آخرین بروز رسانی 93/09/30 ساعت : 17:00
-------------------------------------------------------
با سلام شما مخاطبان همیشگی البرز ودر

خب دیگه کم کم باید با پاییز 93 خداحافظی کنیم با تمام خوبی هاش و با تمام بدی هاش ، با وجود روزهای خشک و بی بارش ، با وجود 15 آبان برفی.....

(طی پاییز 93 سهم استان البرز از بارش ها 71/3 میلی متر بود در حالی که با میانگین بلند مدت فاصله داره و یه جورایی بارش های پاییز امسال کمی پایینتر از نرمال بود و عامل اصلیش آذر خشکی بود که از فردا پرونده ش بسته خواهد شد.)

از آمار که  فاصله بگیریم  طبق آخرین خروجی مدل های هواشناسی ، از امروز موجی نسبتا سرد از نوار غربی و شمال غرب به کشور نفوذ کرد که هم اکنون در نوار غربی  و مرکزی و دامنه های البرز فعال هستش و از عصر  با شمالی شدن جریانات و نفوذ شاخه اصلی موج به کشور ، بارش برف و باران در غرب کشور ، جنوب غرب ، مرکز ، دامنه های زاگرس ، دامنه های البرز ، شمال کشور تشدید خواهد شد خواهد شد...بارش های در مناطق سردسیر و مرتفع قاعدتا به شکل برف خواهد بود..پیک بارش ها انتظار داریم در دامنه های زاگرس واقع بشه..سامانه مذکور طی فردا عمده فعالیتش در غرب و دامنه های زاگرس و مرکز خواهد بود که با حرکت شرق سوی خودش ، طی فردا شب  سری به شرق و شمال شرق هم خواهد زد.
بنابراین شب یلدا امسال انشالله در مناطق سردسیر مرکز ، شرق ، بخش هایی از دامنه های زاگرس برفی خواهد شد..

بعد از خروج این سامانه  دمای کشور کاهش محسوسی خواهد شد  و حداقل تا 7 روز خبری از ورود موجی نخواهد یود بنابراین افزایش آلاینده ها را طی هفته ی اتی بعد از خروج سامانه بارشی خواهیم داشت.

اما پیش بینی استان البرز
 
همانطور که مستظهر  هستید طی ساعات گذشته شاهد بارش های پراکنده ای بود که انتظار همین روند ادامه پیدا کنه و انشالله از بعد از ظهر و ساعات آینده بارش ها تشدید خواهد شد و کما کان تا ظهر فردا مهمان البرز های خواهد بود...انشالله با نقشه های فعلی از اواخر وقت امشب  یا بامداد یکشبه کم کم روند کاهش دما تشدید خواهد شد و  دما به نزدیک صفر درجه سوق پیدا خواهد کرد و  با وجود بارش میتونیم شاهد بارش زیبای برف باشیم  که امیدوارم نقشه های یاری کنند  و این مهم اتفاق بی افته  و  سال 86 تکرار بشه  و  آخرین روز پاییز استانمون رو سفید پوش ببینیم....دمای هوا طی امروز بین 5 تا 2 درجه در نوسان خواهد بود..

طی فردا تا ظهر کماکان احتمال بارش وجود خواهد داشت و شب یلدا شاهد آسمانی صاف تا کمی ابری و هوایی سرد خواهیم بود..

در این پست و قسمت نظرات باما همراه باشید تا از آخرین تغییرات نقشه ها آگاه باشید..... 

