تاریخ : پنجشنبه 24 بهمن 1392 | 09:29 ب.ظ | نویسنده : milad

 

آخرین بروز رسانی:  روز یک شنبه 27 بهمن  ساعت:22:35 

 

 

به نام خدا          پنجشنبه(24 بهمن)        ساعت:22:10

خب چند روزی است هوای بهاری در اواخر بهمن در اغلب کشور غالب شده است.دما بیش از نرمال شده...

فعلا تا روز یکشنبه هوای صاف همراه با افزایش دما در کشور حاکم است...

بالاخر بعد از 10 روز بی بارشی از روز یکشنبه سامانه ای بارشی جدید و نه چندان قوی از سمت نوار غربی و شمال غربی کشور نفوذ می کند و طولی نمیکشه که جنوب غرب،دامنه های زاگرس،شمال کشور و به تدریج دامنه های البرز را در بر میگیره و روز سه شنبه  از سمت غرب شاهد کاهش نا پایداری و از سمت شمال شرق و شرق شاهد شروع  ناپایداری خواهیم بود.)(اوج بارش دامنه های زاگرس)

اغلب بارش ها به شکل باران خواهد بود که علتش افزایش دما در روز های اخیر میباشد اما به نظر میرسه روز دوشنبه سرما از سمت شمال کشور نفوذ کرده و بارش ها را در بعضی مناطق به برف تبدیل کند... !! این سرما به حدی است که بتوانه حداقل با وجود عمر کمش 1 یا 2 روز هوا رو زمستانی کنه..

این سامانه به تدریج از شرق و شمال شرق از بامداد چهار شنبه خارج میشود..

و بعد از عبور این موج از کشور تا پایان هفته جوی پایدار همراه با افزایش شدید دما حاکم خواهد شد...

اما نحوه عملکرد این موج روی استان البرز و تهران

این سامانه تقریبا از شب یک شنبه این دواستان را تحت تاثیر خود قرار داده و شاهد افزایش ابر و ناپایداری خواهیم بود..این ناپایداری تا اوایل شب دوشنبه ادامه خواهد داشت...(اوج بارش صبح دوشنبه)

اما این بارش متناوب،تا ظهر تا بعد از ظهر دوشنبه به شکل بارانه ولی به علت نفوذ هوای سرد به استان امکان دارد بارش به شکل برف در پایان کارش عمل کنه!!

همه چی به میزان نفوذ سرما و زمانش مربوط میشود که اگر این هوای سرد بعد از ظهر نفوذ کند انشالله برف هم غیر ممکن نیست..

دما کرج تا روز یکشنبه در بیشینه12 تا 14 درجه و در کمینه بین 1- تا 3 درجه سانتی گراد نوسان دارد.

در روز یکشنبه بیش تر از 10 نخواهد رفت و در کمینه به 0 یا 1 میرسه.

دوشبه در روز  7 درجه ودر شب 1- خواهد بود. .....سه شنبه دما تا 4- خواهد رسید.!

 

این هم نقشه ی بارش تجمعی برف تا 5 روز آینده است که سامانه جدید هم درش نقش بسته است. همانطور که در نقشه میبینید بارش برف در ارتفاعات ،مناطق شمالی و دامنه ها قطعیه و امیدوارم که مرکز دو شهر تهران و کرج هم برف به روی خود ببینند.(البته امکان برف کرج از تهران بیشتره)

                     

[تصویر:  d4027d6df9c0.png]

 

در روز های آینده با اطمینان بیشتر امکان برف را در همین پست خواهم گفت.....

 

*************************************

 (26/11/92)                 ساعت:{21:00}

ضمن عرض سلام خدمت همراهان وبلاگ

خب همانطور که مطلع هستید،سامانه ی بارشی از امشب از سمت غرب و شمال غرب وارد کشور میشود که ره آورد آن بارش پراکنده در امشب برای استان های آذربایجان غربی،شرقی،کردستان،کرمانشاه،ایلام و افزایش ابر برای استان های غربی ، جنوب غربی، مرکزی ، شمال کشور و دامنه های البرز خواهد بود.

اما برای فردا یکشنبه بارش ها سر و شکل بهتری به خود خواهد گرفت و بارش ها علاوه بر مناطق فوق در کل نیمه غربی و مرکزی و شمال کشور و دامنه های البرز فعال خواهد شد.در ای روز بارش ها عمدتا به شکل بارش باران خواهد بود البته در بامداد و صبح یکشنبه در برخی مناطق استان های ارومیه ، تبریز ، شهرکرد ،سنندج ، کرمانشاه ، لرستان ،اراک و همدان  شاهد بارش برف خواهیم بود.

اما برای روز دوشنبه دامنه ی بارش ها کل کشور را فرا خواهد گرفت بطوری که اغلب استان های کشور برای یک برهم که شده بارش داشته باشند و روز دوشبه به علت نفوذ هوای سرد کاهش نسبی دما در کشور پیش بینی میشود که باعث میشود استان های بیشتری بارش برف را به خود ببینند.اواخر وقت این روز بارش ها از نیمه ی غربی کشور کاسته میشود و کاهش دما را برای این مناطق خواهیم داشت و بارش ها به نیمه ی شرقی کشور کشیده میشود.

