هشدار میدیم.

به موجب نفوذ موج سودانی ، جریانات جنوبی به کشور نفوذ خواهد کرد که موجب افزایش نسبی دما خواهد شد که این موضوع موجب میشه که بارش برف مختص به شهرهای سردسیر نیمه غربی و شمالی کشور باشه هر چند که هنوز نمیشه میزان افت یا افزایش دمارو رو حین موج دقیق مشخص کرد.

به سبب تغییرات گسترده در الگوی های بارشی و عدم ثبات نقشه های ما ، پیش بینی تخصصی امواج هفته ی آینده رو به روز های بعد موکول میکنیم که پیش بینی دقیق تری خدمتتون ارائه بدیم.

بارش برف تجمعی طی 6 روز آینده

پیش بینی وضع هوای البرز و تهران

انتظار داریم از فردا ظهر کم کم شاهد افزایش ابر در البرز و تهران خواهیم بود که از اوایل شب بارش باران آغاز خواهد شد.از بامداد جمعه با توجه به شروع کاهش نسبی دما از بامداد و سحرگاه با نزدیک شدن دما به صفر درجه بارش ها در البرز و نیمه شمالی تهران به برفابه و برف تبدیل خواهد شد و تا ساعات صبح یا ظهر ادامه خواهد داشت.

از ظهر جمعه کم کم سامانه بارشی کاسته خواهد شد.طی روز شنبه هم هوایی نیمه ابری تا ابری خواهیم داشت با احتمال بارش های پراکنده....

اما با نقشه های پیش یابی فعلی از روز یکشنبه امواج بارشی به دامنه های جنوبی البرز نفوذ خواهد کرد تا روز چهارشنبه نیز شاهد بارش متناوب برف و باران خواهیم بود که به جهت تثیت نشدن الگوها  فعلا جزئیات رو بیان نمیکنم و طی روز های آینده به طور تخصصی به امواج قدرتمند اوایل هفته بعد میپردازیم. 

با آخرین تغییرات نقشه ها در کانال تلگرام البرز ودر همراه باشید...  • paper | تنهای تنها | سندرم دیسترس تنفسی