-------------------------------------------------------------------------------------------

ساعت : 17:30 و  93/9/29
هم اکنون در استان زنجان شاهد بارش برف هستیم با دمای 1 درجه...
دمای فعلی هوا در استان های قزوین و البرز حدود 2 الی 3 درجه هستش و هرچه به ساعات شب نزدیک تر میشیم دما فروکش خواهد کرد بنابراین اگر دمای هوا در این ایستگاه ها به 1 درجه  برسه قطعا بارش های قزوین و کرج به شکل برف خواهد بود  و با توجه به  آخرین تصاویر ماهواره ای بارش ها در ساعات آینده ادامه خواهد داشت..
-----------------------------------------------------------------------------

 بروز رسانی 93/09/30 ساعت : 17:00
عرض سلام مجدد خدمت همراهان گرامی وب

اول از همه شب یلدا رو خدمت تمام شما عزیزان تبریک میگم انشالله که زمستان خوبی پیشرو ما باشه..
خب طی روز گذشته تا ظهر امروز تقریبا بی وقفه شاهد بارش باران بودیم که در گاهی ساعات شدت بارش ها زیاد بود ..متسفانه شانس با کرج یار نبود و دما تا حد انتظار پایین نرفت و نتونستیم شاهد بارش برف باشیم اما در برخی نواحی استان طی بامداد امروز شاهد برفآبه بودیم..
دیروز میزان بارش ها خیلی فراتر از انتظار واقع شد و در عرض یک روز تقریبا بارش های استانمون طی آذر به نرمال خودش رسید خداروشکر...
بارش در مرکز استان کرج :15 میلی متر / در طالقان:3/7 / هشتگرد:5/2...اینطوری که آمار نشون میده شب رویایی رو در البرز شاهد بودیم..بارش های تهران هم به 16 میلی متر رسید..

انتظار داریم از فردا تا 6 دی شاهد هوایی نسبتا پایدار باشیم و به سبب اینکه از امشب با خروج سامانه از استان ، شاهد افت دما خواهیم بود بنابراین دمای کمینه طی روز های آینده صفر و زیر صفر خواهد بود که افزایش آلاینده ها در هوا امری طبیعی خواهد بود. 
با نقشه های فعلی موجی قدرتمند و با هسته سرد از 7 دی وارد استان خواهد شد که طی روز های آینده بیشتر در موردش صحبت خواهیم کرد.
دمای کمینه طی 3 روز آینده بین 0 و 2- و دمای بیشینه بین 6 تا 9 درجه در نوسان خواهد بود..پس هفته سردی پیشرو استان خواهد بود..
شب یلدا به همگی خوش بگذره تاریخ : شنبه 22 آذر 1393 | 07:44 ب.ظ | نویسنده : milad
آخرین  بروز رسانی : 93/09/25  ** ساعت :16:30

----------------------------------------------------------------------------
با سلام خدمت همراهان البرز ودر 

خب طی روز های قبل در اکثر نواحی کشور شاهد پایداری جو بودیم که علتش هم پرفشار جنب حاره ای بود که گاهی به کشورمون چیره میشه...اما از امروز موجی میدیترانه ای به شمال غرب و غرب کشور نفوذ کرد که انتظار موج مذکور دو سه روزی مهمون کشورمون باشه .طی فردا موج علاوه بر شمال غرب و غرب سواحل غربی دریای خزر رو هم تحت پوشش قرار خواهد داد..غالبیت بارش های به صورت باران خواهد به جهت افزایش دما طی روز های گذشته که شاهدش بودیم..اما این سامانه کم کم از روز دوشنبه به سمت شرق روانه خواهد شد و طی روز دوشنبه و سه شنبه وعلاوه بر  مناطق فوق انتظار داریم داریم این سامانه به شکل ضعیف تر دامنه های البرز ، جنوب غرب ، بخش هایی از دامنه های زاگرس و مرکز در گستره خودش قرار میده و در این مناطق هم بارش باران ، کاهش دما و در ارتفاعات بارش برف خواهیم داشت.طی روز سه شنبه با نفوذ هوای سرد کاهش نسبی دما رو در مناطق شمالی کشور خواهیم داشت..طی چهارشنبه هم با حرکت به سمت شمال شرق احتمال بارش در خراسان ها وجود خواهد داشت.