وبه طور کلی این سامانه ،سه شنبه از نواحی شرقی خارج خواهد شد وشاهد کاهش دما نسبی در نیمه ی شرقی کشور خواهیم بود.

اما وضعیت بارش در استان البرز:

از امشب شاهد افزایش ابر در استان خواهیم بود .

فردا هوا غالبا ابری خواهد بود و از اوایل عصر بارش در کرج آغاز میشود که انتظار داریم از اواخر وقت همین روزبارش های شدید تر شده و کاهش دما آغاز بشود.

نکته ای در مورد بارش برف در استان البرز: همانطور که قبلا عرض کرده بودم  بامداد و صبح دوشنبه  چون دما برای برف در بیشتر مناطق و خصوصا مناطق شمالی محیا میباشد احتمالا بارش به برف تبدیل بشود  و البرز نشینان برای ساعاتی برف هم ببینند و این برف احتمالا آبکی میباشد و انشالله بباره و دل مردم را خوشحال کند.البته اگر بارش تا عصر ادامه داشته باشه امکان برف در عصر بیشتر از بامداد وصبح میشود چون سرمابیشتر میباشد.(البته این پیش بینی جنبه احتمال دارد )

  بارش به برف چه تبدیل نشود و چه بشود در ظهر به شکل باران میباشد و در کل این بارش ها تا اوایل شب به پایان خواهد رسید و در این مدت بارش در ارتفاعات و دامنه ها کلا به شکل برف میباشد و تردد در جاده چالوس در روز دوشنبه فقط با زنجیر چرخ امکان پذیر میباشد.

در صبح سه شنبه کاهش دما در استان ملموس تر میباشد.

وضعیت دمای کرج در سه روز آینده:

یکشنبه:      بیشینه:     11 تا  13      کمینه:        3 تا 5

دوشنبه:      بیشینه:      6  تا  8        کمینه:     1-  تا  2

سه شنبه:   بیشینه:      7  تا  9        کمینه    3-  تا  1-

نقشه بارشی روز یکشنبه در   اینجا    مشاهده نمایید.

 

آخرین مطالب در همین پست....

*************************

(27/11/92)          ساعت:22:35

 ضمن عرض سلام

خب امروز درکل نیمه غربی و شمال غرب و تا حدی جنوب و مرکز شاهد بارش گسترده برف و باران بودیم ونکته ای قابل توجه کاهش محسوس دما در استان های غربی به طوری که کردستان 12 درجه ،کرمانشاه و ایلام 10 درجه ، اراک و همدان 8 درجه کاهش دما داشتند.

هم اکنون در استان های زنجان و همدان شاهد بارش برف هستیم.

این سامانه ویژگی که داره این است که وقتی روی شهری قرار میگیره و بارشش را آغاز میکنه به سرعت شاهد کاهش دما در آن منطقه هستیم.

هم اکنون دما در کرج و قزوین 11 درجه و تهران 12 درجه میباشد.وهنوز هیچ بارشی در این استان ها اتفاق نیفتاده است و انشالله در ساعات آینده با شروع بارش باران کاهش دما اتفاق می افتد.

دیشب دمای کرج به 5 درجه رسید و روی حساب سرانگشتی اگر 5 را با 5 درجه کاهش دما این سامانه جمع بزنیم  دما در بامداد به 1 یا 0 میرسد و  صبح احتمالا 0 که انشالله با وجود رطوبت مناسب حداقل ساعات کمی کرج شاهد برف مرطوب باشه البته بازهم میگم هیچ سایتی حرفی از برف نزده اما من احتمال میدم این اتفاق بی افتد.(فقط احتمال)

فردا هوا غالبا بارانی میباشد که اگر بارش ها تا اوایل شب ادامه پیدا کند با وجود دمای صفر درجه امکان برف بالاست.

دمای فردا ی کرج بین 1- تا 7 درجه در نوسان میباشد.

شهرهای شمالی تهران فردا شاهد بارش برف خواهند بود و استان طالقان کرج فردا برفی میباشد و باز هم میگم جاده جالوس فقط با زنجیر چرخ.

موفق باشید..

همراه ما باشید............................با سلام.

خب بعد از روز دوشنبه که برف قطع شد دمای هوا بسیار کاهش داشت و در بامداد پنجشنبه دما به 2/12- رسید در حالی که آبعلی دمای 11- را برای خودش ثبت کرد!!!!

از روز پنجشنبه تا به امروز چیزی جز صاف بودن آسمان،افزایش دما و ذوب برف های روی زمین در کار نیست...

انتظار میره از فردا تا اواخر هفته آینده هوای البرز صاف تا کمی ابری باشد و دما کمینه :بین 7- تا 2- و دمای بیشینه :بین 5 تا 9 درجه سانتی گراد در نوسان باشد.(البته از اواسط هفته افزایش دما شیب تند تری داره).

نگاهی به بلند مدت.....

