تاریخ : پنجشنبه 29 اسفند 1392 | 04:10 ب.ظ | نویسنده : milad

هم اکنون 92/12/29 .......ساعت : 18:15

کمتر از 3 ساعت مانده تا به تحویل سال 93

با سلام به مخاطبان عزیز این وبلاگ

 

بنده ای خدا را گفت:

اگر سرنوشت مرا تو نوشته ای پس چرا دعا کنم؟

خدا گفت:

شاید نوشته باشم هر چه دعا کند ...

*((ابتدا جا داره به نوبه ی خودم  پیشاپیش نورورز 93 را به همهی شما عزیزان تبریک بگویم.

و تشکر از عزیزانی که در از ابتدای آذر ماه ما را همراهی کردند و با نظرات سازنده خود بنده را در راستای ادامه ی این کار همراهی کردند.

در این مدت کوتاه سعی کردم تا پیش بینی های درستی در اختیار مخاطبان وبلاگ قرار بدهم که با  افتخار میشه گفت تا حدود خیلی زیادی در این راستا موفق بودم و امیدوارم که مین روند در سال 93 ادامه داشته باشد.))*

اما از ابتدای سال آبی 92-93  که از 1 مهر تا 29 اسفند میباشد تا به الان متاسفانه استان البرز در برابربا میانگین بلند مدت بارش های خوبی را دشت نکرده و زیرمیانگین میباشد به طوریکه امسال البرز 121 میلی متر بارش داشت و با میانگین بلند مدت یعنی 204 میلی متر در حدود 85 میلی متر فاصله دارد که امیدواری بخشی از این کمبود بارش در بهار 93 جبران شود....

دیشب البرز نشینان آخرین باران 92 را مشاهده کردند و هوایی کاملا بهاری برای البرز رقم زد و در حدود 1 میلی متر بارش به ارمغان آورد..

سازمان هواشناسی کمینه امروز که بامداد پنجشنبه میشد 7 یا 8 درجه سانتی گراد پیش بینی کرده بود اما من در پست قبلی اشاره کردم که دما تا 3 درجه میتواند پایین بیاید که خوشبختانه پیش بینیم درست بود و دما به 9/2 رسید و دما نزدیک به دماهای زمستانی شد.

اما پیش بینی وضعیت هوا در ایام نوروز 93

با توجه به داده های هواشناسی انشالله از روز جمعه سامانه ای بارشی از سمت دریای خزر به کشور نفوذ میکند و یکی از ویژگی های مهم این سامانه این هاست که همراه با هسته ی سرد میباشد و بارش ها از روز جمعه عصر در استان های اردبیل ، رشت ، مازندران ، گلستان ، به تدریج مشهد ، بجنورد آغاز خواهد شد و از همان روز شاهد کاهش شدید دما در شمال و شمال شرق خواهیم بود که در شمال کشور تا 10 درجه و در شمال شرق تا 15 درجه.

از اواخر جمعه این سامانه  گسترده تر خواهد شد و دامنه های مرکزی و شرقی البرز ، بخش هایی از دامنه های زاگرس ، و از شنبه هم در استان کرمان ، بیرجند و سیستان و بلوچستان را در بر خواهد گرفت و بارش های پراکنده ای هم در این استان ها شاهد خواهیم بودیم...

در ضمن در بخش هایی از کشور هم خصوصا دامنه های زاگرس کاهش دما بین 5 تا 7 درجه میباشد.

این سامانه با فراز و نشیب روز یکشنبه از کشور خارج میشود و به نظر میرسد تا پایان هفته بعد از بارش در سطح کشور خبری نباشه .

*************** وضعیت هوای استان البرز طی روزهای نوروز 93 **************

برای استان البرز از اواخر جمعه تا شنبه بارش های پراکنده ای پیش بینی میشود که امکان تضعیف یا تقویت وجود دارد.

کاهش دما در استان البرز از روز شنبه آغاز میشود و موجب میشود که روز های ابتدایی سال 93  به زیر صفر برسه....کاهش دما بین 5 تا 10 میباشد...همچنین در روز شنبه در ارتفاعات البرز برف خوبی میبارد..همچنین در بامداد یکشنبه بازهم بارش محتمل است...

برای استان البرز انشالله فردا تخصصی تر و دقیق تر  بررسی خواهم کرد.

هشدار: از جمعه شب با کاهش شدید دما بارش برف در استان اردبیل و ارتفاعات البرز و شهرهای سردسیر گیلان و مازندران آغاز خواهد شدت..

از شنبه شب بارش برف در استان های مشهد ، شهر های سردسیر اصفهان ، شهر های سردسیر سمنان و احتمالا گلستان آغاز خواهد شد و تا یکشنبه صبح ادامه دارد..که در مشهد برف نیمه سنگین میباشد و دما تا 8- میرسد پس با لباس و تجهیزات زمستان به شمال شرق سفر کنید.