نقشه بارش روز سه شنبه 1393/9/25


اما پیش بینی استان البرز

طی امشب تا روز دوشنبه آسمان استان غالبا صاف تا کمی ابری خواهد بود که انشالله از دوشنبه شب کم کم هوای استان ابری خواهد شد و از اواخر وقت دوشنبه شاهد بارش های پراکنده خواهیم بود..طی روز سه شنبه شاهد هوای ابری همراه با بارش باران خواهیم بود که بارش طی روز سه شنبه سر وشکل بهتری پیدا خواهد کرد و این موج کم کم از سه شنبه شب استانمون رو ترک میکنه و جایگزین آن کاهش نسبی دما خواهد بود.

طی روز های پایانی هفته هم شاهد سکونت هوا در اغلب نواحی کشور خواهیم بود .

از لحاظ دمایی طی روز های آینده ، دمای بیشنبه بین 10 تا 15 و دمای کمینه بین 0 تا 5 درجه در نوسان خواهد بود که این دمای 0 مربوط به روز های پایانی هفته است به جهت کاهش نسبی دما...

با ما همراه باشید......

-------------------------------------------------------------------
  بروز رسانی : 93/09/25  ** ساعت :16:30

با سلام خدمت شما مخاطبان عزیز

سامانه ای که طی روز های قبل به کشور نفوذ کرده بود عملکر قابل قبولی در شمال غرب و غرب کشور داشت که در این مناطق شاهد بارش باران و برف خوبی  بودیم. 

خداروشکر امروز از صبح تا به الان شاهد بارش های نسبتا خوبی در استان البرز  بعد از مدت ها  بودیم که موجب کاهش دما شده و هوایی کاملا پاییزی شاهد هستیم..
 بارش ها کماکان تا اواخر وقت به شکل پراکنده ادامه خواهد داشت و کم کم از بامداد استانمون ترک خواهد کرد و جایگزین اون هوای سرد و صفر درجه طی صبح فردا خواهد بود.
طی فردا تا آخر هفته شاهد هوایی نسبتا پایدار و سرد خواهیم و با نقشه های فعلی موجی ضعیف از روز شنبه به کشور نفوذ میکنه و موجب بارش های پراکنده ای در استانمون خواهد شد.
دمای کمینه استان طی سه روز آینده بین 2- الی 3 درجه و دمای بیشینه بین 8 تا 12 در نوسان خواهد بود
تاریخ : جمعه 14 آذر 1393 | 07:03 ب.ظ | نویسنده : milad
با سلام خدمت شما همراهان 

خب طی دیروز و امروز دما های کمینه به زیر صفر رفت و شاهد هوای زمستانی در استان بودیم ..

طبق آخرین خروجی مدل های هواشناسی از امشب موجی از شمال غرب نفوذ خواهد کرد که موجی قوی ای هم به نظر نمیرسه و کم کم با حرکت خودش از از بامداد و طی روز فردا موج به سواحل دریای کاسپین و ارتفاعات البرز خواهد رسید.بارش ها در سواحل از شدت بیشتری برخوردار هستش ..بارش ها در شمال غرب ضعیف خواهد بود و در آذربایجان ها بارش ها پراکنده خواهد بود...طی فردا اردبیلی ها باز هم شهرشون رو برفی میبینند.بارش ها طی روز یکشنبه در سواحل و شمال شرق محدود خواهد شد و روز دوشنبه موج تقریبا از کشور خارج میشه.

متاسافانه این سامانه هم متمرکز به شمال کشور هستش و به شهر کرج و تهران نخواهد رسید ولی ارتفاعات و شهرهای شمالی البرز برفی خواهد شد ..