پیش بینی زیر فقط جنبه احتمال داره و احتمال تغییر بالاست بنابراین فقط یک پیش بینی بلند مدت به حساب میاد:

امکان ورود سامانه بارشی در اواسط هفته بعد از شمال کشور که امکان تاثیر بروی استان البرز وجود داره.(در روز های آینده بیشتر توضیح میدم.)

به نظر میرسه با نقشه های فعلی موجی قوی که منشاء آن دریای میدیترانه و از دریای سیاه رطوبت تغذیه میکند از اواخر بهمن از سمت غرب و شمال غرب وارد کشور بشه و دمای هوا را بشدت کاهش(البته نه به اندازه ی موج قبلیو بارش های سنگین برف را برای 3/2 شمالی کشور محیا کند..

توکل بر خدا باید صبر کنیم ببینیم چی میشه......

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

با سلام

امروز [دوشنبه] ،،،،،،ساعت : (19:30)

امروز روند افزایش دما طبق پیش بینی اوج گرفت و دما به 8+ رسید.هوا امروز کمی ابری تا نیمه ابری بود.

موج ضعیفی قراره فردا از شمال کشور عبور کنه که پیامدش بارش پراکنده در استان های حاشیه دریای خزر و برای استان البرز فقط افزایش ابر در پی داره که این افزایش ابر باعث میشه که دمای هوا کمتر از ۳- یا ۲- نیاد.البته در ارتفاعات البرز  بارش برف را خواهیم داشت.

*

*

اما برای هفته بعد بارش داریم ولی برف یا باران بودنش بستگی به دما داره...

در روز های آینده درباره هفته بعد پست کاملی خواهم گذاشت. 

آخرین بروز رسانی: (16/11/92)    ساعت: 20:00

 

 

 

(16/11/92)                       ساعت:18:30

 

مردم استان البرز در این 4 روز اخیر شاهد بارش برف با شدت و ضعف بودند.فکر نکنم تا بحال تو این سالها شده باشه که بارش برف بدون وجود سامانه ی بارشی اتفاق بی افته....اما....

از دیشب شروع کنیم که سامانه بارشی قرار بود عصر منطقه ما و تهران رو ترک کنه و به شرق حرکت کنه اما بعد از عصر تازه برف پا گرفت و به برف روی زمین اضافه کرد.آخه سامانه ای مگه وجود داشت؟چرا الان اینجوری شده داره همچنان برف میاد باشدت مگه قرار نبود از بعد از ظهر کاهش ابر داشته باشیم؟

جواب همه این سوالات متعدد یک جواب بیشتر ندارد:همه چی دست اون بالایی است.....

از همه ی این ها که بگذریم  بارش برف دو ساعتی است که با شدت هر چه در حال تمام تر در حال باریدنه و 2 3 سانتی به برف قبلی اضافه شده اما علت این برف همان طور که در پست قبلی گفتم  همگرایی میباشد که احتمالا تا پایان شب متناوب ادامه دارد....پس اگه در دیار خود شاهد بارش برف بودید تعجب نکنید..

همه سایت ها داخلی و خارجی و حتی سازمان هواشناسی به این باور بودند که از بعد از ظهر شاهد کاهش ابر خوایم بود اما...

برای تهران چی....

تهران هم در ساعات دیگر از این همگرایی به بهره نخواهد بود و شاهد بارش برف میباشد.

صبح یخبندان شدیدی در کرج اتفاق می افتد و سطح جاده ا لغزنده خواهد بود.

نگاهی به بلند مدت...

بسیاری از بازدید کنندگان خواسته بودند آیا دوباره برف خوب تو کرج وتهران داریم؟

طبق نقشه های فعلی امکان ورود سامانه بارشی قوی از اواخر بهمن محتمل است که میتونه برف سنگین تر از این هم برای کرح با خودش داشته باشند

البته امکان تغییر بسیار بسیار بالاست!!!!!!

**********************************************************

هم اکنون (16/11/92)  ساعت:20:00

خب بعد از بارش شدید برف  در کرج مدتی هست که برف قطع شده و آسمان نیمه ابری ..

این امری طبیعیه چون همگرایی لحظه ای و منطقه ای است...

به نظرم چون رطوبت کرج بالای 90% و دما 6- احتمالا برای یکبار هم شده همگرایی شده و سپس افزایش ابر و بارش رگباری برف اتفاق می افته.

انشالله که بی افته...تاریخ : سه شنبه 15 بهمن 1392 | 07:13 ب.ظ | نویسنده : milad

 

آخرین بروزرسانی:(16/11/92)                          ساعت:16

:40خدایا فقط شکرت

هم اکنون ساعت 19:35برف در حال باریدن!!!!عجیبه مگه قرار نبود قطع شه؟؟؟

خب هر چی که خدا بخواد همون میشه.... از ساعت 4 بعد از ظهر برف نسبتا خوب و شدیدی در کرج آغاز شد و همچنان با شدت کمتری در حال باریدن..

خب طبق پیش بینی که کرده بودم مدارس فرداتعطیل شد.

امشب نقشه ها کاربردی نداره وامشب هم بارش پراکنده برف خواهیم داشت اینا همه کار خداست!!!