 

وضعیت راه ها در روز های نخست سال 93

به سبب بارش برف  در جاده ی کرج - چالوس / جاده هراز / اسالم به خلخال /و دیگر جاده های کوهستان شمال کشور و جاده های کوهستانی منتهی به شمال ، شمال شرق  و اردبیل و اصفهان طی روز های جمعه تا یکشنبه شاهد ایجاد اختلال در عبور از این جاده ها و حتی بسته شدن جاده ها خواهیم بود.

و از 3 تا 8 فرودین سال 1393 بارش خاصی در کشور مشاهده نمیشود که این با توجه به نقشه های فعلی است بنابراین امکان تغییر وجود دارد...

موجی از 9 فروردین به چشم میخورد که در روز های آینده بیشتر توضیح خواهم داد.

امیدوارم سال خوبی پیشرو تک تک شما عزیزان باشد......

پست بعدی سال 1393

برای دانلود آمار بارندگی نیمه دوم سال 92 در کل کشور کلیک کنید.


برچسب ها: شمال شرق قطعا قطعا برفی خواهد شد، ارتفاعات البرز برفی میشود، شایدشهر های شمالی البرز هم برف خفیف بیاد،  

تاریخ : چهارشنبه 28 اسفند 1392 | 10:17 ب.ظ | نویسنده : milad

چهارشنبه (28 اسفند92) .........ساعت:23:00

با سلام خدمت شما مخاطبان عزیز وبلاگ

خب امروز از عصر شاخه ای از سامانه بارشی روی استان البرز و همچنین تهران تاثیر گذاشت که موجب بارش رگباری باران در این دو استان شد که بارش در ساعاتی شدید هم شد که آبگرفتگی موقتی معابر را در پی داشت...

بارش ها از ساعت پنج بعدازظهر تا هشت شب ادامه داشت و از اون ساعت به بعد آسمان البرز صاف تا کمی ابری میباشد.

از عصر با شروع بارش باران کاهش دما اتفاق افتاد  و دما نسبت به دیروز در حدود 3 تا 4 درجه کاهش داشت.انتظار داریم امشب دما تا 5 درجه برسد.

اما انتظار داریم شاخه ی دیگر این موج از بامداد یا سحر وارد استان بشه که پیامدش بارش باران و کاهش دما میباشد که بعید نیست دما در سحر به 3 درجه برسد.بارش ها کم و بیش تا ظهر ادامه دارد و از ظهر به بعد شاهد کاهش ابر و ناپایداری خواهیم بود و در لحظه ی تحویل سال جدید هوا صاف تا کمی ابری میباشد با هوایی نسبتا سرد با دمایی بین 5 تا 7 درجه سانتی گرد...

دما در روز پنجشنبه بین 15 تا 3 درجه نوسان دارد.

در روز جمعه بین  16 تا 3 درجه ...

روز شنبه بین 11 تا 3 درجه...

روز یکشنبه بین 10 تا 1-!!!!! (که احتمالا دمای کمینه 0 میباشد اما 1- محتمل است)

روز دوشنبه بین 16 تا 2....

همانطور که مشاهده میکنید از روزپنجشنبه کاهش دما آغاز میشود و روز یکشنبه به اوج خود میرسد اما از روز دوشنبه شاهد افزایش نسبی دما خواهیم بود..

از روز جمعه با عبور موجی از شمال کشور بارش ها در سواحل دریای خزر ، و غرب سواحل ،شمال شرق و احتمالا دامنه های البرز آغاز میشود.روز شنبه دامنه های زاگرس و شرق هم تحت پوش قرار میگرند ...و روز یکشنبه این موج از کشور خارج میشود...چیزی که این موج را قابل توجه میکند کاهش ملموس دما میباشد بطوری که در کرانه های دریای خزر و شمال شرق دما بین 10 تا 15 درجه کاهش و در دامنه های البرز بین 5 تا 7 ودر بقیه استان ها کاهش نسبی دما.....

بنابراین برای روز های 2 تا 4 فروردین سال 1393 در ارتفاعات البرز شاهد بارش برف خواهیم بود...که روز شنبه امکان بارش برای کرج وجود دارد..

بارش برف در اردبیل در شنبه قطعی است که امروز هم شاهدش بودیم...

بنابراین از 2 تا حداقل 7  بارشی برای البرز دیده نمیشود ...که البته این روز های تغییرات زیاده پس در صورت تغییر حتما در وبلاگ اعلام خواهد شد.

فردا پستی جهت آب وهوا در ایام نوروز 93  جهت سیر و سفر در وبلاگ قرار خواهد گرفت اما چیزی که  هم اکنون در نقشه ها به چشم میخورد در بازه زمانی 3 تا 8 فروردین بارش خاصی در کشور  مشاهده نمیشود...