طی فردا هوای استان نیمه ابری خواهد بود که در ارتفاعات بارش خواهیم داشت..دمای هوا طی سه روز آینده در کمینه بین 1- تا 2 درجه در نوسان خواهد بود و در بیشینه بین 9 تا 11 درجه.بارش برف رو طی فردا در طالقان و جاده های کوهستانی شاهد خواهیم بود.
متاسفانه از اواسط هفته آتی افزایش دما کم کم با شیب ملایم در کشور آغاز خواهد شد و دمای هوا در بیشینه به بیش از نرمال خواهد رفت به طوری که  10 روزه آینده دما حتی تا مرز 14 15 درجه هم پیش خواهد رفت.طی چند روز آینده افزایش آلاینده ها را به شکل خفیف شاهد خواهیم بود.

انشالله برای دهه سوم آذر این وضعیت جبران خواهد شد با نقشه های فعلی ..

موفق باشید
__________________________________________________________

با سلام.هم اکنون ساعت 7:00 و 93/9/19
خب امروزاز ظهر با عبور امواج ضعیف از سطح استان شاهد افزایش ابر و احتمالا بارش پراکنده در استان خواهیم بود...چون بارش ها عمده اش برای ارتفاعات به همین جهت شانس بارش در سطح استان کمتره که امیدورایم اتفاق بی افته.عرض سلام خدمت همراهان همیشگی البرز ودر

خب بعد از خروج  سامانه  طی روز های گذشته شاهد کاهش دما شدید بودیم که در فرودگاه پیام و طالقان دما کمینه  به 4- و 5- رسید.و شاهد هوای پایدار در اغلب مناطق کشور بودیم .

اما از امشب از نواحی شمال غرب موجی به کشور نفوذ خواهد کرد که انتظار میره از امشب شاهد بارش باران و در ارتفاعات بارش برف در استان های ارومیه ، تبریز ،اردبیل ، سنندج ،رشت ، مازندران ، باشیم که از فردا صبح دامنه موج گسترده تر خواهد شد ودامنه های البرز و بخش های از مرکز هم تحت پوشش قرار خواهد داد که در این استان ها هم شاهد بارش طی روز سه شنبه خواهیم بود.اما از فردا عصر موج کم کم به سمت شمال شرق حرکت خواهد کرد  و از شمال غرب و غرب و دامنه های البرز کاسته خواهد شد اما کماکان در شمال و شمال شرق خواهد بود..اما مجددا از اوایل روز چهارشنبه شاخه دوم این موج وارد کشور خواهد شد که طی روز چهار شنبه نیمه شمالی کشور از جمله شمال غرب ، غرب ، بخش هایی از مرکز ، دامنه های  البرز ،سواحل دریای خزر  شمال شرق را تحت پوشش قرار خواهد داد و به جهت نفوذ جریانات سرد طی روز چهارشنبه بارش ها در شمال غرب ، دامنه های غربی البرز ، ارتفاعات شمال کشور و بخش های از شمال شرق به شکل برف خواهد بود...طی روز پنجشنبه موج به سمت شمال شرق خواهد رسید و بارش برف را در اکثر مناطق خراسان های شمالی و رضوی خواهیم داشت و موج از عصر پنجشنبه به طور کامل خارج خواهد شد....

اما وضعیت هوا در استان البرز 

طی فردا نیز شاهد هوایی ابری خواهیم بود که بارش ها از صبح شروع خواهد شد و تا بعد از ظهر به صورت متناوب و پراکنده ادامه خواهد داشت که از شب بارش ها موقت قطع خواهد شد و طی روز چهارشنبه شاهد هوای نیمه ابری خواهیم بود که از بعد از ظهر چهارشنبه کم کم آسمون البرز ابری خواهد شد و از شب یا اوایل شب بارش ها آغاز خواهد شد که دما هم با شروع بارش ها کاهش پیدا میکنه که اگه دماها یاری کنه میتونیم طی اواخر شب تا صبح پنجشنبه شاهد بارش برف باشیم که در روز های آینده بیشتر میشه درموردش نظر قطعی داد... دمای کمینه طی سه روز آینده بین 1- تا 1 در نوسان خواهد بود و دمای بیشنیه بین 11 تا 7...