در ساعات گذشته با شروع شدن برف بلا فاصله همه جا سید پوش شد و مقدار برف عمیق تر!!!! جاده ها کاملا برفی شده و ماشین ها کند کند و برف پاک کن ها تند تند .

هشدار:امشب همه چیز متفاوت است و امکان بارش شدید و رگباری برف در بخش هایی از استان وجود دارد./فردا هوا بسیار سرد میباشد (12-)/یخبندان فردا ملموس میباشد/برف از صبح شروع شده و تا فردا شب ادامه داره پس اختلال در عبور ومرور امری طبیعی است.

بارش برف فردا کمی از امروز نداره و احتملا سراسری باشه.....

امشب در بد ترین حالت ابری و گاهی برف خفیف خواهیم داشت که به نظرم اینطور نیست.

آخرین مطالب در همین پست.....

*************************************************************

(15/11/92)        ساعت:21:40

هم اکنون شاهد بارش برف نسبتا شدید در کرج هستیم.

دمای هوا 6- میباشد.

هوا تمام ابری و بسیار متراکم و برف خشک.

آنقدر رطوبت زیاده و دما کمه که اگه منطقه ای ابری بالا سر خود ببینه  هوا برفی میشه.

برف تا اواخر وقت ادامه داره.اگه برف تانیمه شب خفیف هم بباره عالیه چون با ورود سامانه جدید ابرها متراکم تر و بارش سنگین اتفاق می افتد..برحال تا فردا اوایل شب برف متناوب ادامه داره...

جالبه بدونید که استان البرز از دیشب 8شب بی وقفه تا هم اکنون ساعت 9:40 برف میباره و لحظه ای قطع نشده.

آخرین اخبار برفی در همین پست....

*************************************************************

(16/11/92)             ساعت:9:45

هم اکنون در کرج شاهد بارش شدید و سنگین برف هستیم.

دید افقی به زیر 500 متر رسیده..

همانطور که مطلع بودید دیشب برف خوبی د کرج آغاز شد که با سامانه دیشب ادقام شد و برف شدیدی را به وجود آورد که باعث شد بیش از 5 سانت به برف دیشب اضافه بشه.

نمک پاشی و شن پاشی واقعا تاثیری نداره چون بلا فاصله  برف روی زمین میشینه.

دقایقی پیش خبر رسید مدارس شیفت بعداز ظهر استان لبرز در تمامی مقاطع تعطیل است.

اما برای ساعات آینده...

این برف شدید تا ظهر و نزدیکای بعد از ظهر ادامه داره و از بعد از ظهر از حالت سراسری به پراکنده تبدیل میشه وی همچنان بارش پراکنده ادامه داره و به تدریج کاهش ابر اتفاق می افتد...

پنجشنبه و جمعه جز افزایش نسبی دما خبری نیست..

آخرین اخبار در همین پست..

*********************************************************************************

(16/11/92)                         ساعت:15:15

خب هم اکنون ساعت 15:15 هوا نیمه ابری میباشد و آفتاب کاملا نمایان است و بارشریز و تند برف هم در کنارش!!!!!!

خب انتظار میره که هوا در ساعات آینده نیمه ابری تا ابری باشه و گاهی هم بارش خفیف برف...

اما این سامانه دیگه کم کم از اوایل شب منطقه مارو ترک میکنه و بلافاصله یخبندان اتفاق می افتد.دما هم اکنون 5- و امشب به 9- میرسه...

شاید امشب هم برف خفیف باشه چطوری؟

این فقط احتمال ضعیفه ولی چون رطوبت منطقه بالاست و هوا بسیار سرده شرایط برای همگرایی محلی ایجاد میشه و برف خفیف دور از دسترس نیست...

برف کرج 15 سانتی متر شد و برخی مناطق کرج بالاتر از20 و 30 سانتی متر باریدن...(البته آفتاب کمی از مقدار برف روی زمین کاسته است)

با ما همراه باشید....

*********************************************************************************

هم اکنون ساعت 15:20 است برف کمی درشت شده در حضور آفتاب .گفتم حیفه نگم امیدوارم شرایط همینطور باقی بمونه....

------------------------------------------------------

15:40

بارش شدیدوریز برف در کرج.

هوا داره کم کم ابری میشه.....

کاهش دید افقی......

*********************************************************************************

16/11/92                                     ساعت:16:40

هم اکنون بارش شدید و درشت برف در کرج میباره و لایه ی سفید دیگری روی زمین ایجاد کرده...

به نظرم در کرج و تهران امشب به علت همگرایی زیاد بارش برف تا اواخر وقت باشدت و ضعف ادامه پیدا کنه...

اگه خدا بخواد هر اتفاقی میفته

پس امشب هم باید نقشه ها را کنار گذاشت......

خدایا فقط میتونیم بگیم شکرت....تاریخ : دوشنبه 14 بهمن 1392 | 02:00 ب.ظ | نویسنده : milad

 

آخرین بروز رسانی:         (15/11/92)      ساعت:19:35

(14/11/1392)                  ساعت:15:00

به نام خدا

از سحر گاه امروز تا ظهر در کرج شاهد بارش برف و کولاک بودیم.