پیشا پیش نوروز 93 را به شما عزیزان تبریک میگویم...امیدوارم سالم و تندرست باشید

برای دانلود اطلاعیه موج جمعه کلیک کنید. آخرین بروز رسانی : 26 اسفند( دوشنبه ) ساعت:14:00

بروزرسانی: دوشنبه(26 اسفند) ------- ساعت:14:00

عرض سلام خدمت شما عزیزان این وبلاگ

امروز هوا از صبح تا به الان غالبا ابری بوده که همزمان با آن افازایش دما نیز رخ داد.امروز دما بین 4 و 15 نوسان دارد.وزش باد امروز پدیده ی غالب نیز میباشد.تهران هم همین روند رو شاهد خواهد بود.ودما بین 7 و 17 نوسان دارد.

امروز و فردا روند افزایش دما خصوصا در بیشینه شیب زیادی میگیرد.دما فردا در کرج به 17 و تهران به 18 میرسد.

از اواخر امشب ابر ها در آسمان های شهر های کرج و تهران نقش میبندد.و فردا هوا غالبا نیمه ابری تا ابری میبشد با احتمال بارش خفیف و پراکنده که بارش این سامانه سهم ارتفاعات این دواستان شده است.

فردا هم در ساعات ظهر احتمال بارش وجود دارد که فقط در حد احنماله.شبش هم هوا نیمه ابری تا ابری.

چهارشنبه هوا نیمه ابری میباشد که از اواخر وقت ابر های باران زا گذرشان به روی استان های تهران و البرز می افتد که از اواخر وقت تا صبح پنجشنبه شاهد بارش خوبی در سطح این دو استان خواهیم بود و تابع آن دما هم روند کاهشی خواهد داشت و دما در بیشینه 5 و در کمینه 4 درجه کاهش خواهد داشت که علتش هم شمال شدن جریانات از چهارشنبه شب میباشد.

بارش ها از ظهر به بعد ضعیف و ضعیف تر میشود و نهایتا اواسط روز کاملا قطع میشود و شب عید هم هوای خنک که چه عرض کنم میشه گفت هوای نسبتا سردی در انتظار البرزنشینان است همراه با در خشش ماه در کنار ابرهای پراکنده...

نقشه ها حاکی از نفوذ سرما از جمعه است که بعید نیست دما در اوایل هفته بعد به 0 یا حتی زیر صفر برسه که البته امیدوارم اتفاق نیفتد چون به باغات و مزارع آسیب جدی میرساند.

به نظر میرسه در روز های ابتدایی سال 93 خبری از بارش نباشه که البته این روز ها، تغییرات جوی بسیار زیاد است ونقشه ها ثبات ندارد بنابراین صبر کنیم تا ببینیم چی میشه.....

منتظر باشید پیش آگهی وضعیت جوی در ایام نوروز در وبلاگ بزودی قرار خواهد گرفت..

پیشاپیش سال 93 را به شما عزیزان تبریک میگویم امیدوارم سال پر برکتی در انتظار تان باشه....

------------------------------------------------------------------------------

یکشنبه (25 اسفند) سال 1392  ساعت:18:00

عرض سلام خدمت مخاطبان خوب و عزیز وبلاگ

خب همانطور که مستحضر هستید دیروز در ساعات عصر در استان شاهد بارش باران رگباری بودیم که در مجموع 2/1 میلی متر بارش برای البرز به ارمغان آورد.

دیشب هوا کاملا زمستانی بود و زمستان قابل لمس بود.

در سحرگاه امروز دما در کرج به 0  ودر پیام کرج به 1- رسید.

امروز هوا غالبا نیمه ابری همراه با وزش باد شدید و دما بین 13 و 1 در نوسان است.

پیش بینی وضعیت هوا در روز های آینده....

انتظار داریم از روز دوشنبه موجی از سمت شمال غرب به کشور نفوذ کند و بارش باران در استان های تبریز و ارومیه آغاز شود که بارش در نواحی سردسیر و مرتتفع به شکل برف میباشد.

اواخر دوشنبه و طی سه شنبه این موج گسترده تر شده و علاوه بر شمال غرب ، دامنه های البرز ، کرانه های دریای خزر و به تدریج شمال شرق  را پوشش میدهد.

همزمان روز چهار شنبه موجی سودانی به کشور نفوذ میکند و با شاخه ی دوم موج میدیترانه ای ادقام می شود و سبب بارش باران در شمال غرب ، غرب ، جنوب غرب ، دامنه های زاگری و البرز ، مرکز ، شمال کشور و به تدریج شرق و شمال شرق طی چهارشنبه و پنجشنبه میگردد.

البته پنجشنبه به نظر میرسه بارش ها در استان های اردبیل و زنجان به شکل برف باشد.

اما وضعیت استان البرز در روز های آینده و پیش بینی چهار شنبه سوری وشب عید

 

پیش بینی هوای استان البرز :

طی روز دوشنه(26 اسفند) استان البرز با هوای صاف همراه با وزش باد روبرو خواهد بود که از اواخر وقت افزایش ابر پیش بینی میشود.

روز سه شنبه(27 اسفند) هوا نیمه ابری و گاهی ابری و با احتمال بارش خفیف و پراکنده باران.البته بارش در ارتفاعات البرز قوی تر و به شکل برف میباشد.

