تبلیغات
هواشناسی تخصصی استان البرز"alborz weather" - بهمن همچنان رویایی / نفوذ موج قدرتمند بارشی /کرج برفی میشود
تاریخ : یکشنبه 24 بهمن 1395 | 09:18 ب.ظ | نویسنده : milad
سلام و درود خدمت همراهان عزیز وب 

خب خداروشکر طی روز گذشته( شنبه 23 بهمن) و امروز ( یکشنبه 24 بهمن) شاهد بارش های خوبی در سطح استان البرز بودیم که سهم کرج از این بارش ها 3.8 میلی متر بود که غالبش به صورت باران بارید و بامداد و صبح امروز هم بارش ها در بیشتر مناطق کرج خصوصا مناطق شمالی و مرکزی کرج به برف تبدیل شد و نوار شمالی کرج رو سفید پوش کرد و از ظهر بارش ها به طور موقت به پایان رسیده است.


طبق خروجی مدل های هواشناسی از امشب همزمان دو موج قدرتمند بارشی یکی از سمت میدیترانه و یکی دیگر که مشاءش دریای سرخه و قدرتمند هست از جنوب غرب وارد کشور میشوند کی دو روز آینده موجب بارش برف و باران در اغلب مناطق کشور خواهد شذ...

اما میپدازیم به نجوه عملکرد موج مذکور بروی استان البرز و تهران

انتظار داریم از امشب موج بارشی کم کم استان های البرز و تهران رو در بر بگیرد که بارش ها به صورت باران و  یا برف و باران در ابتدا در البرز و به صورت باران در تهران آغار خواهد شد.اما از امشب با نفوذ جریانات سرد شمالی به کشور که بامداد به دامنه های جنوبی البرز خواهد رسید ، از اواخر وقت و بامداد دوشنبه شاهد کاهش دما خواهیم بود که همین کافیه برای اینکه کرج و نوار شمالی تهران سرتاسر برفی بشه و بارش ها با دمای صفر و زیر صفر ادامه خواهد داشت.

عمر موج فوق بروی کرج و تهران خوبه به نظر میرسه برای فردا دوشنبه 25 بهمن در اکثر ساعات شاهد بارش باشیم و بارش ها بی وقفه باشه هرچند که باید شدت و ضعفش هم در نظر بگیریم.بنظر میرسه بارش ها تا صبح سه شنبه ادامه داشته باشد.

موج بارشی بروی استان االبرز و تهران از شدت بالای برخورد خواهد بود و میزان احتمالی بارش در تهران حدود 15 م م و در کرج حدود 20 م م خواهد بود.

نکته: دمای هوای فردا کرج طبق پیش بینی ها بین 2- و 1+ در نوسن خواهد بود که به نظر نمیرسه طی صبح تا شب دوشنبه دما بخواهد از زیر صفر خارج بشه و لی خب ما احتمالش رو میدیم که برای فردا ظهر ممکنه کمی بارش ها ناخالص باشه و این موضوع فقط در حد احتمال هست.

توجه: از دوشنبه شب کاهش ملموس دما در کرج آغاز خواهد شد و دمای هوا برای صبح سه شنبه تا حدود 5- پیش بینی میشه که با توجه به بارش برف تا بامداد وصبح سه شنبه شاهد یخبندان شدید در روز سه شنهب خواهیم بود.

هشدار:به جهت بارش برف نسبتا شدید در البرز ، اختلالات جاده ای رو خواهیم داشت.همچنین بارش در ارتفاعات البرز و شدید خواهد بود و از تردد غیر ضروری در مسیر های کوهستانی کرج و تهران جلوگیری کنید.


  • paper | تنهای تنها | سندرم دیسترس تنفسی