سامانه ی بارشی ای که از صبح وارد کشو شده هم اکنون در مناطق غرب ، جنوب غرب و دامنه های زاگرس و تا بخشی از مرکز کشور فعال میباشد.

به تدریج از عصر دامنه فعالیت سامانه دامنه های البرز را هم در بر می گیره.

 بارش 3 روز برای شمال بود،حال دو روز هم برای جنوب...

اما پیش بینی استان البرز

این برف صبح ناشی از همون پرفشار سیبری بود که من گفتم امکان داره هر لحظه در کرج برف بباره وهمین هم شد. در کل خدارو شکر

اما هوا هم اکنون ابری میباشد که بارش پراکنده و خفیف برف در ساعات آینده هم چنان وجود دارد.

اما عصر و اوایل شب.......

از عصر یا بهتر بگم از اوایل شب سامانه میدیترانه ای وارد استان میشه و سامانه پرفشار سیبری که نقش مهمی در نگه داشتن رطوبت داشت کم کم از استان خارج میشه و شاهد بارش برف خواهیم بود.

این برف تا سه شنبه شب ادامه داره به صورت متناوب.

اوج برف،که شدید میباشد از امشب تا ظهر فرداست.

مجموع برف در این دو روز بالای 10 سانتی متر پیش بینی میشه که امکان تغییر وجود دارد.

دما هم اکنون 4- که امشب 10- خواهد شد.

کاهش دما شیب خیلی تندی داره

دیشب دما 11- بود ..............این سرما همه را به فکر دی 1386 فرو میبره....

آخرن اخبار برفی در همین پست........

هوای 3روز آینده....

تاریخ

وضع هوا

برف cm

دما کمینه

دما بیشینه

1392/11/14

ابری به تدریج بارش برف

دو تا پنج

-10

-2

1392/11/15

ابری و بارش برف و وزش باد

سه تا هشت

-8

-1

1392/11/16

بارش پراکنده به تدریج کاهش ابر

یک تا دو

-7

1

 

*****************************************************************************

باسلام.                            ((((((به نام خدا))))))

(15/11/92)                          ساعت:14:30

خدارو شکر همان طور که در پست گذاشته بود از اوایل دیشب بارش برف خفیف در استان آغاز شده و از اواخر وقت قوت گرفت و بی وقفه تا الان با شدت قابل قبول در حال باریدنه و برف تجمعی حدودا 10 سانتی متر شده....

دمای هوا هم اکنون 5-  میباشد هوا تمام ابری و بارش برف..

اما این سامانه به تدریج از ساعات دیگر از استان خارج میشه و اوایل شب امکان برف خفیف باز هم هست..

سامانه ای بارش از نوار غرب کشور وارد کشور میشه که از چهارشنبه بامداد یا سحرگاه بارش برف در کرج آغاز میشه و احتمالا این سامانه کمی از برف امروز نداره و سراسری میباشد و تا اوایل شب در کرج و تهران فعال میباشد.

بارش برف در کرج از مرز 4 سانتی متر فردا بالا تر میره انشالله.

امشب دما به 9- میرسه و بازهم شبی سرد در انتظار البرز نشینان و تهرانی ها است..

آخرین اخبار در همین پست........

**********************************************************

هم اکنون ساعت 15:55 است روز (15/11/92)

بارش برف کماکان با شدت خوبی ادامه دارد....

بارش برف در باغستان کرج از مرز 20 سانتی متر گذشته ودر گوهردشت،عظیمیه،برغان بارش برف بین 10 تا 15 سانت رسده..

برف تا اوایل شب با همین شرایط میبارد....

هوا از اوایل شب تا اواخر شب ابری تا نیمه ابری خواهد بود.

با ما همراه باشید..........با خبر های جدید

**********************************************************

(15/11/92)                      ساعت:17:00

هم اکنون در کرج همچنان شاهد بارش برف هستیم.

حدود ساعت 4 تا 4:30 کرجی ها شاهد برف نسبتا سنگین بودن که موجب سفید پوش شدن مجدد زمین و ایجاد لایه ی سفیدی بروی برف امروز شد.

برف از ساعت 12 تا 16 تقریبا تاثیر خاصی روی مقدار برف نداشت،اما با این برف مقدار برف حداقل 2 سانتی اضافه شد.

کل این برف همچنان تا اوایل شب ادامه داره ......

فردا امکان تعطیلی مدارس در کرج به علت :برف و یخبندان و برودت هوا وجود دارد..

با ما همراه باشید......


********************************************

خدایا فقط شکرت

هم اکنون ساعت 19:35برف در حال باریدن!!!!عجیبه مگه قرار نبود قطع شه؟؟؟

خب هر چی که خدا بخواد همون میشه.... از ساعت 4 بعد از ظهر برف نسبتا خوب و شدیدی در کرج آغاز شد و همچنان با شدت کمتری در حال باریدن..

خب طبق پیش بینی که کرده بودم مدارس فرداتعطیل شد.

امشب نقشه ها کاربردی نداره وامشب هم بارش پراکنده برف خواهیم داشت اینا همه کار خداست!!!