روز چهارشنبه(28 اسفند) هوا غالبا نیمه ابری تا ابری میباشد واز عصر یا شب بارش باران کم کم در البرز آغاز میشود.

روز پنجشنبه(29 اسفند) در بامداد شاهد بارش باران خوبی در استان هستیم که همین روند تا ظهر و بعد از ظهر ادامه دارد.

از نظر دما روز های دوشنبه ، سه شنبه و چهارشنبه دما روند افزایشی دارد و از پنجشنبه کاهش دما آغاز میشود و در شب عید هوای نسبتا سردی شاهد خواهیم بود.

اما در لحظه تحویل سال 93 یعنی ساعت 20:27 و 7 ثانیه هوای کرج صاف تا کمی ابری و دما بین 5 تا 8 درجه میباشد....

شب چهار شنبه سوری هوای استان نیمه ابری تا ابری میباشد..

اما در استان های تبریز ، ارومیه ، شمال کردستان با احتمال بارش باران.

سال 92 هم خیلی زود گذشت با خاطرات تلخ و شیرین امیدوارم سال 93 برای تک تک شما عزیزان سال خوبی باشد.

همراه ما باشید.................بزودی پیش بینی ایام نوروز برای سیر و سفر

 


برچسب ها: کرج بار دیگر بارانی میشود، پیش بینی چهار شنبه سوری، پیش بینی هوا در شب عید،  

آخرین بروز رسانی : 92/12/24        ساعت:22:15

آپدیت:92/12/24   ساعت:22:15

هم اکنون در استان اراک شاهد بارش برف هستیم.

و در برخی نواحی غرب و جنوب و شرق شاهد بارش باران هستیم.

هوای کرج هم اکنون ابری و دمای هوا 4 درجه سانتی گراد است.

وشرایط رطوبت رو به بهتر شدن است.

احتمال میرود که در بامداد یک شنبه ترکشی از موج به استان برخورد کند...

همانطور که در تصویر زیر میبینیم:

03 بامداد یکشنبه

اگر نقشه ها تغییر نکند انشالله بامداد یکشنبه دقایقی شاهد بارش برف خواهیم بود.

توکل بر خدای منان

--------------------------------------------------------------------------------------

 

 24 اسفند 92 و ساعت 18:20

دمای کرج امروز صبح به 1 درجه بالای صفر و دمای پیام کرج به 1- رسید.

 از صبح تا ساعت 4:30 هوا غالبا نیمه ابری تا ابری و گاهی بارش خفیف که همان ترکش های سامانه ی جدید بود.

از ساعت 5 بعد از ظهر بارش شدید باران در پیام کرج آغاز شده که در بعضی دقایق هراه با تگرگ هم بود و هراه با آن دما هم کاهش 4 درجه ای داشت.آب گرفتگی جزئی در خیابان ها مشاهده میشود و آب چاله ها بروی زمین نقش بسته اند.

گویا در تهران از 18 عصر باران شروع شده است.

کرج هم همچنان ابری است و بارش آغاز نشده .

انتظار داریم کرج هم شاهد بارش هم باشه و پیام کرج هم همینطور.

بارش ها به صورت پراکنده تا پایان امشب ادامه دارد.

و آخرین شانس کرج برای برف در 92 امشب که اگر بارش ها ادامه دار باشد و دما هم کاهش نشون بدهد شاید البرز برفی شد.

البته شانس فرودگاه پیام کرج از کرج بیشتره...

 

----------------------------------------------------------------------------

تاریخ:92/12/23 (جمعه)-----------------ساعت:15:30

ضمن عرض سلام وادب

همانطور که مستحضر هستید دیروز در ساعات بعد از ظهر در استان البرز باران رگباری خوبی بارید که در مجموع 1 میلی متر بارش برای البرز نشینان به ارمقان آورد که در شب هم هوا نیمه ابری بود و شاهد کاهش دما بودیم.

دیروز از ارتفاع 1600 متر به بالا برف بارید به طوریکه در عصر دامنه های کوه های البرز سفید پوش شده بود....

امروز صبح دمای هوا در کرج به 0 درجه سانتی گراد و در پیام کرج به1- سانتی گراد رسید و دمای احساسی به 6-!!!

وضعیت هوا از صبح تا به الان صاف تا نیمه ابری بوده که البته در ارتفاعات هوا ابری همراه با بارش برف.

انتظار داریم همین روال تا بعد از ظهر حکم فرما باشه و از عصر کم کم بر میزان ابرها افزوده میشود...

دمای کمینه امروز: 0 (امروز صبح)      دمای بیشینه امروز: 12 (هم اکنون )

ورود سامانه ی بارشی جدید

با اتکا به نقشه های هواشناسی:

انتظار داریم از اواخر وقت امروز موجی از غرب و جنوب غرب وارد کشور شود.

غرب، جنوب غرب ، مرکز ، جنوب ، دامنه های زاگرس ، دامنه های البرز ، وبه تدریج شرق ، شمال شرق ، جنوب شرق وشمال و شمال غرب کشور در گستره این سامانه قرار دارند.

