تبلیغات
هواشناسی تخصصی استان البرز"alborz weather" - نفوذ موجی قدرتمند و سرد از شمال غرب / اولین بارش پاییز93 استان البرز در راهه..
باسلام و عرض ادب 

طی دیروز /9مهر / سامانه بارشی قدرتمندی که شمآل کشور و استان اردبیل را تحت پوشش خودش قرار داده بود کم کم از کشور.خارج شد. به طوریکه در تالش رشت 160میلی متر باران بارید در بقیه مناطق رشت بارش ها بین 30 تا 100 میلی متر متغیر بود که البته نباید از کاهش دمای محسوس این سامانه به سادگی گذشت به طوری که در استان ااردبیل دما تا 17درجه کاهش یافت بطوری که در ارتفاعات سبلان شاهد نخستین بارش برف پاییزی بودیم. 

اما از امروز موجی نو نوار شمالی و شمال غرب کشور را تحت تاثیر قرار داد موجی از تلفیق دریای سیاه و میدیترانه که سبب بارش باران و رعد و برق و کاهش دما  در استان های اردبیل،  ارومیه،  تبریز،  رشت شده است.انتظار میره شدت بارش ها در استان اردبیل طی روز جمعه خواهدبود اما از بعد از ظهر جمعه علاوه بر این مناطق گسترده بارش ها استان های زنجان ، قزوین،  البرز و تهران را فراخواهد گرفت که سبب بارش باران با شدت کمتر در این مناطق تا اوایل روز شنبه خواهد شد. و همچنین از بامداد شنبه بارش ها از شمال غرب کاسته خواهد شد و محدود به شمال و استان اردبیل و دامنه های البرز خواهد شد.
بارش ها در ارتفاعات شمال غرب و استان اردبیل به شکل برف خواهد بود.
اما استان البرز ........
طی بعد از ظهر جمعه این. سامانه استان البرز را در بر خواهد گرفت و انتظار میره از عصر جمعه بارش باران و کاهش دما در استان آغاز بشه که البته بارش ها برای البرز و تهران به صورت سراسری و شدید نخواهد بود و انشالله عصر جمعه اولین بارش پاییز 93 برای استان البرز در راهه.......

انتظار میره بارش ها در استان تا صبح شنبه کماکان ادامه داشته باشه.. که البته کاهش دما این سامانه بسیار به چشم خواهد خورد به طوریکه دما در بامداد شنبه به9 یا10درجه خواهد رسید و در ظهر شنبه از 25فراتر نخواهد رفت.
 

--------------------------------------------------------------------

با سلام خب هم اکنون ساعت 20:45 و تاریخ 93/07/11

طبق پیش بینی که کرده بودم خداروشکر اولین باران پاییز عصر امروز  در کرج بارید اما عمر بارش کم بود واز اوایل شب این بارش ها قطع شده اولین اثری که این سامانه روی استان البرز گذاشت کاهش محسوس دما بود به طوریکه دما هم اکنون در ایستگاه هشتگرد 11 درجه و در پیام 12 درجه و دمای خود استان هم 14درجه میباشد و استان البرز جزوء استان های سرد کشور هم اکنون هستش... امشب تا فردا صبح امکان بارش وجود داره و دمای کمینه  سحرگاه فردا به 9 درجه خواهد رسید...


  • paper | تنهای تنها | سندرم دیسترس تنفسی