در ساعات گذشته با شروع شدن برف بلا فاصله همه جا سید پوش شد و مقدار برف عمیق تر!!!! جاده ها کاملا برفی شده و ماشین ها کند کند و برف پاک کن ها تند تند .

هشدار:امشب همه چیز متفاوت است و امکان بارش شدید و رگباری برف در بخش هایی از استان وجود دارد./فردا هوا بسیار سرد میباشد (12-)/یخبندان فردا ملموس میباشد/برف از صبح شروع شده و تا فردا شب ادامه داره پس اختلال در عبور ومرور امری طبیعی است.

بارش برف فردا کمی از امروز نداره و احتملا سراسری باشه.....

امشب در بد ترین حالت ابری و گاهی برف خفیف خواهیم داشت که به نظرم اینطور نیست.

آخرین مطالب در همین پست.....

 تاریخ : پنجشنبه 10 بهمن 1392 | 03:23 ب.ظ | نویسنده : milad

 

آخرین بروزرسانی: 13/11/92       ساعت:  13:30

(92/11/10)                    ساعت  16:40

با سلام.

خب من با بررسی نقشه ها به جمع بندی از هفته آینده رسیدم که به صورت زیر است البته نقشه ها هر لحظه در حال تغییراند بنابراین مطالب زیر جنبه پیش بینی دارند.

پنجشنبه : خب امروز صبح کاهش دما نسبی در کرج حس شد و دما بعد از چند روز  بین حدود 1 و 0  درجه سانتی گراد رسید.واز الان  تا پایان شب هوا  نیمه ابری به تدریج افزایش ابر خواهیم داشت که در ارتفاعات شاهد بارش برف خواهیم بود.در امروز کاهش دما با شیب ملایمی اتفاق می افتد.

اما برای فردا یعنی جمعه هوا غالبا ابری تا نیمه ابری خواهد بود که از بعد از ظهر شاهد بارش برف سبک در استان خواهیم بود انشالله.فردا دما بیشتر از 5 نمیرسه و از ظهر کاهش شدید دما اتفاق می افتد که در بعداز ظهر دما به زیر صفرخواهد رفت و در شب جمعه دما به 6- میرسه،بارش برف کم وبیش تا انتهای شب ادامه دارد.

وبرای روز شنبه هوا ابری میباشد و از ظهر و یا بهتر بگم از بعد از ظهر شاهد بارش برف دراستان خواهیم که این برف سراسری نمیباشد وسبک و پراکنده است و دما در این روز از صفر بیرون نمیاد ودر شب شنبه دما به 8- میرسد و طی شب شنبه هم چنان بارش ادامه دارد.

(نکته:در روز شنبه در هر لحظه امکان برف وجود دارد .)

ودر بامداد یکشنبه همچنان بارش ادامه دارد ودر صبح یا ظهر یکشنبه بارش ها به اتمام میرسد اما این سامانه همچنان در سواحل به کار خود ادامه میدهد و از ظهر به بعد هوا نیمه ابری خواهد بود و سرما همچنان تداوم دارد.

اما روز رویایی دوشنبه:در این روز سامانه ی میدیترانه ای به استان نفوذ میکند و در این روز شاهد بارش برف خوبی در استان هستیم که تا پایان این روز همچنان ادامه دارد  و دما در بین 0 تا 8- نوسان دارد واما روزهای آینده و سامانه پیشرو در همین پست............  

*****************************************************************************

هم اکنون ساعت 22:35 شب و امروز جمعه ۱۱ بهمن میباشد.

خب هوا در حال حاضر در کرج ۶- است و کرج بعد اردبیل با دمای ۱۰- سردترین استان ایران است.

کم کم از اواخر امشب ابر های بارشی استان البرز تحت تاثیر قرار میدهد و احتمال میره در سحرگاه شنبه و ساعات اولیه شنبه بارش برف در کرج آغاز بشه و اگر هم نیومد جای نگرانی نیست چون از عصر فردا تا صبح یکشنبه بارش برف در استان اتفاق می افتد و حداقل میتونه کرج رو سفیدپوش کند.

برف فردا صبح فقط در حد احتمال  است.

آخرین اخبار در همین پست.....

*****************************************************************************

با سلام

هم اکنون  شنبه 12 بهمن و ساعت 14 ظهر میباشد.

دیشب هوا در سردترین حالت به 8- رسید و هوا صاف تا نیمه ابری و همراه با وزش شدید باد بود.

گزارش ها حاکی بر این است که بارش برف از دیشب تا هم اکنون در استان های اردبیل ، رشت و مازندران ادامه دارد و بارش برف در ساعات اخیر در استان های مشهد ، بجنورد و گرگان فعلا ضعیف و قطع شده وبارش برف در استان های اراک و قم در حال باریدنه.......

بارش برف از صبح ساعت 8 تا ساعت 11 ظهر در استان البرز به صورت خفیف در حال باریدن بود و من از این بابت خوشحالم که تونستم پیش بینی درستی کنم و البرزنشینان را از این برف با خبر ساختم.