با توج به نقشه های فعلی موجی از شنبه نفوذ خواهد که میتونیم امیدوار به بارش های خوب و انشالله بارش برف باشیم..
آخرین بروزرسانی :93/09/08 ساعت 15:00

...................................................................................................
با سلام خدمت شما همراهان گرامی

خب طی روز های گذشته برف و باران اکثر مناطق کشور را فراگرفت..بارش برف در استان های شمال غربی ، دامنه های زاگرس و دامنه های غربی البرز و بارش باران در استان های غربی ،جنوب غرب و مرکز نیز موجب اختلال جاده ای شده بود  ...بارش برف در جاده چالوس استان البرز منجر به مسدود شدن جاده شده بود.

اما از دیشب سامانه کم کم از شمال شرق خارج شد و از امروز بلافاصله موجی از سمت شمال غرب وارد کشور شد  که در بدو ورود موجب بارش باران و برف در استان های شمال غرب و غرب شده که از بعد از ظهر موجب گسترده تر خواهد شد و به دامنه های غربی البرز ، سواحل دریای خزر  کشیده خواهد شد و از اواخر امشب به طور کامل دامنه های البرز  ، دامنه های شمالی زاگرس و مرکز  تحت پوشش قرار میدهد...

در این مناطق شاهد بارش باران و در مناطق سردسیر من جمله اردبیل ، تبریز ، ارومیه ، زنجان شاهد بارش برف خواهیم بود...

طی فردا  بارش ها در این مناطق ادامه پیدا خواهد کرد از فردا بعد از ظهر فردا کم کم از میزان بارش ها در غرب کشور کاسته خواهد شد و از شنبه از نوار شرقی سامانه خارج خواهد شد.

اما پیش بینی استان البرز

از امرزو شاهد افزایش ابر خواهیم بود و بارش ها  به صورت پراکنده آغاز میشه و تا بعدازظهر جمعه ادامه خواهد داشت و نباید به این سامانه برای کرج چندان امید داشت از لحاظ میزان بارش...

اما با توجه به کاهش دمایی که از دیشب در استان آغاز شده و ادامه خواهد داشت طی فردا صبح احتمال بارش برف وجود خواهد داشت ..فردا در ارتفاعات استان به جهت ریزش برف اختلال جاده ای خواهیم داشت..

طی 24 ساعت گذشته ایستگاه های طالقان و پیام با دمای 1- کمترین دمات را به خودشو اختصاص دادند..
بیشترین بارش : هشتگرد (1/4میلی متر )
کرج : کمینه دما طی 24 گذشته:0   ،   بیشینه دما طی 24 گذشته:7  ، بارش :0/2 میلی متر

با ما در همین پست همراه باشید

---------------------------------------------------------------------------------------------------
 هم اکنون 93/09/08 ساعت 15:00
با سلام خدمت شما عزیزان 

طی روز گذشته شاهد بارش هایی خوبی بودیم .کرج 6 میلی متر ، طالقان :12/2  ،  هشتگرد : 0/2 
دمای تمام ایستگاه های البرز امروز  به صفر و زیر صفر رسید..دیروز بارش برف خوبی تو مناطق مستعد و ارتفاعات البرز بارید دیروز که جاتون خالی جاده چالوس بودم برف خوبی بارید اگه فرصتی شد روز های آینده حتما عکس هاشو میزارم.

طی امشب شاهد کاهش دما خواهیم بود که فردا صبح کاملا قابل حس خواهد بود که دما به 3- میرسه در ایستگاه کرج..

طی فردا و دوشنبه شاهد هوایی صاف تا نیمه ابری خواهیم بود از دوشنبه شب کم کم هوا ابری خواهد شد و روز سه شنبه به جهت عبور امواج ضعیف شاهد بارش هایی خواهیم بود که از کم و کیفش روز دوشنبه خواهیم گفت.