پیک بارش در جنوب غرب ، شرق و بخش هایی از دامنه های زاگرس و جنوب قرار دارد.

نحوه ی عملکرد این موج بروی استان البرز

انتظار داریم که از امشب کم کم به میزان ابر ها افزوده شود.از فردا صبح این موج کار خود را بروی استان البرز آغاز میکند.

نکته :در هواشناسی اکثرا سامانه های بارشی گاهی زودتر از موعد مشخص وارد میشوند وگاهی با تا خیر...

این نکته جهت این بود که اگر سامانه زودتر وارد استان البرز شود و کار خود را از صبح زود آغاز کند قطعا شاهد بارش برف خواهیم بود...

در هر صورت این موج به طور متناوب تا بامداد یکشنبه در استان البرز ماندگار است و شاهد بارش باران خواهیم بود.

حال اگر سامانه بارش کمی با تاخیر خارج شود شانس بارش برف در اواخر وقت شنبه و بامداد یکشنبه بالا میرود...

دمای کمینه شنبه (24 اسفند): بین 0 تا 1-       بیشینه شنبه (24 اسفند ): بین 9 تا 10

هر چی خداوند بخواهد همان میشود.....

آخرین بروز رسانی در همین پست انجام میگردد...........


برچسب ها: ورود سامانه ی بارشی جدید به استان از 24 اسفند، دما بازهم به 0 میرسد،  

تاریخ : چهارشنبه 21 اسفند 1392 | 12:47 ب.ظ | نویسنده : milad


آخرین بروز رسانی وبلاگ در تاریخ 92/12/22 در ساعت :15:30

بروز رسانی در پایین همین پست

13:30 ................92/12/21

عرض سلام خدمت مخاطبان وبلاگ هواشناسی تخصصی البرز

خداروشکر دیروز باران خوبی در کرج بارید و هوا کاملا بهاری شده بود البته خنک...

امروز هوا از ظهر بارانی خواهد شد که در بعد از ظهر شدت خواهد گرفت که گاهی رعد و برق هم محتمل است..بنابراین امروز آب گرفتگی معابر دور از انتظار نیست و بارش برف در ارتفاعات موجب مشکل در تردد وسایل نقلیه در نواحی کوهستان خواهد شد که بارش ها در ارتفاعات شدید تر خواهد بود..از بعد از ظهر امروز کاهش محسوس دما آغاز خواهدشد بطوری که در  بازه زمانی چهارشنبه عصر تا پنجشنبه دما بین 5 تا 10 درج کاهش خواهدداشت وهمین باعث میشود که بارش در برخی نواحی خصوصا نواحی مرتفع به برف تبدیل شود.البته امروز شدت وزش باد کاملا خودنمایی خواهد کرد....

برای فردا بارش با شدت و ضعف ( متناوب ) ادامه خواهد داشت البته تا عصر بارش ها شدت خوبی دارند اما از اوایل شب به بعد از شدت آن کاسته خواهد شد.البته در بامداد پنجشنبه تا صبح پنجشنبه بارش به شکل رگباری و شدید خواهد بود.

برای جمعه هم نیمه ابری تا ابری همراه با بارش پراکنده خواهد بود و از بعد از ظهر این سامانه یواش یواش کاسته خواهد شد.....بلا فاصله از عصر سامانه ای میدیترانه ای نه چندان قوی بروی استان البرز چیره خواهد شد که از شب بارش هاشو در البرز آغاز خواهد کرد..ودوباره کاهش دما آغاز خواهد شد....

روز شنبه،هوای کرج ابری همراه با بارش خواهد بود.......از یکشنبه بعد از ظهر این موج از البرز خارج خواهد شد...البته این موج چندان قوی نخواهد بود.

البته یکی از ویژگی های این سامانه این است که وقتی بارش در جایی شروع میشود هوا کاهش دمای خوبی دارد...

الوعده وفا: در روز 13 اسفند 92 در وبلاگ اعلام کردم که البرز در دهه سوم اسفند برفی خواهد شد حالا وقت عملی شدن این پیش بینی است :

 ****((احتمالات بارش برف))****

چون کاهش دما از عصر در کرج آغاز خواهد شد و در بامداد به اوج خود میرسد بنابراین احتمال میرود که در بازه زمانی بامداد پنجشنبه تا صبح پنجشنبه کرج شاهد بارش برف نسبتا آبکی خواهیم بود که البته این مهم در سحر گاه محتمل تر خواهد بود..

همچنین در پنجشنبه شب چون دما کاملا برای برف باریدن ایده آل است بنابراین اگر بارشی باشد قطعا برف خواهد بود و به نظر میرسه که در اونموقع بارش های ضعیفی داشته باشیم....بنابراین باید صبر کرد!!!

اما بارش برف در بین جمعه شب تا صبح شنبه محتمل تر خواهد بود که اگر اتفاق بی افتد به نظر نمیرسه ظهر شنبه بارش به باران تبدیل شود...

پس بارش برف در چه زمانی قطعی است؟

بنظر میرسه در بازه زمانی شنبه شب تا صبح یکشنبه برف  قطعی باشد...

همراه ما باشید در پایین همین........

**********************************************

92/12/22       ساعت :15:30

با سلام خدمت مخاطبان وبلاگ

خب طی 24 ساعت آینده در کرج3/8 میلی متر بارش داشتیم....

از دیشب تا صبح هوا ابری و از ساعت 6 صبح هوا بارانی شدو دما 6 درجه بود و با وزش باد شدید دما به 2 درجه رسید و شاهد بارش برف و باران مخلوط بودیم(sleet and rain)....

از ساعت 9 صبح هوا کم کم نیمه ابری شد..اما هم اکنون ساعت 15:30 شاهد هوای ابری همراه با باران شدید و رگباری و دما 6 درجه اما  چون  کاهش دما حس میشود بنابراین احتمال برف هم طبق گفته های قبلی وجود دارد...بارش ها تا امشب همچنان ادامه خواهد داشت....

امروز سر تا سر دامنه های البرز سفید پوش شده بود....به امید برف در البرز

همراه با ما باشید..................


برچسب ها: از بعد از ظهر چهارشنبه شروع بارش های فراگیر، الوعده وفا: البرز برفی خواهد شد، دما بعد از چند مدت به زیر صفر خواهد رفت،  

تاریخ : سه شنبه 20 اسفند 1392 | 06:03 ب.ظ | نویسنده : milad

جمعه....ساعت:22:00

عرض سلام خدمت مخاطبان وبلاگ  alborz weather

( بررسی وضعیت بارش و دما در این هفته در کشور))

بعد از پشت سر گذاشتن روز های گرم دیروز دما در کمینه البرز به 2 رسید وهمو نسبتا سرد بود و امروز صبح به 3 درجه سانتی گراد رسید و دما از 15 فراتر نرفت درحالی که جمعه کرج دمای 20 درجه را تجربه کرد!!!

همانطور که مطلع هستید انشالله موجی از فردا به کشور نفوذ خواهد کرد که البته امروز ترکش این موج به غرب کشور استان های خوزستان و ایلام را کمی بارانی کرد.این موج فوق العاده قوی و ماندگار است که اثر گذاری آن در کشور به شکل زیر است:

یکشنبه (18 اسفند):بارش پراکنده باران در استان های خوزستان ، ایلام ، بوشهر ، غرب فارس ، یاسوج ، شهر کرد ، بخش هایی از اصفهان و جنوب شرق ایران.

دوشنبه (19 اسفند):شروع بارش باران در کل نیمه غربی کشور ، شمال غرب ،جنوب غرب ، جنوب ، دامنه های زاگرس و به تدریج در مرکز و با تاخیر در دامنه های البرز ، کرانه های دریای خزر و غرب سواحل دریای خزر که ( پیک بارش در شمال غرب ، غرب و استان های زنجان و همدان خواهد بود.)

سه شنبه (20 اسفند):بارش باران در غرب ، شمال غرب ، جنوب غرب ، جنوب ، دامنه های زاگرس ، دامنه های البرز و با شدت کمتر در شمال و مرکز کشور و شرق و شما شرق.(پیک بارش در غرب خواهد بود.)

چهارشنبه (21 اسفند):بارش در کل استان های کشور بجز جنوب شرق که ( پیک بارش در دامنه های زاگرس ، ارتفاعات البرز و گیلان و مازندران و ارتفاعات شمال کشور. )

پنجشنبه (22 اسفند) :بارش در کل کشور  که ( پیک بارش در شرق و شمال شرق و جنوب کشور خواهد بود. )

جمعه (23 اسفند):بارش در شمال غرب ، بخش هایی از سواحل دریای خزر ، غرب دامنه های البرز و بارش پراکنده در مرکز دامنه های البرز ، شرق ، شمال شرق و جنوب شرق که ( پیک بارش در بخش هایی از شرق و شمال غرب کشور خواهد بود.)

اما از نظر دمایی : تا روز سه شنبه دما در کل کشور روند افزایشی دارد.اما از روز سه شنبه کم کم با نفوذ ناوه های سرد از شمال غرب در کل نیمه غربی کم کم کاهش خواهد داشت البته در دمای بیشینه.اما از روز چهار شنبه کاهش دما را در شمال غرب شاهد خواهیم بود که باعث  میشود بارش ها در بعضی از نواحی مرتفع به شکل برف خودنمایی کند.در روز پنجشنبه به اوج خود میرسد و دامنه های البرز  و غرب را تحت تاثیر قرار خواهد داد و بارش برف در بیشتر این مناطق آغاز میشود و دما ها دوباره زمستانی میشود و جمعه هم دما در 2/1 شمال کشور کاهش خواهد داشت..

هشدار: از روز پنجشنبه به علت نفوذ سرما از شمال غرب ، بارش برف در محور های مواصلاتی استان های تبریز ، ارومیه ، اردبیل ، همدان ، کردستان ، چهارمحال بختیاری و نواحی مرتفع دیگر استان های در گیر بارش ، موجب  ایجاد مشکل در تردد خواهد شد!!!

اما نحوه عملکرد این موج بروی استان البرز:

دوشنبه بارش ها از شب به طور پراکنده آغاز خواهد شد و در طول روز هوا غالبا ابری خواهد بود.

سه شنبه بارش باران در استان آغاز خواهد شد و اوج بارش در صبح سه شنبه میباشد. بارش ها از عصر به طور موقت قطع خواهد شد.

 چهار شنبه از صبح این روز دوباره بارش پراکنده اغاز خواهد شد و بعد از مدت ها بارش سیل آسا از ظهر آغاز خواهد شد که در عصر به اوج خود میرسد و بارش تا آخر شب با شدت ادامه خواهد داشت .

در رو پنجشنبه از ابتدای روز تا انتهای شب به طور متناوب ادامه خواهد داشت .

در روز جمعه تا بعد از ظهر هوا ابری گاهی همراه با بارش خواهد بود و از عصر بارش ها دوباره آغاز خواهد شد...

از نظر دمایی تا 4 شنبه افزایش و از 4 شنبه به بعد کاهش خواهد داشت.

بررسی بارش برف استان البرز:

من در پست های قبلی این وبلاگ گفته بودم که در دهه سوم اسفند 92 کرج برفی خواهد شد بنابراین............

از پنجشنبه کاهش محسوس دما در استان کم کم آغاز  خواهد شد .و  احتمال زیاد دما در بامداد جمعه به صفر خواهد رسید و انشالله با وجود بارش ، بارش برف البته آبکی در کرج آغاز خواهد شد.اما اگر نقشه ها تثبیت شود ودر شب جمعه سامانه نفوذ کند بارش برف در جمعه شب محتمل تر خواهد بود چون در جمعه شب دما تا 3- پایین خواهد آمد.

من بیشتر از این ،  موضوع را ادامه نمیدهم و خواستم احتمالات برف را برای البرزنشینان عرض کنم وچون در بازه زمانی هستیم که تحولات آب وهوایی زیاد است انشالله در روز های آینده بیشتر توضیح خواهم داد...

همواره همراه ما باشید تا از آخرین وضعیت هوا آگاه شوید............با عرض سلام خدمت مخاطبان وبلاگ البرز ودر ( alborz weather )

چند روزی است که هوا واقعا گرم شده و بوی بهار کاملا به مشام میرسه به طوری که امروز در عین ناباوری دما به  18 درجه سانتی گراد رسید و نه تنها در کرج بلکه در کل کشور دماها به بالای نرمال رفته است و در کمینه 1 یا 2 استان فقط دماشون به زیر صفر میره!!!!

موجی از دیروز از نوار غربی و شمال غرب وارد کشور شد که موجب بارش باران در مناطق غربی ، شمال غرب شد و امروز این موج علاوه بر این مناطق دامنه های زاگرس ، بخش هایی از مرکز و دامنه های البرز را پوشش داده و از برخی از این مناطق گزارش بارش هم شده و در کرج امروز برای دقایقی کوتاه بارش خفیف باران را داشتیم.این موج غالبا برای شما غرب بارش داره و در بقیه مناطق افزایش ابر ..این موج در کل این مناطق به تدریج از اواخر وقت امشب به کار خودش پایان میده و فردا و پس فردا  در جنوب غرب ، شمال شرق و جنوب شرق به فعالیت خود ادامه میده...دما در سه روز آینده روند افزایشی خواهد داشت.

کرج هم در بعضی ساعت در بعضی مناطق با احتمال بارش خفیف همراه است.

در ادامه تا روز یکشنبه در بیشتر مناطق هوا صاف و افزایش دما رخ خواهد داد.

موجی از یکشنبه هفته آینده وارد کشور میشود...

موجی تقریبا قوی از یکشنبه و  دوشنبه از غرب و شمال غرب وارد کشور میشود که از الان میشه با اطمینان گفت اسان البرز و تهران اواسط هفته بعد بارانی میشوند اما باز هم خبری از سرما نیست.....

این طور که نقشه نشان میدهند تا 21 اسفند خبری از سرمایی نیست البته همین سامانه موجب کاهش دما نسبی میشه اما منظورم سرمایی که بارش هارو به برف تبدیل کند ...

من یک توضیح کوتاه بدهم که در این چند روز باقی مانده به پایان سال به علت تغییر فصل و جابجایی توده هوا و... پیش بینی ها کمی با ضریب خطا همراه خواهد بود و فقط پیش بینی های 5 روزه کمی قابل اطمینان تر است.!!

.

.

.

اما از برف چه خبر؟اسفند بالاخره برف می آید؟؟؟؟؟

نیمه اول اسفند که با گرمی گذشت....نیمه دوم اسفند هم که بهاری.....نیمه سوم اسفند؟؟؟

پس ننه سرما کجا جا گرفت؟؟؟ننه سرمایی که برای البرزی ها در تاریخ های:23 اسفند 89.....27 اسفند 90.......17 اسفند 91 برف های نسبتا سنگینی را به وجود آورد نمی خواد اسفند 92 کرجو برفی کند؟؟؟

من با بررسی که انجام دادم  اسفند 92 بسیار شبیه اسفند 90 تا به اینجا بوده..

یادآوری اسفند90:اسفند 90 در نیمه ی اول و دومش گرم بود.در تاریخ 26 اسفند 90 دما به 19 درجه رسید اما در روز 27 اسفند دما به طور ناگهانی 25 درجه کاهش  یافت و در عصر همین روز با دما 6- بارش بوران برف رو داشتیم و صبح 28 اسفند دما 8- بود و عید را نیمه شمالی کشور با وسایل گرمایشی تحویل کردند.

 وبلاگ ALBORZ WEATHER در تاریخ 13/12/92 اینگونه پیش بینی میکند که:

 در بازه زمانی 20 تا 30 اسفند احتمال بارش برف در البرز بسیار بالا بوده  و بی شک البرزی های عزیز در اواخر اسفند استانشون رو برفی خواهند دید..

ننه سرما زود تر بیا که منتظرتیم

همراهALBORZ WEATHER باشید تا از آخرین وضعیت هوا مطلع شوید.........

                        هواشناسی آنلاین استان البرز

Find more about Weather in کرج, IR

 

 چهارشنبه(7 اسفند)...........ساعت:{22:00}

با سلام و عرض پوزش به خاطر تاخیر در بروز رسانی وبلاگ

خب همانطور که مطلع هستید موجی از عصر امروز از سمت شمال غرب وارد کشور شد و هم زمان با آن بارش در برخی نواحی استان های ارومیه و تبریز آغاز شد.

انتظار داریم از امشب علاوه بر شمال غرب،مناطق غربی را فرا بگیرد که بارش ها به صورت باران و در مناطق سردسیر و مرتفع به شکل برف می باشد.فردا دامنه ی این موج دامنه های زاگرس ، مرکز و دامنه های البرز و بخش هایی از شمال کشور را فرا خواهد گرفت.در روز جمعه سامانه بروی دامنه های البرز ، بخش هایی از مرکز و شمال کشور متمرکز خواهد بود و از سمت غرب و شمال غرب کاسته خواهد شد و همچنین از اواخر وقت جمعه سامانه از دامنه های البرز و سواحل دریای خزر کاسته شده و روز شنبه در شمال شرق به فعالیت خودش ادامه میدهد و از دوشنبه شب به طور کامل از کشور خارج خواهد شد.

از نظر دمایی فردا هم هم چنان در کل کشور روند افزایشی دارد اما در روز جمعه کمی از شدت گرما کاسته خواهد شد.

اما نحوه عملکرد این موج بروی استان البرز:

از فردا هوا ابری خواهد شد واز اوایل شب فردا بارشها در استان شروع شده که در ابتدا پراکنده میباشد اما در روز جمعه بارش ها سرو شکل بهتری به خود خواهد گرفت.

نگاهی به بلند مدت:

خب بعد از عبور این موج از کشور تا اواخر هفته بعد هوای کشورپایداربوده همراه با افزایش دما ...

اما سامانه ای که به اسفند معنای زمستان میبخشد:از اواخر هفته بعد موجی عمیق و قوی وارد کشور ما میشود .این موج یکی از طولانی ترین موج هاست چون روز های زیادی روی کشور فعال میباشد .

دما هم که طبق انتظار کاهش محسوسی دارد که این کاهش در هنگام ورود سامانه کم کم آغاز میشود و در نیمه دوم اسفند هوا کاملا زمستانی خواهد شد.

بنابراین انتظار میره بارش برف خوبی از این سامانه برای دو سوم شمالی کشور محقق شود که اگر نقشه ها تغییر چندانی نداشته باشند میشه از الان هشدار داد.

البته این پیشبین فقط بنابر نقشه های فعلی میباشد که امکان تغییر بالاست.

موفق و پیروز باشید

ما را ر این پست همراهی کنید..............تاریخ : چهارشنبه 7 اسفند 1392 | 04:28 ب.ظ | نویسنده : milad

 

با سلام خدمت همراهان عزیز وبلاگ

خب من در کار تازه ای جدولی به شکل زیر تهیه کردم تا بتوانید از وضعیت نقشه های(بارش ، دما و....)آگاه شوید.

تهیه کننده: میلاد شیوایی

 

زمان

 یک هفته ای

 وضعیت جوی

 2 روزه

 

 

 

-----------------------  

 

 2 روزه

 

 

 

پوشیده از ابر

 2 روزه

 

 

 

   • paper | تنهای تنها | سندرم دیسترس تنفسی
  • ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

    شبکه اجتماعی فارسی کلوب | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو | Buy Website Traffic