مثل اینکه بارش برف دقایقی در شمال و شمال غرب تهران باریده و همچنان در بعضی مناطق ادامه داره....

هوای فعلی استان البرز نیمه ابری است و دما 1- است در گرمترین ساعت روز!!!!!

اما هوای استان البرز در ساعات آینده..

خب هم اکنون هوا نیمه ابری و در مناطق شمالی استان ابری است و یک خبر خوش این که انقدر این هوا پتانسیل بارش داره که از ساعات دیگر افزایش ابر و بلافاصله بارش برف را خواهیم داشت.این برف به نظر میرسه سبک و پراکنده است اما به نظرم این برف امکان داره مناطق گسترده تری رو تحت پوشش قرار بده و تقویت هم بشه انشالله.

اما  چه برفی بیاد دوشنبه و سه شنبه......

ما را همراهی کنید در همین پست.........

*****************************************************************************

(13/11/92 )                          ساعت :  13:30

به نام خدا .

خب دیشب (شنبه 12 بهمن ) هوا در استان غالبا ابری بود و در شهر های شمالی و مناطق کوهپایه ای شاهد بارش برف خفیف بودیم.

اما به تدریج سامانه کل استان را فرا گرفت و از سحرگاه امروز برف در البرز آغاز شد و در ساعت 30 :5 که دما 10- بود بارش با شدت خوبی آغاز شد و تا 6:30 صبح با شدت ادامه یافت و به تدریج هوا نیمه ابری شد اما باز از ساعت 7 برف با شدت خوبی آغاز شد و موجب کولاک برف در جاده های استان شد و این برف بی وقفه تا 11:30 ظهر ادامه داشت و به تدریج بارش قطع شد و هم اکنون ساعت 3:30 هوا نیمه ابری و دما 2-میاشد.(مجموع بارش: 3 سانتی متر)

و امروز پدیده ای نادر در کرج اتفاق افتاد و در هوای تقریبا صاف همراه با تابش آفتاب شاهد بارش برف در استان بودیم!!!! علتش به نظرم رطوبت بالای هوا و هوای سرد بود.خدا میدونه.....

اما هوای البرز در ساعات آینده...........

هوای استان در ساعات آینده غالبا نیمه ابری و گاهی ابری خواهد شد اما بارش ها در ارتفاعات و شهر های شمالی استان محدود شده وبازهم میگم این هوا قابلیت بارش برف را هم چنان دارد که امکان دارد با ابری شدن هوا برفی بشه.....

اما هوای کرج در روز های آتی....

خب به تدریج از سمت نوار غربی و جنوب غربی کشور از امشب شاهد نفوذ سامانه ای خواهیم بودکه اگر خدا بخواد از فردا صبح و ظهر وارد استان میشود و شاهد بارش برف در استان خواهیم بود و این بارش کل استان را برفی میکنه واحتمالا بی وقفه بباره.این سامانه در روز های قبل بسیار قوی نشون میداد ام متاسفانه ضعیف شد.

روز سه شنبه  کل 24 ساعت بارش در استان خواهیم داشت به صورت متناوب..

اما تفاوت این سامانه با سامانه شنبه و یکشنبه: 

1)سامانه پیشرو به احتمال زیاد سراسری میباشد اما سامانه قبلی پراکنده بود....

2)مقدار بیشتر نسبت به امروز....

3)مدت زمان بیشتر...

و.....

این هم جدول هوای سه روز آینده.....

نویسنده :میلاد شیوایی

 

تاریخ

وضع هوا

  برف cm

  کمینه

 بیشینه

1392/11/14

ابری به تدریج بارش برف

دو تا پنج

   10-

2-

1392/11/15

ابری و بارش برف و وزش باد

سه تا هشت

8-

1-

1392/11/16

بارش پراکنده به تدریج کاهش ابر

 یک تا دو

7-

1

  

 

 

 تاریخ : دوشنبه 7 بهمن 1392 | 03:41 ب.ظ | نویسنده : milad

(07/11/92)...............ساعت:  15:45     

با سلام

خدارو صدهزار مرتبه شکر نیم ساعتی است بارش شدید باران در کرج آغاز شده و لحظه به لحظه بر شدتش افزوده میشه...

زمین خیس شده و در معابر داره آب جمع میشه....

بعد از بارش بلافاصله 4 درجه دما کاهش یافت...

هوای مطلوب....

هم اکنون در فامنین ، قهاوند ، تویسرکان (همدان)بارش باران ----و در اسد آباد و رزن همدان بارش برف گزارش شده است.وهمچنین در سرا رود کرمانشاه باران میباره..

به نظر میرسه سامانه با حرکت شرق سوی خودش تا ساعاتی دیگر تهران هم تحت تاثیر خودش قرار بده.

بارش باران از امشب تا فردا شب در استان البرز و تهران ادامه خواهد داشت..

امشب دمای کرج به 4 و تهران به 6 درجه سانتی گراد میرسه.

آخرین اخبار در همین پست..........

*********************************************************************************

(07/11/92)            ساعت:  18:30

خب بارش باران طبق انتظار 1 ساعتی است که قطع شده و هوایی پاک وخنک و باطراوت در منطقه حاکم است.بعد از این همه وقفه بارشی بالاخره باران بارید...