از امروز تا آخر هفته دمای هوا در بیشنیه بین 8 تا 11 و در کمینه بین 3- تا 1 درجه در نوسان خواهد بود.

تاریخ : شنبه 1 آذر 1393 | 02:18 ب.ظ | نویسنده : milad
سلام خدمت همراهان عزیز البرز ودر

امروز اولین روز آذر است و دیگه پاییز هم داره آخرین ماه خودشو  سپری میکنه ....که امیدواریم آخرین ماهش بهترین بارش هارو برای کشور عزیزمون رقم بزنه.

خب از دیشب سامانه ای نو به کشور نفوذ کرد و بعد از نیم ماه  بی بارشی اولین بارش ها در شمال غرب ، غرب رقم خورد.

از بامداد امروز سامانه به مرکز ، دامنه های البرز ، سواحل دریای کاسپین نفوذ کرد و در اکثر مناطق فوق گزارش بارندگی شده ک بارش ها در شمال غرب و غرب چشمگیر تر بوده.

برای امروز (1 آذر ) سامانه بارش علاوه بر مناطق فوق ، جنوب غرب ، دامنه های زاگرس را تحت پوشش قرار خواهد داد و کم کم از میزان ابر ها در شمال غرب و غرب کاسته خواهد شد.

فردا (2 آذر ) سامانه بارشی به کرانه های دریای خزر و دامنه های البرز محدود میشه که از اواسط روز هم از دامنه های البرز کاسته خواهد شد و فقط در استان های رشت ، مازندران ، گلستان  بارش خواهیم داشت.، (در زمان مسابقه دربی هوای تهران نیمه ابری خواهد بود )

در دوشنبه (3 آذر ) شاخه ی اصلی این موج به کشور نفوذ میکنه از سمت جنوب غرب سامانه ی سودانی و از شمال غرب موج میدیترانه که با هم ادغام خواهند شد و بارش ها در این روز در تمام نواحی غربی ، شمال غرب ، جنوب غرب ، مرکز ، دامنه های البرز و زاگرس ، شمال کشور آغاز شد که شدت بارش ها در جنوب غرب و شمال غرب بارز خواهد بود.همزمان از دوشنبه با نفوذ سرما از شمال کشور بارش های در شمال کشور تشدید خواهد شد و بارش در مناطق سردسیر استان های شمال غرب به شکل برف خواهد بود .

روز سه شنبه تقریبا بارش ها کل کشور را فرا خواهد گرفت به جز جنوب شرق ..در  این روز پیک بارش بروی جنوب کشور خواهد بود

روز چهارشنبه بارش به شمال کشور و جنوب متمرکز میشه که از اواخر وقت این سامانه کاسته خواهد شد..

دما طی این مدت در  اکثز مناطق بین 4 تا 10 درجه کاهش خواهد داشت که درز مناطق شمالی و غربی محسوس تره..

از آخر هفته موجی به کشور نفوذ خواهد کرد  که انشالله در روز های آینده ازکم کیف این سامانه خواهیم گفت.


اما وضعیت هوای استان البرز

طی امروز شاهد هوای ابری که در بعضی از ساعات شاد بارش خواهیم بود که بارش در ارتفاعات به صورت برف خواهد بود

فردا تا ظهر احتمالب بارش وجود داره که از بعد از ظهر بارش ها به پایان میرسه.

روز  دوشنبه و سه شنبه شاهد بارش های خوبی خواهیم بود که دما در این روز های کاهش پیدا میکنه...

روز چهارشنبه همچنان تا دمه ظهر شانس بارش وجود داره..

دما هم طی سه روز آینده  در بیشینه بین 6 تا 15 و در کمینه بین 1 تا 4 درجه در نوسان خواهد بود.

با ما همراه باشید.......
   • paper | تنهای تنها | سندرم دیسترس تنفسی
  • ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

    شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو