تبلیغات
هواشناسی تخصصی استان البرز"alborz weather" - پیش بینی پاییز 1393
تاریخ : یکشنبه 30 شهریور 1393 | 04:37 ب.ظ | نویسنده : milad

 

             خیزید و خز آرید که هنگام خزانست

            

   باد خنک از جانب خوارزم وزانست

 

 

با سلام و عرض ادب خدمت مخاطبان وبلاگ

 

طبق قولی داده بودم امروز قراره به پیش بینی پاییز 1393 در کل کشور و استان البرز بپردازم...

خب در پیش بینی های بلند مدت امکان درستی پیش بینی بسیار کاهش پیدا میکند و در اصل جنبه ی پیش آگهی دارند و نمیتوان به آن اتکا کرد بنابراین:

پاییز 93

طبق خروجی مدل های هواشناسی بلند مدت وضعیت بارش و دما را طی سه ماه پاییز به شکل ذیل  پیش بینی میکنیم:

مهر

بارش :

 طی مهر ماه 1393 در دهه ی اول مهر ماه نیز شاهد بارش های خوبی در کرانه های دریای کاسپین همچنین مناطق شمال غرب خواهیم بود و همچنین در بخش هایی از غرب و جنوب کشور بارش ها زیر نرمال بلندمدت پیش بینی میشود و در بقیه مناطق بارش چندانی پیش بینی نمیشود.

در دهه ی دوم  و سوم مهر بارش ها نیز به بخش هایی از مرکز و دامنه های زاگرس و البرز سرایت میکند البته در مناطق شرق و شمال شرق بارش ها کاهش پیدا میکنند.

دما:

 مهر ماه 93 در کل کشور دما ها بالاتر از نرمال پیش بینی میشود .. در دهه ی اول و سوم دما ها بالاتر از نرمال خواهد بود. اما در دهه دوم دما ها نرمال میانگین بلند مدت میباشد.(دما های فرانرمال نشان دهنده این نیست که دماهای کمینه پاییزی نمیشود بلکه در بیشینه دما ها بالاتر میباشد )

آبان

بارش :

طی آبان در نیمه ی اول نا منظمی در بارش ها در کل کشور مشاهده میشود ولی از نیمه ی دوم آبان بارش ها گسترده و سراسری میشود و همگام با آن دما ها کاهش پیدا میکند.

دما:

دما های در نیمه ی اول آبان نرمال تا بیش از نرمالخواهد بود اما از نیمه ی دوم آبان به بعد دماها نرمال و در بخش هایی از کشور زیر نرمال خواهد شد.

 

آذر: از الان پیش بینی ماه آذر شایسته نیست و درصد خطای بالایی دارد اما میشه این نوید را داد که آذر 93 همانند آذر 90 پربارش و سرد خواهد بود...

 

اما وضعیف پاییز 93 برای البرز :

مهر: وضعیت بارش در مهر برای کرج خوب نیست و بارشش پایین تر از میانگینه...دما هم طی مهر بالاتر از نرمال خواهد بود .

آبان:آبان بارش های البرز نرمال خواهد بود و دما هم همینطور

آذر :آذر اگر نقشه های تغییر نکنه ماه طلایی برای البرز به شمار می آید.واحتمال خیلی زیاد اولین برف البرز در آذر امثال رقم میخورد مثل سال های قبل که البته بارش برف امثال در آذر بیشتر خواهد..

ببخشید زیاد پیش بینی آبان آذر را با جزییات نگفتم چون نمیخوام امیدواری کاذب به مخاطبان بدم پس پیش بینی آبان ، آذر در حد احتمال خواهد بود...

در ضمن اولین سامانه البرز اوخر دهه ی اول مهر یا اوایل دهه ی دومم خواهد بود...

طی 10 روزه آینده هم خبری از بارش نخواهد بود و همچنین طی 10 روز آینده دمای بیشینه بین 29 تا 32 خواهد بود و دمای کمینه بین :14 تا 16 خواهد بود

امیدوارم نهایت استفاده رو از این مطلب برده باشید...


برچسب ها: پیش بینی پاییز 93،  

  • paper | تنهای تنها | سندرم دیسترس تنفسی