اما باید بگم این بارش 2 ساعته باران پیشاپیش سامانه ی پیشرو بود و امشب هم هوا غالبا ابری است ودر فردا ظهر سامانه بارشی استان را تحت تاثیر خودش قرار میدهد.فردا هوا در بیشینه 5 درجه و در کمینه 1 درجه کاهش دما خواهد داشت.

ودر پایان فردا دمای استان بیش تر از 10 درجه نمیره و هوای خنک و با توجه به بارش باران لطیفی خواهیم داشت.

هشدار: فردا ممکن است در بعضی از ساعات باران با شدت ببارد و موجب آب گرفتگی شود ....*** بارش فردا : 6-8 میلی متر***

********************************************************************************

(08/11/92)       ساعت:  16:00

با سلام

هم اکنون در استان های ایلام ، لرستان ،کردستان ، ارومیه ، تبریز و زنجان شاهد بارش باران هستیم. وشهر های ماکو ، چالدران و سلماس ارومیه شاهد بارش برف هستیم.

اینک در استان البرز و تهران و قزوین شاهد هوایی نیمه ابری هستیم که انشالله از بعد از ظهر شاهد بارش باران در این استان ها خواهیم بود.

برای استان البرز......

انتظار میرود از عصر به بعد شاهد بارش باران زمستانی در استان خواهیم بود و بارش در بعضی از ساعات فراتر از انتظار میباره انشالله.

بارش ها تا اواخر وقت و بامداد چهارشنبه ادامه داره.....

امشب دما تا 4 درجه سانتی گراد پایین میاید. (طبق انتظاردما از 10 11 درجه امروز فراتر نرفت )

و فردا و پنجشنبه هوای نیمه ابری خواهی داشت.

خبر های خوشی انشالله در راهه برای موج جدید برفی که در روزهای آینده توضیح خواهم داد...

آخرین اخبار در همین پست......تاریخ : چهارشنبه 2 بهمن 1392 | 02:19 ب.ظ | نویسنده : milad

با سلام

خدا را شکر دریای سیاه و میدیترانه بر اساس نقشه ها در 4 روزه آینده از فاز خنثی بیرون آمده و فعال خواهد شد.

براین اساس به نظر میرسه از 8 بهمن سامانه بارشی قوی از نیمه غربی کشور(شمال غرب ، غرب و جنوب غرب ) وارد کشور میشود و بخش گسترده ای از کشور شامل شمال غرب ، غرب ، جنوب غرب و دامنه های زاگروس را تحت تاثیر خود قرار میدهد و در روز9 بهمن علاوه بر مناطق فوق در شمال ، مرکز و دامنه ای البرز بارش ها را آغاز می کند .

اما این سامانه با سامانه های دی ماه چندین تفاوت داره: 1)شدت بارش ها برای شمال است برعکس دی ماه(البته در این سامانه شدت در جنوب غرب زیاد است ) 2)این بارش ها بیشتر به شکل باران است به علت افزایش دما در چند روز اخیر و ماندگاری آن تا زمان ورود سامانه بارشی 3) بخش گسترده تری را پوشش میدهد بر عکس سامانه های دی ماه که در 3/1 شمالی کشور هیچ فعالیتی نداشت 4) این سامانه ترکیب دریای سیاه و میدیترانه است در حال که سامانه های دی ماه بیشتر سودانی بود.

اما برای استان البرز و تهران.......

بررسی نقشه ها نشان میده که از اواخر 8 بهمن در کرج و تهران سامانه ی بارش فعال میشود ودر اول به صورت بارش پراکنده است اما از 9 بهمن شدت پیدا میکنه و بالاخره بعد از وقفه بارشی طولانی 2 روز متوالی بارش باران در کرج و تهران با شدت ادامه پیدا خواهد کرد.

بدی این سامانه بارشی فقط در این است که همراه با هسته سرد نیست و برف فقط در ارتفاعات دو استان میبارد.

البته این هم فراموش نشه که نقشه به طور قطعی تثبیت نشده و امکان تغییر هم وجود دارد و حتی ممکنه در زمان ورود سامانه هوا سرد به کشور نفوذ کنه و این یک احتمال ضعیفی است و فعلا در نقشه ها چیزی به این شکل به چشم نمی خوره بنابراین تا زمان ورود سامانه بارشی باید منتظر  بمانیم .

جدیدترین اخبار از این سامانه در همین پست بروز میشود......تاریخ : سه شنبه 1 بهمن 1392 | 03:23 ب.ظ | نویسنده : milad

                                           به نام خدا

بینندگان وبلاگ در کار تازه ای در صفحات جانبی وبلاگ پیش بینی 3روزه،7 روزه و ماهانه ثبت شد که انشالله پیش بینی 3 روزه هر دوروز یکبار و پیش بینی هفتگی هر هفته و ماهانه هر ماه بروز می شوند.

 

 موفق باشید.......  • paper | تنهای تنها | سندرم دیسترس تنفسی
  • ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

    شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو